Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Екологічні проблеми та їх розв’язування
Людину неможливо відокремити від природи і природу від людини, вони тісно взаємопов’язані між собою. Для кожної людини і людства загалом природа є середовищем проживання та джерелом усього необхідного для життя: сонячного світла і тепла, чистого повітря, якісної їжі, питної води.
Останніми десятиріччями у зв’язку із високими темпами науково – технічного прогресу вплив людини на довкілля став особливо значним і великомасштабним. Людина, втручаючись за допомогою різноманітних механічних засобів та продуктів промислового виробництва у природні процеси, за короткий час порушила всі взаємозв’язки.
Наслідки антропогенного впливу на довкілля сумні і тривожні: порушуються природні угруповання й екосистеми, забруднюється атмосфера, морські акваторії і прісні водойми, руйнується ґрунтовий покрив, зменшуються лісові ресурси та чисельність видів рослин і тварин, хімічні сполуки, які циркулюють у довкіллі, шкодять здоров’ю людини та всьому живому. Тож у стосунках з природою людство зіткнулося із серйозними і складними проблемами, які називають екологічними.
Вплив діяльності людини на гідросферу Чимало води витрачають на: зрошення, поповнення водосховищ, використання в комунальному господарстві, промисловості, побутові потреби… Забруднюють воду неочищені стічні води, часто стоки містять отруйні промислові відходи, мінеральні добрива, ядохімікати, що змиваються з полів під час дощів, атмосферні опади, які містять значні кількості забруднювачів, що вимиваються з повітря, виливи нафти…
Наслідки: - зниження якості води - накопичення токсичних органічних речовин і важких металів - гине риба і інші водні мешканці - викликає різні інфекційні захворювання тварин і людей (тиф, гепатит, енцефаліт, лямбліоз, шкірний висип) - порушення фотосинтезу у рослин.
Забруднення атмосфери: Природні забруднювачі: космічний пил, пісок пустель, попіл і гази з діючих вулканів, попіл від лісових і степових пожеж, дрібні часточки при вивітрюванні грунту і гірських порід, рослинний пилок, ядерна енергетика, мікроорганізми. Штучні забруднювачі: викиди промислових підприємств, вихлопні гази транспорту, побутові забруднювачі (аерозолі, парфуми…), пожежі
Наслідки: респіраторні захворювання, онкологічні захворювання, алергія, смог, аварії, кислотні дощі, озонові діри
Негативний вплив людини на живу природу: за 300 років безповоротно зникли сотні видів рослин і тварин, ще більше перебуває на межі зникнення
Способи подолання екологічних проблем: закон «Про охорону навколишнього середовища» та інші державні документи, встановлено ГДК шкідливих речовин у воді та повітрі, створено спеціальні установи, працівники яких досліджують якість і склад води, повітря, грунту, впроваджуються технології повторного використання відходів, створення екологічно безпечних двигунів, використання відновлювальних джерел електроенергії (сонячні, вітрові електростанції).
Людина не Бог, а частинка природи І більше від неї не блага, а шкоди. Нам треба довкілля своє відновити. Бо все прийшло в цей світ, щоб жити!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»