Еко-квест "Наше Полісся". День другий "Покажемо смітттю, де його місце".

Опис документу:
В рамках другого дня були проведені різні заходи у нашій школі, конкретний опис яких дано у цьому матеріалі, зокрема інформаційне повідомлення про шкідливий вплив сміття та конкретні дії школярів по його зменшенню.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Червоногранітнянська ЗОШ

І-ІІ ступенів

В рамках сьогоднішнього дня були проведені слідуючі заходи у нашій школі.

 • Інформаційне повідомлення «Екологічні аспекти проблеми сміття» (додається зміст), провела керівник проекту Ночевчук Марія Володимирівна.

 • Написали листа – звернення до мешканців селища «Сміття – проблема наша» (текст додається)

 • Конкурс на складання слоганів серед учнів школи на тему «Збережемо чистим наше селище»

 • Приберем сміття в селі,

Будем жити в чистоті.

І сміття уже не буде –

В нашому житті.(Бенедичук Максим, 7 клас)

 • Сміття ми прибираєм,

Наше селище очищаєм.

І нашу неньку Україну,

Зробимо квітучим краєм.(Прокопчук Сабіна, 7 клас)

 • Хто кидає папірці,

Той нашкодить сам собі.

Хто забруднює ставок –

В голові нема думок.(Прокопчук Сабіна, 7 клас)

 • Ми країну збережем,коли сміття приберем.(Богуш Карина, 7 клас)

 • Позбираємо сміття, щоб чистішим було життя. (Богуш Карина, 7 клас)

 • Хто забруднює місця, той руйнує своє життя. (Яковець Тетяна, 8 клас)

 • Після себе прибирай –

Буде чистим рідний край!(Яковець Тетяна, 8 клас)

 • «Не кидай сміття у воду,

Бережи свій рідний край!»(Галагуза Владислав, 8 клас)

 • Якщо збережемо природу –

Отримаємо від неї нагороду.(Ткачук Олена, 8 клас)

 • Планета наша – нам дає життя,

Тож звільнімо її від бруду і сміття(Ковальчук Діана, 5 клас)

 • Скрізь сміття не розкидай –

Будуть чистим ліс і гай!(Кирилович Ілля, 9 клас)

 • Учениця 7 класу Прокопчук Сабіна написала вірш.

Рятуймо наше селище

Рятуймо наше селище,

А значить – душу.

Рятуймо Україну від сміття.

Скажіть: я це робити мушу

Бо без душі підемо в небуття.

Моє село – це квіточка Полісся,

Уламочок бурштину – як сльоза.

Який граніт (такого нема в світі!)

А люди! Їм ціни нема.

Багато слів – а мало діла,

Зусилля прикладіть – і буде результат

Вступайте в бій із сміттям сміливо

Не ждіть, коли накаже депутат.

 • Похід учнів 8 класу у лісопосадку під девізом «Землю можна раєм зробити, тільки руки слід докласти»(прибирання сміття)

 • Вирушаємо в похід у лісопосадку.

Було так…

Ми прибираємо сміття: пластикові та скляні пляшки, поліетиленові пакети…

Стало так

Прибрали стихійні смітники на узбіччі дороги до лісопосадки

 • Шкільний трудовий десант по вулицях селища та шкільній території з очищення від сміття.

 • Учні 9 класу написали поради на тему «Як перетворити відходи на доходи».

Вони запропонували такі шляхи перетворення відходів на доходи.

Той, хто живе в приватному будинку з невеликим городом або ж має окрему ділянку, при бажанні може своє господарство організувати так, що усі домашні відходи перетворюватимуться на доходи. Щонайперше, варто створити компостну купу і все, що гниє, відправляти туди. До кінця сезону можна мати прекрасний компост.

Непридатні дошки, друзки, гілки і паперове сміття можна спалити в імпровізованому мангалі. Для цього досить старий лист заліза згорнути буквою «П», поставити його на опору, а з боків покласти по цеглині, щоб звідти не висипалося те, що спалюється. І зі сміттям таким чином можна розправитися, і землю не палити, ще й одержати цінне добриво – попіл.( Котвицька Тетяна)

Упаковки з-під тортів, пластикові стаканчики знадобляться при вирощуванні розсади. Зі скляних пляшок, особливо з-під шампанського, можна зробити чудові бордюри. А якщо в такі пляшки налити воду, вийде «термобордюр»: удень весняне сонечко його нагріє, що прискорить прогрівання грунту і ріст квітів. Тільки потрібно врахувати, що узимку такі пляшки можуть зруйнуватися, тому воду восени з них потрібно вилити. (Кирилович Ілля)

Старі газети, картонні упаковки, непридатні ткані доріжки годяться для мульчування проходів між грядками – так збережеться грунтова волога і не будуть рости бур’яни. Будівельні відходи, бите скло можна використовувати як накопичувач при заливанні фундаменту, а шматки старого іржавого дроту – як арматуру для бетонних конструкцій.

Діряві шланги з успіхом можна застосувати для краплинного поливу. Усілякі старі відра, бочки, каструлі, миски і чайники можуть бути успішно використані в якості вуличних квіткових горщиків, кашпо, міні-клумбочок, квіткових гірок і поїлок для птахів. Автомобільні покришки можна також використовувати в якості круглих квіткових клумб.( Мац Єлизавета)

 • На уроці хімії у 8 класі Новік Іван виступив із повідомленням «Корисний та шкідливий поліетилен»(зміст додається)

 • Пофарбували 2 ящики для сміття.

Інформаційне повідомлення «Екологічні аспекти проблеми сміття»

Живи відповідно до природи

Антична мудрість.

Все пов’язане зі всім.

Все повинно кудись дітись.

Нічого не дається даремно.

Б. Коммонер

Кажучи про озонові діри, атомні електростанції і глобальне потепління, ми не помічаємо, як до нас непомітно підкрадається ще одна небезпека - загинути під горами сміття, що створюється людством. Людина порушує один з основних екологічних законів – кругообігу речовин в природі, вводячи нові, чужі природі речовини.

Проблема смітників стоїть перед людством з того самого часу, як воно з’явилося на землі, і чимдалі, тим вона стає серйознішою. Людство, розвиваючись в якісному аспекті й зростаючи в кількісному, споживає й потребує все більше обсягів природних ресурсів, але при цьому виникають все більші обсяги відходів життєдіяльності в довкіллі. Тенденції, що переважають у цій трьохфакторній моделі (люди-ресурси-відходи), поки що мають швидко зростаючу спрямованість. Але не важко зрозуміти, що кожний крок, який сприятиме збалансуванню цих трьох факторів, фактично стає кроком на шляху збереження нашої планети. Для кожного з нас це різні кроки, але всі вони важливі.

Проблема сміття ще недавно була однією з найважливіших екологічних проблем великих міст. Але зараз ми спостерігаємо, що і для невеликих міст і селищ, як наше, ця проблема стає усе гострішою.

Проблема сміття має високу гостроту через низьку швидкість їхнього розкладання для країн всього світу. Група вчених із Пенсільванського університету ( США), ґрунтуючись на експериментальних даних, розрахувала швидкість руйнування в природних умовах сміття, залишеного людиною. Папір руйнується через 2-10 років, консервні банки майже за 100 років, поліетиленові матеріали – за 200 – 300 років, пластмаса та пластикова пляшка- за 500 років, недокурок- за 5років. Виявляється, наприклад, що жерстяну бляшанку від консервів, покинуту в лісі влітку 2014 року, іржа повність знищить тільки в 2114 році. Найбільш довговічними виявилися скляні пляшки, бо період повного розкладу скла в природі може затягнутися до мільйонів років! Так, знайдені підчас розкопок стародавніх поселень залишки скляного посуду й прикрас мають вік до 4000 років, проте збереглися чудово. Те місце, де було вогнище, не родить 20 років.

Спостерігаючи за щоденним накопиченням відходів не можна не подивуватись з того, який потужний потік матеріалів усіх видів рухається лише в одному напрямку – від місця видобування ресурсів на смітник.

Отже, людина повинна задуматися над своїми діями,а взаємодія з природою повинна бути тільки на користь довкіллю.

Від того,що ми робимо і чого не робимо сьогодні – залежить чи буде в наступного покоління майбутнє. Необхідно змінити своє ставлення до споживання природних ресурсів.

Я вважаю, що для реального вирішення проблеми сміття потрібно :

 • пояснювати людям гостроту екологічних проблем, зокрема сміття;

 • організувати прибирання сміття з навколишньої території, свого під’їзду, очищення річок;

 • вчитися збирати і сортувати сміття, учити цьому інших;

 • звертатися до влади з листами протесту проти головних «шкідників» природи;

 • у місцях відпочинку і на вулицях розміщувати сміттєві урни;

 • не смітити,проводити компанію по боротьбі з відходами.

Повідомлення «Корисний та шкідливий поліетилен»

Серед всієї кількості господарського сміття, яке викидають жителі селища, чимала частка належить поліетилену. За підрахунками поліетилен складає 8% від усього сміття на звалищах нашого селища.

Поліетилен - тверда речовина білого кольору, але легко забарвлюється в різні кольори, не тоне у воді. Плавиться в межах 102-105ºС або 125-137ºС, залежно від способу добування поліетилену.

Поліетилен - доволі міцний матеріал. Плівку з поліетилену можна зігнути, зім’яти, але важко розірвати. Поліетилен не проводить електричного струму. Він стійкий проти дії кислот, лугів, бромної води…

Властивості поліетилену зумовлюють його широке застосування. Ці дані наведено у таблиці 2.1.

Таблиця 2.1.

Властивості й застосування поліетилену

Властивості

Галузі застосування

Хімічна стійкість

Виготовлення деталей апаратів, що працюють в агресивному середовищі; виготовлення тари для зберігання хімічно агресивних рідин; виготовлення посуду та водогінних труб, антикорозійних покриттів

Водо - і газонепроникність

Виготовлення пакувальних матеріалів, плівки для теплиць

Електроізоляційні властивості

Виготовлення ізоляційних матеріалів для електричного дроту

Поліетилен утворюється в результаті реакції полімеризації. Щоб надати полімеру потрібних експлуатаційних властивостей, тобто перетворити його на пластмасу – матеріал, з якого можна виготовляти різні вироби до полімерної маси добавляють спеціальні речовини. Наприклад: завдяки пластифікаторам твердий полімер перетворюється на еластичний матеріал.

Пластмаси належать до найважливіших матеріалів. Але велика кількість пакувального матеріалу з поліетилену після разового використання перетворюється у відходи, сміття.

Тривалий період руйнування у природних умовах поліетилену (200-300р.) ставить перед людиною питання його утилізації або вторинного використання полімерних відходів, що не розкладаються в грунті. Дрібні полімерні відходи знижують здатність грунту щодо його самоочищення, їхнє згоряння приводить до викиду в атмосферу токсичних продуктів.

Сьогодні є гострим питання організації пунктів прийому в населених пунктах полімерної тари, її сортування і наступної переробки як вторинної сировини. У світі існують приклади роздільно збирання відходів що полегшує їх переробку. Всі провідні полімерні виробники світу мають вторинні процеси переробки полімерних матеріалів, зокрема пляшок з полімерів.

У місті Вінниця з одноразового посуду,відходів, пластмас та поліетилену, пакувальної термоплівки, целофанових пакетів, флаконів від шампуню виготовляють кольорові каналізаційні люки ( колір потрібен для парків, аби люк гармоніював із гамою квітів чи трави) й черепицю. Пластикові люки не крадуть злодії на брухт. Черепицею зацікавилися румуни, поляки, німці й словаки. Підприємство лише недавно почало працювати, але попит уже перевищує пропозицію. Отож ,нині тут замислюються над тим, де брати сировину для виробництва.

Якщо людина відвідує магазин у середньому 3 – 4 рази на тиждень і щоразу купує поліетиленовий пакет чи кульок, то додому вона приносить 160 пакетів на рік і 90% з них, зазвичай, викидається на смітник. У світі щороку споживається від 500 мільйонів до 1 мільярда таких кульків.

Поліетилен виробляється з нафтопродуктів, то ж для його виробництва використовується вичерпний природний ресурс. Це приблизно 18 млн. літрів нафти щороку!

При спалюванні поліетилену у повітря вивільняється високотоксична речовина – діоксин, що руйнує імунну систему людини та спричиняє гормональні і ракові захворювання.

Поліетиленові пакети в природі біологічно не розкладаються! Проковтнуті поліетиленові пакети – найчастіша причина смерті морських птахів і тварин, що плутають їх з їжею.

Я переконалася у шкідливості для навколишнього середовища поліетиленових пакетів (до того ж слугують вони не довго, а викидаються і засмічують на довгі роки природу) і накреслила конкретні кроки для зменшення їх викидання у сміття.

Ми реально можемо зробити деякі кроки для вирішення цієї проблеми, тобто зменшення кількості використання поліетиленових пакетів:

 • не купувати щоразу новий кульок, а користуватися багаторазовими торбами, або приходити в крамницю з власним пакетом;

 • не викидати поліетиленові кульки, що все ж потрапили до нас – їх можна використати ще раз замість кульків для сміття;

 • із пластикових пляшок можна виготовити: лійку-дозатор, умивальник, горщик для вирощування розсади, грілку,…

Лист – звернення до мешканців Червоногранітного

Шановні мешканці, ми,

учні 8 класу Червоногранітнянської ЗОШ І-ІІ ступенів

Закликаємо Вас дотримуватися чистоти біля свого будинку, на вулиці та біля місцевої водойми, у громадських місцях нашого селища.

Зробіть все, щоб сміття не було нашою проблемою, а ми жили у квітучому та чистому населеному пункті.

Донесіть своє сміття до смітника!!!

Зробіть селище чистим!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
1
міс.
2
2
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!