Екологічний урок «День зустрічі птахів»

Опис документу:
ознайомити учнів з життям птахів навесні, зі змінами, що відбуваються в їх житті; вчити наводити приклади перелітних птахів своєї місцевості; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати любов до природи; формувати навички охорони природи на прикладі птахів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Екологічний урок

«День зустрічі птахів»

Мета: ознайомити учнів з життям птахів навесні, зі змінами, що відбуваються в їх житті; вчити наводити приклади перелітних птахів своєї місцевості; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати любов до природи; формувати навички охорони природи на прикладі птахів.

Обладнання: мультимедійна презентація «Перелітні птахи», аудіозапис голосів птахів.

Вікова категорія: учні 1- 2 класів

Хід бесіди

І.Організаційний момент

Встаньте, діти усміхніться

І до сонця потягніться,

До сусіда поверніться,

Одне одному всміхніться.

Ми знання вітаймо

І навчання починаймо!

Вправа «Погода»

Яка зараз пора року?

Який місяць?

Яке число?

Який день тижня?

Яка погода? (температура, стан неба, опади).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда.

Зараз, діти, я загадаю вам загадки, а ви спробуйте здогадатися, яка тема нашого заняття:

а) Вірно людям я служу, їм домівку стережу, дзьоб міцний і гострий маю, шкідників ним здобуваю. (Дятел)

б) Уночі гуляє, а вдень одпочиває, має круглі очі, бачить серед ночі. (Сова)

в) Маленький хлопчик у сіренькій свитині по дворах стрибає, крихти збирає. (Горобець)

Прилетіли гості,

Сіли на помості.

Без сокири, без лопати

Поробили собі хати. (Птахи)

Тема уроку «День зустрічі птахів».

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Птахи повертаються із зимівель. І ось сьогодні ми поговоримо про перелітних птахів, ближче з ними познайомимось та дізнаємось багато цікавого про перелітних птахів.

Розповідь про птахів.

Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, степи, ліси. Птахи – окраса парків і садів. Чи можна уявити собі весну без їх дзвінкої пісні. Птахи – це діти повітря. Вони можуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі і моря. Птахи – непосиди. Скачуть з гілки на гілку, перелітають з дерева на дерево, але так і білка вміє. А от летіти за тисячі кілометрів і потім повертатися назад можуть лише птахи. Птахи не тільки прикрашають наше життя, вони наші помічники, захисники наших лісів, садів, городів, полів від шкідників. Кожна людина повинна охороняти птахів.

З настанням весни повертаються у рідні місця перелітні птахи.Одні птахи прилітають до нас раніше, а інші - пізше. Час прильоту залежить від того, коли в наших краях з’являється для них корм.

Гра «На загадки є відгадки»

Перший я приніс весну

Пробудив усе від сну.

Заспіваю під вікном.

Звуть мене усі…. (Шпаком)

Відлітають за моря,

У краї далекі,

На будинках гнізда вють

Звуть же їх .. (Лелеки)

Сіла пташка на дубку

Завела своє "Ку-ку!"

Стрепенулись їжачок, заєць і козулі.

Всіх збудив той голосок

Пісенька... (Зозулі)

Швидко скрізь я літаю, Безліч мошок поїдаю, За вікном гніздо будую, Тільки в вас я не зимую. (Ластівка)

В мене є великий хист,

Я співаю, як артист.

Спів мій радісний усюди

Дуже люблять слухать люди (Соловей)

(Прослуховування аудіо запису голосів птахів)

Розповідь про перелітних птахів (мультимедійна презентація)

Шпак. Так одним із перших птахів до рідного краю прилітають шпаки. У нього дуже привабливий вигляд. Вони дуже рухливі, жваві, непосидючі. Шпак – птах співучий, уміє співати на різні голоси, досконало імітує голоси інших птахів, умію „співати”, як жаба, або „гавкати”, як собака. Навесні та влітку шпаки нищать багато шкідливих комах, гусінь, жуків, сарану та личинки. За один день можу знищити близько 300 різноманітних шкідників За час гніздування сім’я шпаків поїдає понад 7800 жуків та личинок. Люди споруджують для шпаків спеціальне житло – дерев'яні шпаківні.

Жайворонок вважається першим провісником весни. Жайворонок трохи більший за хатнього горобця. Забарвлення бурувато-сіре, непоказне. Воно допомагає птахові бути зовсім непомітним на землі серед строкатої рослинності. Впізнають цю милу пташку за чудовою дзвінкою піснею, що без кінця ллється з блакитного весняного неба і дзвенить цілісінький день, від світанку до вечірніх сутінок. Співає самець, який зовні мало чим відрізняється від самки. Повертаючись із зимівлі в першій половині березня, жайворонок, ніби на крилах, приносить весну, створюючи у людей чудовий весняний настрій. Живиться жайворонок переважно різними комахами, ловить гусінь, дощивих червяків. Рано навесні і восени поїдають насіння бур’янів, зелені частини рослин.

Лелека. Більшість лелек селяться біля житла і вважаються священними птахами, які дарують щастя. Лелека в'є своє гніздо на хаті, або великих деревах, що ростуть на подвір'ї чи в саду. З давніх – давен існує повір’я, що лелеки гніздяться лише біля осель добрих людей. Живляться різним насінням (у тому числі пшеницею, горохом), ягодами, молодими пагонами, часто поїдають комах, найсмачніша їжа для лелек це жаби, гадюки, вужі. У польоті лелеки шикуються красивим неправильним трикутником - ключем.

Зозуля прилітає у кінці квітня на початку травня. Гнізда не будує, дітей не висиджує. Вона наближається до чужого гнізда і підкидає туди свої яйця. Зозуля надзвичайно корисний птах, адже вона поїдає волохату гусінь, за одну годину, вона з'їдає до ста гусениць, яку інші птахи не їдять.

Ластівка прилітає до нас на початку травня і зразу лаштує собі гніздо під дахом вашої оселі. Невеличка пташка, з чорно-синім верхом тіла і білим черевом та грудьми. Лоб і горло – рудувато-коричневі, хвіст довгий вилчастий. Більшість часу перебуваю у польоті – полюю на комарів, мух, жуків. Навіть воду п’є на льоту. Я майже ніколи не сідаю на землю, бо мої слабкі ніжки не пристосовані для ходіння. Гніздо ластівка будує не тільки з бруду, але ще й з травинок і соломи. Вона носить в дзьобику болото і вибудовує своє гніздо біля вікон чи під дахом будинків.

Соловей - оливково-бурий птах. Прилітають солов’ї з місць зимівлі досить пізно: у кінці квітня на початку травня. Проте з давніх-давен соловей привертає увагу людини своєю чудовою піснею. Співає соловей-самець, переважно на зорях, і вночі, особливо він заливається місячної ночі, але завжди в їх мелодіях чути: «юліть, юліть, юліть, тьох, тьох, тьох, фі, фі, фі Оселяється соловейко в листяних лісах, садах, де є густий підлісок або чагарники. Живляться солов'ї комахами та їхньою гусінню, яких здобувають на поверхні ґрунту і під опалим листям, черв'яками, а восени ще й ягодами.

Дрізд співочий має гарне строкате забарвлення, в якому особливо виділяється грудка — біла з темними плямами. Повертається із зимівлі в кінці березня і оселяється в лісах, парках, садах, там, де є чагарники. Живляться дрозди переважно комахами, яких збирають на землі або видзьобують у траві. Влітку дорослі птахи живляться дощовими черв´яками, багатоніжками, личинками мух, слимаками та ягодами. Гніздо дрізд співочий мостить на зламаному стовбурі, в розгалуженні гілок, на пеньках і в кущах десь у рідколіссі. Всередині гніздо вимазане сумішшю глини з порохнявою дерева, склеєних слиною. Всередині воно гладеньке, мов фаянсова чашечка.

Вправа «Крок допомоги» (Охорона птахів)

За вікном панує красуня весна. Повертаються перелітні птахи. Їх треба охороняти. А пригадати правила поведінки в природі нам допоможе незвичайний кошик. У ньому мудрі поради. Прошу озвучити їх.

  • в лісі треба поводитися тихо;

  • насамперед важливо не турбувати птахів, коли вони будують гнізда, висиджують пташенят;

  • не беріть в руки пташині яйця і пташенят;

  • запах людини відлякує дорослих птахів. Якщо вони покинуть гніздо, пташенята загинуть без батьківського піклування. Це має пам’ятати кожен, хто приходить навесні в ліс;

  • не вбивайте пташок!

  • не забирайте лісу додому тварин;

  • шпаківні не прибивайте, а міцно прив’яжіть мотузками або дротом;

  • пам’ятай, птахи оберігають ліси, парки, сади від комах-шкідників та їхніх личинок;

  • А ще птахи прикрашають наші ліси, радують нас дзвінким гарним співом.

IV. Узагальнення і систематизація отриманих знань

А зараз, діти, я хочу перевірити, які ви уважні і запам’ятали про що ми говорили протягом уроку.

1. Гра «Який птах зайвий?».

  • горобець, синиця, ластівка. (Ластівка – перелітний птах)

  • лелека, сова, зозуля. (Сова – зимуючий птах)

  • лебідь, горобець, гуси (Горобець – не водоплавний птах)

  • півень, індик, сорока (Сорока – дикий птах

2. Гра « риба, птах, комаха »

Я називаю тварин: риба - ви складаєте долонька до долоньки і імітуєте пла­вання риби; птах - розмахуєте руками, наче птах крилами; комаха - присідаєте.

(Лебідь, коник, щука, зозуля, сокіл, жайворонок, мураха, карась, сом, метелик, шпак, короп, соловей).

3. Гра «Так чи ні»

Що може зробити людина для птахів і чого вона не повинен робити?  У вас на столах, лежить картинка із зображенням пташки. Я буду читати вам речення, якщо це потрібно робити для птахів, ви піднімаєте пташку.  А якщо ні, не піднімаєте.

  • Вивішувати шпаківні навесні.

  • Стріляти з рогатки по птахах.

  • Допомагати хворій або пораненої птиці.

  • Розбивати пташині гнізда.

  • Підгодовувати птахів ранньою весною.

  • Нести додому здорових пташенят.

  • Підходити близько до гнізд птахів.

  • Вивчати птахів.

V. Підсумоу уроку.

Наш урок добігає до кінця.

Яких тварин називають птахами?

З якими перелітними птахами ми сьогодні познайомились?

Рефлексія. Зарядка.

Якщо урок сподобався, то ви махаєте руками, як пташка крилами. Не сподобався - присядьте, як засмучена пташка.

Підготувала провідний фахівець з екоосвіти Головатюк Л.В.

Екологічний урок

«День зустрічі птахів»

Мета: ознайомити учнів з життям птахів навесні, зі змінами, що відбуваються в їх житті; показати зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі; вчити наводити приклади перелітних птахів своєї місцевості; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати любов до природи; формувати навички охорони природи на прикладі птахів.

Обладнання: мультимедійна презентація «Перелітні птахи», малюнки перелітних птахів, картки із завданнями, аудіозапис звуків птахів

Вікова категорія: учні 3 – 4 класів

Хід уроку:

I. Організаційний момент

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати –

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд.Часу не гаймо

І урок наш починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Розминка „Умій володіти своїм настроєм”

Гра «Маска»

Дорогі діти, перед тим, як розпочати наш урок візьміть люстерка і, дивлячись на своє обличчя, відтворіть свій настрій.

Я бачу ваш настрій. У когось радість на обличчі, хтось чимось здивований, бачу також спокій та смуток. Для того щоб настрій у всіх дітей став добрим та радісним...

Усміхніться всім навколо:

небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День тобі веселим буде.

А зараз всі разом скажемо:

„ Я сьогодні кращий, ніж учора!”

Вправа «Погода»

- Який сьогодні день? Число?

- Яка температура повітря?

- Який стан неба?

- Чи є сьогодні вітер, інші явища?

- Що вплинуло на зміни в природі?

-Отже, який ми можемо зробити висновок?

2. Бесіда.

  • Яка зараз пора року?

  • Назвіть всі весняні місяці.

  • Назвіть перші ознаки весни? (розвиток бруньок; розпускання листків; зеленіє трава; з’являються первоцвіти; дні стають довшими, а ночі коротшими; сонце піднімається вище над горизонтом, повертаються з вирію перелітні птахи.)

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Відгадування загадки.

Прилетіли гості,

Сіли на помості.

Без сокири, без лопати

Поробили собі хати. (Птахи)

Тема уроку «День зустрічі птахів».

Птахи повертаються із зимівель. І ось сьогодні ми поговоримо про перелітних птахів, ближче з ними познайомимось та будемо знаходити взаємозв’язки в природі.

- А працювати будемо під таким девізом:

1. Вправа „Асоціативний кущ”.

- У вас на партах є картки з написаними словами, вам потрібно прикріпити на асоціативний кущ всі слова, які спадають вам на думку, коли ви поглянете на пташку. Працюємо в парах, даю вам дві хвилини, щоб ви порадились і хтось один з пари прикріпив надписи. (на дошці)

зайві слова: (зошит, телефон, лампа, двері, антена, ананас, будильник, тарілка, ложка, чайник, цукерка)

2. Вправа «Мозковий штурм»

- Чим птахи відрізняються від інших тварин? (Тіло птахів вкрите пір’ям, і складається із тулуба, голови, двох крил і хвоста, а також має дзьоб, дві ноги, розміри їх різноманітні від дуже маленьких до великих. Пір’я розташоване на тулубі, крилах і хвості птаха – різне. Одне пір’я захищає від холоду, інше допомагає літати. Пір’я що вкриває все тіло птаха називають покривним, воно утворює обтічну поверхню, полегшує політ птаха. Між покривним пір’ям розташоване м’яке і пухнасте пір’я воно захищає птаха від охолодження і перегрівання. За допомогою дзьоба птахи добувають їжу, чистять своє пір’я)

- Які бувають птахи? (зимуючі, перелітні)

- Пригадайте, яких птахів називають зимуючі?

- А яких птахів називають перелітними? Перелітні птахи – це птахи, які на зиму відлітають у теплі краї. Назвіть їх.

3. Розповідь про птахів.

Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, степи, ліси. Птахи – окраса парків і садів. Чи можна уявити собі весну без їх дзвінкої пісні. Птахи – це діти повітря. Вони можуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі і моря. Птахи – непосиди. Скачуть з гілки на гілку, перелітають з дерева на дерево, але так і білка вміє. А от летіти за тисячі кілометрів і потім повертатися назад можуть лише птахи. Птахи не тільки прикрашають наше життя, вони наші помічники, захисники наших лісів, садів, городів, полів від шкідників. Кожна людина повинна охороняти птахів.

З настанням весни повертаються у рідні місця перелітні птахи.Одні птахи прилітають до нас раніше, а інші - пізше. Час прильоту залежить від того, коли в наших краях з являється для них корм.

- А який птах є одним із перших вісників весни ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

Ось хатина, в ній – Співак
Як цю пташку звати…(Шпак)

Розповідь про шпака

Так одним із перших птахів до рідного краю прилітають шпаки. У нього дуже привабливий вигляд. Вони дуже рухливі, жваві, непосидючі. Шпак – птах співучий, уміє співати голосами інших пташок. Живляться шпаки комахами, черв’яками, яких збирають на землі. Навесні та влітку шпаки нищать багато шкідливих комах, гусінь, жуків, сарану та личинки. За один день знищує близько 300 різноманітних шкідників За час гніздування сім’я шпаків поїдає понад 7800 жуків та личинок.

Ось послухайте і подивіться відео як співає шпак. (Перегляд відео)

Розповідь про жайворонка

Майже разом із шпаками повертаються в рідні краї жайворонки.

Жайворонок трохи більший за хатнього горобця. Зовні жайворонки непримітні: сірі, з темним ряботинням. Воно допомагає птахові бути зовсім непомітним на землі серед строкатої рослинності. Жайворонок - одна з небагатьох пташок, яка співає в польоті, дзвінка пісня жайворонка що без кінця ллється з блакитного весняного неба і дзвенить цілісінький день, від світанку до вечірніх сутінок Співає самець, який зовні мало чим відрізняється від самки. Доки самець співає, вона тихенько шукає поживу у траві або сидить затаївшись. Живиться жайворонок переважно різними комахами, ловить гусінь, дощивих червяків. Рано навесні і восени поїдають насіння бур’янів, зелені частини рослин.

Розповідь про лелеку

Лелека. Більшість лелек селяться біля житла і вважаються священними птахами, які дарують щастя. Лелека - символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це - й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини. Лелека в'є своє гніздо на хаті, або великих деревах, що ростуть на подвір'ї чи в саду. З давніх – давен існує повір’я, що лелеки гніздяться лише біля осель добрих людей. Щасливий той двір, де є гніздо лелеки, бо він - птаха священна, за розорення його гнізда - кара вогнем. А ще лелека приносить до оселі немовлят. І щасливе те село, яке має хоча б одне лелече гніздо – його обходитимуть стороною чорні хмари та злі буреломи. Святий обов'язок лелеки - знищувати різних гадів, себто гадюк, жаб. Живляться різним насінням (у тому числі пшеницею, горохом), ягодами, молодими пагонами, часто поїдають комах, найсмачніша їжа для лелек це жаби, гадюки, вужі. У польоті лелеки шикуються красивим неправильним трикутником - ключем.

Розповідь про зозулю

А зараз ми познайомимось з незвичайною пташкою. Її пов'язують ось з цим предметом. Слухайте уважно і скажете мені, чому зозуля – незвичайна пташка. Зозуля прилітає у кінці квітня на початку травня. Гнізда не будує, дітей не висиджує. Вона наближається до чужого гнізда і підкидає туди свої яйця. Зозуля – це символ суму і туги за минулим і страждань нерозважливої матері. Вона має віщий дар – «кукує» людині літа, щасливе або нещасливе заміжжя. «Кує» зозуля тільки навесні - від Благовіщення до Івана Купала, а як виб'ється – ячмінний колос, перестає... Вона першою вилітає у вирій і останньою звідти повертається, а це означає, що ключі від цього райського острова – у неї. Отже, чому зозуля – незвичайна?

Зозуля надзвичайно корисний птах, адже вона поїдає волохату гусінь, за одну годину, вона з'їдає до ста гусениць, яку інші птахи не їдять.

Розповідь про солов’я. Забарвлення у Соловейка оливково-буре. Прилітають солов’ї з місць зимівлі досить пізно: у кінці квітня на початку травня. У цей час дерева вже вкриті молодою зеленню. Недаремно кажуть: Соловей прилетить тоді, коли зможе напитися роси або дощової води з березового листка. Проте з давніх-давен соловей привертає увагу людини своєю чудовою піснею. Співає соловей-самець, переважно на зорях, і вночі, особливо він заливається місячної ночі, але завжди в їх мелодіях чути: «юліть, юліть, юліть, тьох, тьох, тьох, фі, фі, фі. Немає у світі голосу багатішого, гнучкішого і прекраснішого, ніж голос цієї маленької пташки. Оселяється соловейко в листяних лісах, садах, де є густий підлісок або чагарники. Живляться солов'ї комахами та їхньою гусінню, яких здобувають на поверхні ґрунту і під опалим листям, черв'яками, а восени ще й ягодами..

Давайте послухаємо чудовий спів солов’я.

Розповідь про ластівку

Ластівка – прилітає до нас на початку травня і зразу облаштовує собі гніздо біля вікон чи під дахом будинків. Невеличка пташка, з чорно-синім верхом тіла і білим черевом та грудьми. Лоб і горло – рудувато-коричневі, хвіст довгий вилчастий. Ластівки - "діти повітря", на землю сідають рідко й без бажання. Більшість часу перебуває у польоті – полює на комарів, мух, жуків. Навіть воду п’є на льоту. В повітрі вони демонструють складні фігури вищого пілотажу: пікірують, роблять мертві петлі, планерують та перекидаються. Ластівки мають швидкість польоту 100 км за годину. Гніздо ластівка будує не тільки з бруду, але ще й з травинок і соломи. Вона носить в дзьобику болото і вибудовує своє гніздо.

Вправа «Крок допомоги» (Охорона птахів)

За вікном панує красуня весна. Повертаються перелітні птахи. Їх треба охороняти. А пригадати правила поведінки в природі нам допоможе незвичайний кошик. У ньому мудрі поради. Прошу озвучити їх.

  • в лісі треба поводитися тихо;

  • насамперед важливо не турбувати птахів, коли вони будують гнізда, висиджують пташенят;

  • не беріть в руки пташині яйця і пташенят;

  • запах людини відлякує дорослих птахів. Якщо вони покинуть гніздо, пташенята загинуть без батьківського піклування. Це має пам’ятати кожен, хто приходить навесні в ліс;

  • не вбивайте пташок!

  • не забирайте лісу додому тварин.

  • шпаківні не прибивайте, а міцно прив’яжіть мотузками або дротом. 

  • пам’ятай, птахи оберігають ліси, парки, сади від комах-шкідників та їхніх личинок.

  • А ще птахи прикрашають наші ліси, радують нас дзвінким гарним співом.

IV. Узагальнення і систематизація отриманих знань

  1. Гра «Який птах зайвий?».

  • горобець, синиця, ластівка. (Ластівка – перелітний птах)

  • лелека, сова, зозуля. (Сова – зимуючий птах)

  • лебідь, горобець, гуси (Горобець – не водоплавний птах)

  • півень, індик, сорока (Сорока – дикий птах)

  1. Гра « Риба, птах, комаха ».

Я називаю тварин: риба - ви складаєте долонька до долоньки і імітуєте пла­вання риби; птах - розмахуєте руками, наче птах крилами; комаха - присідаєте. (Лебідь, коник, щука, зозуля, сокіл, жайворонок, мураха, карась, сом, метелик, шпак, короп, соловей).

3. Гра «Злови перелітного птаха»

(Шпак, галка,  ворона, лелека, плиска, снігур,  жайворонок, соловей, сорока, зозуля, зяблик, ластівка, синичка, горобець, голуб, дятел, омелюх)

4. Пташина вікторина.

Я читаю опис птаха, а ви намагаєтесь впізнати, що це за птах.

  • Кожен заслухається співом цього маленького сіренького співця. (Соловей)

  • Стукіт цього строкатого птаха ми можемо чути цілий рік. (Дятел)

  • Птах, який першим прилітає з вирію. (Шпак)

  • Цей птах – символ мудрості. (Сова)

  • Божа пташка, тому вбити її – великий гріх. (Ластівка)

  • Символ суму і вдівства. (Зозуля)

  • Співець хліборобського поля і небесної блакиті. (Жайворонок)

  • Цей птах здатен у неволі вивчити безліч різних звуків, мелодій та голосів. (Шпак)

  • «Кукує» людині літа. (Зозуля)

  • Символ весни і відродження, добра і щастя. (Ластівка)

  • Свята і вільна пташка, символ високого натхнення і неперевершеного таланту. (Соловей)

  • З прильотом якого птаха треба розпочинати оранку і сівбу? Символ єдності Землі й Неба. (Жайворонок)

5. Гра «Можна – не можна»

Правила поведінки в природі.

Уявіть, що ви знаходитесь у лісі, пригадайте, як слід поводитись там і чого не можна робити.

(Вчитель називає дію, а діти відповідають: «Можна» – «Не можна».)

  • спостерігати за тваринами;

  • диких тварин, їхніх дитинчат і пташенят забирати з природного середовища;

  • підгодовувати птахів;

  • прибирати місця відпочинку в лісі;

  • ловити метеликів, птахів;

  • руйнувати пташині гнізда;

  • обдирати кору з дерев;

  • руйнувати мурашники.

V. Підсумоу уроку.

  • Яких тварин називають птахами?

  • З якими змінами у природі пов' язане повернення птахів?

  • Чому різні птахи прилітають у неоднаковий час?

  • З якими перелітними птахами ми сьогодні познайомились?

РЕФЛЕКСІЯ. ЗАРЯДКА.

Якщо урок сподобався, то ви махаєте руками, як пташка крилами. Не сподобався - присядьте, як засмучена пташка.

Заключне віршоване слово

Наш дивний світ такий, як казка:

Он в небі хмаронька пливе.

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому гарне і живе.

Он квітка полум'ям палає,

І ясне сонечко блищить.

Чарівна пташечка співає,

Все в дивосвіт прийшло, щоб жить.

Всі стаємо в коло, беремося за руки і починаючи з мене, передаємо один одному потиск руки. Коли цей сигнал надійде до мене з іншого боку, піднімаємо руки вгору і промовляємо «Ми молодці! До побачення!».

Підготувала провідний фахівець з екоосвіти Головатюк Л.В.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стрес і стрес-менеджмент учасників освітнього процесу»
Левченко Вікторія Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.