Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Екологічна акція " Ялинка лісова красуня"

Екологія

Для кого: Дорослі

18.03.2020

915

21

0

Опис документу:
Тема акції: «Ялинка лісова красуня» Мета акції: навчати дітей дбайливо відноситися до наших зелених друзів - ялинок. Учасники акції: діти середньої групи, їх батьки та педагогічний колектив ДНЗ Час проведення акції: 18-27 грудня
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема акції: «Ялинка лісова красуня»

Мета акції: навчати дітей дбайливо відноситися до наших зелених друзів - ялинок.

Учасники акції: діти середньої групи, їх батьки та педагогічний колектив ДНЗ

Час проведення акції: 18-27 грудня

Перелік заходів

п/п

Захід

Час проведення

Відповідальні

1

Розміщення в інформаційному куточку заклик батьків прийняти активну участь в проведенні акції.

18 грудня

Вихователі

2

Бесіди з дітьми про історію святкування Нового року, про роль новорічних ялинок. 

18 грудня

Вихователі

3

Відгадування зимових загадок

Протягом тижня

Вихователі

4

Заняття соціально – екологічного спрямування «Лісові друзі ялинки»

22 грудня

Вихователі

5

Екологічна прогулянка - милування деревами «Сплять засніжені дерева»

25 грудня

Вихователі

6

Гра «Добре - погано», Творча гра «Напишемо листа Діду Морозу»,

Дидактична вправа «Святкові речення», Дидактична гра «Подарунки Діда Мороза», Гра – інтерв’ю «Що таке Новий рік?»

Протягом тижня

Вихователі

7

Малювання «Ялинка»

26 грудня

Вихователі,

Батьки

8

Екологічні казки: Васильчук Віктор «Як їжачок врятував ялинку», «Казка про ялинку»

Протягом тижня

Вихователі

9

Виготовлення плакатів «Бережіть ялинки».

Протягом тижня

Вихователі,

Батьки

10

Виставка «Букет замість ялинки»

27 грудня

Вихователі,

Батьки

11

Анкетування дорослих:

Протягом тижня

Вихователі

Шановні батьки!

Запрошуємо Вас та Вашу дитину прийняти участь в

Акції  «Ялинка лісова красуня», яка проводиться у дитячому закладі «Капітошка».

Мета акції: навчати дітей дбайливо відноситися до наших зелених друзів - ялинок.

Педагогічний комітет

Бесіда « Історія святкування Нового року, роль новорічних ялинок»

Мета:

  • Формувати уявлення про Новий рік як про веселе та добре свято, як початку календарного року.

  • Формування навичок доставляти радість близьким людям та дякувати за новорічні сюрпризи та подарунки.

  • Розвивати комунікативні навички під час спілкування дітей та дорослих, інтерес до спільної діяльності.

  • Виховувати стійкий інтерес до пізнавальної та творчої продуктивної діяльності.

Хід бесіди

Вихователь показує дітям глобус і звертає увагу, що на планеті велика кількість країн і в кожній країні є улюблені свята, казки, пісні, ігри. Але є й такі свята, які святкують в усіх країнах світу. А яке саме свято святкують нам допоможе дізнатися загадка

  • Знають, певно, всі малята, 
    Що невдовзі прийде свято — 
    Свято давнє і нове, 
    Свято гарне, зимове. 
    Скоро, скоро на поріг 
    Завітає ... 
    (Новий рік)

Так правильно , це свято -- Новий рік !

Зараз я вам розповім трішки про його минуле. Святкування Нового року 1 січня, а точніше в ніч з 31.12 на 1.01, у наш час вважається цілком звичайним, і мало хто знає, що ця традиція з'явилася завдяки імператору Гаю Юлію Цезарю. Саме він у 46 році до нашої ери збільшив річний цикл з 10 до 12 місяців, додавши січень і лютий, і підписав указ про те, щоб рік починався саме 1 січня. У цей день жителі Римської Імперії приносили дари та жертви дволикого богу Янусові - покровителю входів і виходів, а також кінця і початку. З часом Юліанський календар стали використовувати у всіх куточках земної кулі, а святкування Нового року стало здійснюватися відповідно до нього.

Як ви вважаєте який головний символ Нового року ? (Діти розповідають свої здогадки). Послухайте загадку вона вам допоможе.

І маленькі, і старенькі,
Влітку, взимку, навесні
Всюди вдягнені гарненько
У зелені сукні всі.

(Ялинки)

Ялинка, особливо прикрашена іграшками, головний символ Нового року. Ця традиція прийшла до нас з давнини, щоб новий рік був щасливим.

Діти, у мене є звуковий лист від наших казкових героїв , послухайте, що вони говорять про зиму.

Звучить запис

-« Добрий день, діти, я слон, я не знаю, що таке зима. Я – північний олень, у мене зима довга, триває цілий рік. Я – снігур, у мене зима важка. Я – ведмідь, чого про неї говорити, зима – тягнеться лише одну ніч. Хлопчик – у мене зима завжди весела.»

- Чому герої відповіли всі по різному?

Правильна відповідь. В Африці не буває зими, тому слон не знає, що таке зима; північний олень живе на півночі там весь рік зима; для снігура зима важка, тому що немає корму; у ведмедя коротка,бо він спить усю зиму; а для хлопчика весела – тому що багато різних розваг.

Послухайте вірш :

Ой весела в нас зима, 
Веселішої нема:
Грає срібними зірками,
В’ється синіми димками,
Снігом землю обійма.

Ой струнка ялинка в нас! 
Скільки сяє тут прикрас! 
Ми зібралися юрбою — 
Разом з піснею новою 
Рік Новий стрічати.

Діти сьогодні ви дізналися багато цікавого про новий рік,ялинки , яка зима в інших країнах , а тепер готуйтесь до святкування Нового року 2018!!!

Відгадування зимових загадок

* * *

В сукні зеленій стою цілий рік: 
Сонечко світить, чи падає сніг. 
Голок багато в ґадзівстві тримаю, 
Тільки не шию і не вишиваю. 
(Ялинка)

* * *

Здивувалося маля: 
Стала білою земля. 
Щось кружляє, наче пух, 
Наче зграя білих мух, 
Та додолу опадає, 
Все ретельно укриває. 
(Сніг) 

* * *
Гріє взимку, наче груба
Хутряна, тепленька _ _ _ _.
(Шуба) 
* * *
З неба зірочки летять, 
Землю укривають, 
А коли приде весна

Всі вони розтануть. 
(Сніжинки) 
* * *
В руку мотузок взяла, 
Їх на гору потягла. 
Швидко з’їхала з гори, 
Треба в гору знов тягти. 
(Санки) 
* * *
Взимку холодно стає, 
Мама шубу достає, 
Що ж на голову надіти, 
Щоб малі не змерзли діти? 
(Шапка) 
* * *
З молока його зробили, 
Та ретельно остудили. 
Нам здається, що в жару
Його б з’їли по відру. 
(Морозиво) 

* * *
Він малює на вікні
Гарні квіти крижані,
На дитячих щічках – маки,
З ним узимку дружить всякий.
(Мороз)


* * * 
На подвір’ї – біло-біло,
Ні стежиночки нема.
Завихрило, завістило – 
Знов прийшла до нас…
(Зима)


* * * 
Під вікном моїм калюжа
Уночі замерзла дуже,
Узялася склом твердим,
Добре ковзатись на нім.
(Лід)


* * * 
Зимно стало дуже-дуже,
Аж замерзли всі калюжі
І за щічки щипле хтось.
То прийшов Дідусь…
(Мороз)


* * * 
Біле, як сорочка,
Пухнате, як квочка,
Крил не має,
Гарно літає.
(Сніг)


* * *
Холодна, біла
Ліс оголила,
Скувала річку,
Струмок зупинила
(Зима)


* * *
В зимовий, студений час
Люблять всі малята нас.
З гірки ми рушаєм в путь,
А на гірку нас везуть.
(Санчата)


* * *
Політала зірочка, політала,
Сіла на долонечку і розтала.
На долоні слізонька-крапелинка.
То не просто зірочка, то – 
(Сніжинка)


* * *
Білий білан
Упав на лан,
Замів сліди
Помелом бороди.
(Сніг)


* * *
Раптом в лісі посвітліло,
Стало всюди чисто й біло.
А тепла чогось нема.
Це прийшла до нас…
(Зима)


* * *
Ой, зима все посріблила,
Світ весь ковдрою накрила.
З неба вже летять пушинки,
Всім відомо – це…
(Сніжинки)


* * * 
Круг ялинки справжнє свято.
Тут і діти, і звірята,
Співи, танці, шум і крик – 
Всі стрічають …
(Новий Рік)


* * *
Вітер хай не шаленіє,
Хай хурделиця не віє.
Не злякались їх погроз!
З нами разом - …
(Дід Мороз)


* * *
З неба падають сніжинки,
Люди всі несуть ялинки.
Рік старий кудись утік – 
Так приходить…
(Новий Рік)


* * * 
Вздовж ріки тепер мости.
Можна йти по них і йти.
Це надовго і всерйоз
Все скував Дідусь…
(Мороз)


* * *
У зимову веселу пору
Ми – кращі друзі дітвори.
Вивозять діти нас на гору,
А ми веземо їх з гори.
(Санки)


* * * 
Ми - спортсмени, нас обох
Бачиш ти завжди удвох.
Ми по снігу швидко линем
Ще й стрибаємо з трампліну.
(Лижі)


* * * 
У святковій залі 
Стоїть як картинка,
Весела, зелена,
Красуня - …
(Ялинка)


* * * 
Все співають, веселяться,
Не вгава веселий сміх,
Через те, що нині свято,
Що за свято?
(Новий рік)


* * * 
Я – істота нежива,
Я – істота снігова.
З кульок я складаюсь,
Діток потішаю.
(Сніговик)

«ЛІСОВІ ДРУЗІ ЯЛИНКИ»

(ЗАНЯТТЯ СОЦІАЛЬНО – ЕКОЛОГІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ)

Мета: Продовжувати знайомити дітей з природою рідного краю; Дати поняття про особливості та ознаки дерева - ялинки; уточнити уявлення малят про складові частини дерева. Розвивати спостережливість та допитливість; виховувати любов та дбайливе ставлення до ялинки. Сприяти формуванню основ екологічно доцільної поведінки.

Хід заняття

Вихователь: Діти, послухайте загадку: Влітку і взимку вбрання одне, Та кличуть дітки завжди мене, Щоб я на свято до них прийшла Іграшок багато їм принесла. (Ялинка)

(залітає сорока)

Сорока:Скре – ке – ке ! Скре – ке – ке ! Ой лишенько яке! Вихователь: Що трапилось? Що за лишенько? Сорока: Скре – ке – ке ! Скре – ке – ке ! Чи ви чули про таке? Був зелений, хвойний ліс,

А тепер кудись подівсь!

Залишились лиш пеньки - от такі.

Вихователь: Звідки ж узялися пеньки? (люди вирубали дерева). Які дерева вирубують напередодні Нового року(ялинки). Тож давайте підемо й подивимось на шкоду, що зробила людська рука. Веди нас сороко.

(Діти йдуть на килимок де розташовані пеньки і стоїть одно ялинка).

  • Дивіться, діти так насправді хтось вирубав усі ялинки, тільки залишилась одна маленька ялиночка до неї. Дітки давайте привітаємось із маленьким деревцем (Діти вітаються). Ялиночка чомусь не відповідає. Я легенько доторкнуся до гілочки і запитаю, що сталося? (нахиляється, ніби слухає) – Ялинка каже, що їй дуже холодно, сумно і самотньо. Діти, як ви гадаєте, чому ялинці холодно? (Відповіді дітей.)

–А чому сумно?

– Правильно, тому що в ялинки зараз немає друзів. Скажіть, будь ласка, а хто розважав ялинку влітку? (Відповіді дітей).

Вихователь. Що ж нам тепер робити? Чим допомогти ялинці? Підкажіть.

(Відповіді-роздуми дітей.)

–Молодці, малята! Ми станемо для ялинки друзями і запросимо лісових мешканців у гості. Скажіть, яких звірят ми можемо покликати вже зараз?

(Відповіді дітей.)

–Так, ми можемо запросити зайчика, якщо згадаємо, яким він узимку став і де зараз бігає. (Відповіді дітей).

–Правильно, зайчик поміняв шубку із сірої на білу та бігає зараз по полях у пошуках їжі. Молодці! А от і зайчик!

Вихователь. Скажіть, а їжачка ми можемо запросити?

(Відповіді дітей.)

Вихователь підсумовує відповіді дітей і нагадує, що їжачок взимку спить у своїй нірці-схованці. Вихователь. А хто стрибає з гілки на гілку, звабливо помахуючи хвостиком?

  • Правильно, білка завбачливо насушила грибочків, назбирала шишок, вимостила у своєму дуплі затишне гніздечко. Тож запросимо і її до нас.(вихователь дістає білочку – іграшку і садить її під ялинку.)

  • Ну от, ялинко, тепер у тебе є друзі і тобі вже не буде так самотньо.

  • Тож потішимось всі разом дружною грою.

Гра «Відгадай. Хто це?»

Діти показують відповідні рухи:

В кого гілки зелененькі?

(Руки вгору, погойдування.)

В кого шубка є руденька?

(Долоньки на голівці, стрибки.)

В кого довгі вуха, куций хвіст?

(руки, як лапки у зайчика, стрибки навколо себе.)

Хто у лісі добрий гість?

(діти крокують на місті.)

Вихователь. Діти подивіться, як ялинка погойдує своїми вітами! Їй сподобалася наша гра. А щоб вона ніколи більше не сумувала, подаруємо їй приємні слова, розкажемо, яка вона.(красива, зелена, чарівна)

Вихователь. Ялинці вже не сумно бо вона почула гарні слова, їй не самотньо, бо є друзі. Але тремтить від холоду. Діти, хто знає, як можна ялинку взимку.

(Відповіді дітей).

Так, ялинки взимку зігрівав сніг, який теплою ковдрою обгортає її гілочки.

–Діти, а чому ялинку не може зігріти сонечко?

(Відповіді дітей).

Вихователь. Але снігу в лісі ще немає. Он там, високо в небі, пропливає велика хмара. Саме з неї падає на неї сніг. Але десь протікав вітерець, який може потрусити хмару. І якщо ми з вами малята утворимо сильний вітер своїм подихом, то зможемо струсити сніг на землю.

Вправа «Вітер» для розвитку дихання. Діти набирають у легені повітря і видихаючи зі свистом «ш-ш-ш» імітують шум вітру. На руки вихователю опускається витинанка.

Сніжинка. А от і я – перша сніжинка зими! Хто з вас, дітки, знає як я народилася?

(Відповіді дітей)

–Так, правильно. Я утворилася з крапельки води, яка замерзла від сильного морозу. А коли летіла до землі, то моє вбрання перетворилось на чудернацький візерунок.

(Відповіді дітей).

Вихователь. Люба сніжинко, допоможи нам, будь ласка, зігріти нашу ялинку.

Сніжинка. Я не можу сама цього сама робити, тому що, дуже маленька. А от коли прилетять мої сестрички-сніжинки, тодім’яким килимом ми вкриваємо кожну билинку, кожне деревце і кущик, що ніщо не замерзло.

Вихователь. Але ми не можемо чекати. Ялинка замерзає, я прошу вас, дітки, допомогти їй. Зробимо витинанки сніжинок і вкутаємо нашу ялинку. (Діти виготовляють витинанки.)

Вихователь. А тепер розвішаємо свої сніжинки на гілки ялинки.

Діти. Ялинка перестала тремтіти. Вона зігрілась і хоче спати.

Тож давайте тихенько підемо із лісу, щоб не розбудити ялинку.

СПЛЯТЬ ЗАСНІЖЕНІ ДЕРЕВА(ЕКОЛОГІЧНА ПРОГУЛЯНКА – МИЛУВАННЯ ДЕРЕВАМИ)

Мета:Вчити розпізнавати взимку дерева за формою крони, кольором кори, розміщення гілок та бруньок; розповісти, що рослинам добре коли їх накрили снігом, стимулювати інтерес і допитливість у пізнанні довкілля; сприяти розвитку спостережливості, вихованню естетичних почуттів, любові до природи рідного краю.

Попередня робота: Бесіди про зиму, зміни, які відбулися у житті живої природи взимку; розгляд ілюстрацій зимового пейзажу. Читання віршів, оповідань із збірки «Первоцвіт». Матеріал: Дві склянки з водою: звичайна і підсолоджена винесені ще зранку надвір.

Хід прогулянки

Вихователь:

  • Білий сніг у парк упав

На дубочки молоденькі,

На ялинки зелененькі. Притрусив сніжком доріжки, Всі горбочки, моріжки, Біло – біло в парку стало, Так багато снігу стало!

  • Недарма зиму називають чарівною, казковою порою. Іноді кришталева зимонька дарує нам справжні чудеса, які ніколи не залишають байдужим. І от саме сьогодні, у цей гарний день, зима приготувала для нас, малят, один із своїх чарівних сюрпризів. – Подивіться, будь – ласка довкола. Яке воно навколо? (Біле, пухнасте, гарне).

– Що ж, діти, сталося з деревами, коли прийшла зима, як вона змінила їх? (Вкрила білим покривалом). Подивіться уважно: чи встигли цього року приготуватися до приходу зими дерев? Як це зробили вони? (Скинули листя). Правильно. Що заразлежить на гілочках дерев, там, де нещодавно росли листочки? (Гілочки дерев вкритіснігом). Подивіться уважно: бачите, як попригиналися віти дерев: вони аж посхилялися до низу.

-Чому це так? (Сніг дуже важкий, деревам важко його триматинасвоїх гілочках).

(Діти обережно струшують сніжок із кількох гілок і поспостерігати, що буде з ними. Зробити висновок: сніг струсили, деревцю стало легше,і їх віти піднялися вгору)

Вихователь: Ми звільнили деревця від снігу. А тепер давайте роздивимось їх уважно. Хоч на гілках нині немає листочка, проте неважко впізнати деревця, якщо знати про них дещо цікаве. Ось перед нами перше дерево.

– Яке це дерево? (Береза). Чому ви так легко здогадалися? (Це єдине у світі білокоре дерево, тоненькі гілочки нахилені до низу). Розгляньте уважно гілочку. Зверніть увагу – вона гола; на ній є маленькі горбинки. Що це? (Бруньки). У них, мов у схованці, ховаються молоді листочки . У такій схованці вони не бояться ні морозу, ні вітру, ні снігу. Дрімає берізка, набирається сил, щоб Берізка білокора, тому її так легко впізнати. Інші ж дерева дуже подібні одне до одного. Що їх впізнати потрібно роздивитись плоди, гілочки, бруньки, кору. Йдемо далі. – Ми підійшли до якого дерева? (Тополі). – Чи легко взимку впізнати тополю? Чому? (вона навіть без листя схожа на свічечку). Як розміщенні гілочки? (одна біля одної тягнуться в гору, притискаються до стовбура). Роздивіться гілочки тополі. Які в неї бруньки? (великі, вкриті великими лусочками). Зверніть увагу, що вони розташовані на гілці почергово, одна справа, інша вище – зліва, наступна – знову справа, і так до самої верхівки гілочок. Помилуйтеся тополькою, яка вона гарна у своєму зимовому вбранні. Скажіть їй ласкаві слова (тополька, тополинка, тополечка).

Фізхвилинка:

Руки вгору – підтягнуться,

Раз – два, раз – два.

Що найнижче нахиліться.

І до сонечка всміхніться.

А тепер хай всі малята

Пострибають мов зайчата.

  • Мандруємо далі, і засніжена сніжина підвела нас до іншого дерева. Складно відповісти відразу що це за дерево.

  • На що ви звернули увагу коли підійшли до нього? (на пучечки). Саме за ними взимку впізнають Ясена (зриваю пучечок крилаток і показую їх дітям).Це плоди ясена-крилатки.

  • Якого вони кольору? (жовтого). Скільки їх у пучечку? (багато). Всю зиму висять крилатки на ясені на радість пташкам. Поміркуйте, чому плоди ясена називають крилатками? (вони мають «крильце»). Роздивіться крильце яке воно? (тоненьке, легеньке, жовте). А ось це потовщення – спеціальний мішечок, де і знаходиться насінина. Крильця допомагають насіннячку перелітати на нове місце. Підхопить вітер крилате насіннячко, понесе його через дерева, будинки, вулиці тай покладе на землю, і буде воно спати до весни. А весною у насіння з’явиться важлива робота – рости новому ясенку. Пригадайте скоромовку: «Ясен – батько, я синок, Ясеновий Ясенок».

  • А ось біля цього дерева також є крилатки, але це не ясен. Чи важко впізнати клена взимку?

  • Чому? Свої крилатки клен скинув ще восени і тому його впізнають за гілками (вони великі, прямі, рівні). А ще дуже міцні. Не дарма у давнину із кленів виготовляли списи, стріли. Та й назва «Клен» означає – гострий, сильний. Будьте красиві як кленочки і прикрашайте землю добрими справами так, як її прикрашають клени.

Вирушаємо далі по сонному парку.

– Що це за дерево нас вітає? Ви дізнаєтесь як відгадаєте загадку:

Краса всього парку,

Людям тінь, якщо жарко.

Дасть різьблену посуду

І полікує простуду

(липа)

– Як змінилась вона взимку? Що бачите на гілочках? (плоди – горішки). – Які вони? (маленькі, кругленькі, чорні, сухі). Вони опадають з дерева на протязі всієї зими. Гнані вітром, вони несуться над землею разом із снігом, там де залишиться горішок – через пару років проростає маленька липка. А ще липка взимку стає їдальнею для птахів. До неї прилітають поласувати горішками дятли, сойки, прибігають білочки.

  • А он серед білого снігу особливо примітна ялинка. – Як називаються листочки ялинки? (хвоїнки). Мабуть хвоїнки не бояться морозу то й залишаються на зиму на гілочках. Наші ялинки, мов у білих шубках.

– Чому ж не ламаються під вагою снігу гілки?. А це, тому що гілки ростуть під нахилом вниз і через це сніг падає з них. Зверніть увагу на верхні гілки.

      • Що на них росте? (шишки).

– Які вони у ялинки? (довгі, великі, тоненькі, коричневі). У цих шишках (показую), є насіння. У ялини воно дозріває взимку. Висипаються насінинки із шишок на сніг і чекають весни, щоб прорости.

А ще шишки полюбляють зимуючі птахи: дятли і шишкарі видовбують з них смачне насіннячко.

Давайте повернемося до нашого досліду. Що сталося? В білій склянці вода почала вкриватися льодяною кіркою. Яка була вода у склянці? (звичайна). У червоній склянці вода незамерзла, тому що, у ній був цукор. Взимку дерева не замерзають тому що, у їхньому соку також є цукор. Взимку дерева і кущі не ростуть, вони перебувають у стані спокою, вони сплять. Але, все рівно потребують охорони і бережного ставлення. Давайте нагорнемо до стовбура снігу щоб було тепло корінню, а весною багато води. Та побажаємо нашим деревам спокійного та безпечного зимового сну.

Гра «Добре - погано»

Хід гри: вихователь називає природне явище або об'єкт, а діти спочатку перераховують його корисні властивості, а потім - шкідливі. Що хорошого в тому, на новорічні свята ставлять живі ялинки в будинок,що поганого в тому.

Ускладнення - задати дітям "точку зору", з позиції якої вони будуть обгрунтовувати свої доводи. Наприклад: для людей це добре , що їх дім на Новий рік прикрашає ялинка, а для природи погано, тому що…

Творча гра «Напишемо листа Діду Морозу»

Діти виконують завдання. Малюють знаками-символами побажання, віддають їх вихователю.

Дидактична вправа «Святкові речення»

Діти відгадують загадки і складають святкові речення зі словами – відгадками. Наприклад, ялинка. – Ялинка прикрашена іграшками.

Дидактична гра «Подарунки Діда Мороза»

Педагог показує картинки і пропонує дітям поміркувати та сказати, для кого з казкових героїв Дід Мороз підготував той чи інший подарунок (зіставлення предмета і казкового героя).

Гра – інтерв’ю «Що таке Новий рік?»

Діти по черзі задають питання один одному:

  • Як ти думаєш, що для тебе значить Новий рік?

  • Навіщо потрібно прикрашати ялинку?

  • Хто такий Дід мороз?

  • Де живе Дід Мороз?

Правильні відповіді. – На новий рік багато подарунків, усім весело, ялинку прикрашати -- традиція, Дід Мороз – головний чарівник, мешкає у Лапландії.

Малювання «Ялинка»

Єкологічні казки

ЯК ЇЖАЧОК ВРЯТУВАВ ЯЛИНКУ

Колись давно, на зеленій Галявинці, під кучерявим Дубком жив сіренький Їжачок. Кирпатий, з чорними намистинками очей і геть без голочок, що ми звикли бачити на ньому сьогодні. На той час ними пишалася тільки зелена Ялинка. Вона дуже вихвалялася своїм вбранням і нікого не підпускала до себе – боляче кололася. Іноді навіть насміхалася над Їжачком, який сумлінно працював зранку й до пізнього вечора, збираючи гриби, ягоди, горішки. 
– От мені нічого не потрібно! – гордовито промовляла Ялинка. – І ніхто мені не потрібен! Я найкрасивіша на цій Галявинці... 
Пихата красуня навіть Ворона відігнала від себе, який полюбляв відпочивати на одній з гілок Ялинки. 
А Ворон узяв та й перебрався на Дубок, під яким жив Їжачок. Вони незабаром подружилися. Ворон навіть допомагав переносити сіренькому другу до його схованки лісові скарби. Та й забули геть про гордовиту Ялинку. 
Якось на Галявинку з Чорного болота увірвався розбишака Бобер. На своєму шляху злюка уздрів Ялинку. Своїми гострими-прегострими зубами почав пиляти ніжний стовбур красуні. Це побачив Ворон і мерщій полетів до Їжачка: 
– Швидше, сіренький, біжи на допомогу Ялинці! Там розбишакує злий Бобер! А я ще когось покличу!.. 
Забув ураз Їжачок про Ялинчині кепкування. Чимдуж помчав на поміч. А за ним – Ворон, кличучи інших мешканців лісу на підмогу. Та чомусь ніхто не поспішав озиватися. 
Тоді друзі удвох заходилися боронити зелену красуню. Проте у друзів нічого не виходило – не боявся Бобер з гострими зубами рятувальників. Відлетів натомість мудрий Ворон вбік і каже Ялинці: 
– Хай Їжачок зайде з іншого боку під твої розкішні віти, а ти йому голок сипони трохи. Він стане колючим і налякає злюку з Чорного болота. 
Так і вчинили. Поки хоробрий Ворон відволікав Бобра, Їжачок став колючим. Розправив Ялинчині голки на спині і пішов у наступ. 
Злякався Бобер, відступив. А тут його Ворон давай скубати. Втік розбишака з Галявини... 
З тих пір їжаки почали ходити з колючками. Правда, ті з часом потемнішали. Ворони відтоді голосно каркають, коли хтось чужий до лісу заходить. Ялинки скидають іноді частину своїх голок. А бобри стали боятися їжаків і ніколи тепер не гризуть своїми гострими зубками лісових красунь – ялинок. 
Ось така історія трапилася давно колись...

Казка про ялинку

Вона  була  прекрасною.  Її  чудове  плаття  пишними  зеленими  хвилями  з  дівочого  стану  спадало  до  самого  долу.  Дивні  очі  дивились  з-під  ніжних  вій,  на  які  зимою  осідав  барвистий  іній.  І  такі  ті  вії  були  загадкові  і  милі,  що  кожен  міг  зачаровано  дивитись  і  милуватись  ними  цілу  вічність.  Юрби  щебетушок-пташечок  сідали  на  її  підняті  високо  вгору  руки,  які  ніби  запрошували  до  себе,  і  голосно  ніжним  цвіріньканням  співали  їй  хвалу…
А  літом  сонце,  виходячи  з-за  обрію,  мов  закоханий  енергійний  парубок,  поспішало  теж  до  неї,  щоб  своїми  пальчиками-промінчиками  поніжити  струнку  лісову  красуню  і  тихенько  прошепотіти  їй  на  вушко:  «Ти-найкраща!!!»
Подружки  заздрили  їй,  скоса  поглядаючи  на  її  вбрання,  на  неземну  красу,  на  струнку  поставу:  «Треба  ж  такою  народитись?!  Оце  так  доля!  Щастить  же  деяким!  »  А  вона  любила  їх  усіх,  вважала  найкращими  друзями  і  тішилась  кожним  світлим  днем.
На  Землю  майже  ступав  Новий  рік.  Для  когось  він  готував  успіх,  для  когось  приємні  несподіванки,  для  когось–хороший  заробіток,  а  для  когось–не  дуже  щедрі  презенти  від  долі.  Та  як  завжди,  весь  люд  намагався  зустріти  його  якнайкраще,  бо  усім  відомо:  «Як  зустрінеш  Новий  рік–так  його  і  проведеш!»  
Ялинка  теж  зустрічала  кожен  Новий  рік  на  рідній  галявині.  Але  та  зустріч  була  тихою,  спокійною,  ніжно-зимово-радісною.  На  своє  зелене  платтячко  вона  вдягала  снігову  шубку,  і  тоді  ставала  справжньою  лісовою  сніжною  королевою!!!
Цього  року  щось  на  її  серці  було  тривожно,  не  так  як  завжди…  Чому?  Чула  колись  від  своїх  родичів-лісовиків,  буває  так,  що  перед  зимовими  святами  приходять  до  лісу  люди  і  забирають  лісових  красунь  до  своїх  осель…Боялась  того  найдужче…Вона  так  звикла  до  лісу,  звірят,  пташенят…Звикла  кожен  день  вітати  радісне  сонце!!!  Забрати  у  неї  все  це  –означало  позбавити  її  життя!
Одного  ранку  за  нею  все-таки  прийшли…
Тепер  її  везли  до  великого  міста…Зв’язані  руки  терпли,  боліли…У  неї  було  одне-єдине  бажання  –  хоч  на  мить  звільнити  їх  і  привітати  сонце…  
А  вже  на  ялинковому  ринку  за  неї  правили  ціну.  Люди  підходили,  розглядали  красуню  захопленими  очима.  Дехто  кривився,  почувши  про  ціну,  дехто  довго  не  міг  відійти  від  неї…Врешті  її  купили...  
І  вже  цього  вечора  вона  стояла  у  великій  світлій  оселі.  Оселя    була  багатою  та  затишною.  Діти  кинулись  до  ялинки,  втішились,  заплескали  у  долоні.  Передноворічна  радість  запанувала  у  кожному  куточку  хати!  
Такого  чудового  вбрання  у  неї  не  було  ще  ніколи!  Її  плаття  сяяло  сотнями  вогнів,  було  прибране  різноманітними  квітками  та  зірками,  на  ній  сиділи  кольорові  птахи.  І  всі  чекали  на  Новий  рік  та  Різдво!
Зимові  свята  господарі  зустрічали  в  колі  своїх  друзів!  І  всі  вихваляли  ялинку!  Від  неї  просто  неможливо  було  відвести  очей!
Та  свята  минули…Ялинка  засумувала…Вже  тепер  не  дуже  захоплювались  нею.  Кожен  пильнував  свої  власні  інтереси.  Господар  свій  бізнес,  діти  пішли  до  школи,  а  господиня  мала  багато  хатньої  роботи.
Ялинка  згадувала  свою  галявину,  сонце…І  все  сохла,  сохла…Від  її  колишньої  краси  не  залишилось  майже  сліду.  Зелені  вії  опадали  на  підлогу,  і  вона  тихенько  плакала…
Одного  дня  з  неї  зняли  чудову  сукню,  і  ялинку  без  жалю  викинули  на  смітник.
Було  тяжко  дивитись,  як  лежала  вона  біля  смітника,  і  тільки  вітер  перевертав  її  з  боку  на  бік  або  просто  легенько  ворушив,  ніби  хотів  полегшити  її  муки…
Чи  була  це  розплата  за  красу?

Виготовлення плакатів «Бережіть ялинки»

Виготовлення та виставка «БУКЕТ ЗАМІСТЬ ЯЛИНКИ »

Анкетування дорослих «Єкологічне виховання дошкільнят»

1. Які екологічні якості намагаєтеся виховати у своїх дітей?

________________________________________________________________________

2. Які книги про екологічне виховання Ви прочитали дітям?

________________________________________________________________________

3. Які питання екологічного виховання Вас цікавлять?

________________________________________________________________________

4. Які екологічні норми, на Вашу думку, середній дошкільник повинен засвоїти?

________________________________________________________________________

5. Як навчаєте свою дитину правил екологічної поведінки?

________________________________________________________________________

6. Які завдання екологічного виховання дітей середнього дошкільного віку вважаєте основними?

________________________________________________________________________

7. Чи піддаються діти Вашому виховному впливу?

________________________________________________________________________

8. Якої допомоги потребуєте у екологічному вихованні своєї дитини?

___________________________________________________________

Батькам роздаються буклети «Екологічне виховання дітей дошкільного віку»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.