Дзвінкі і глухі приголосні

Опис документу:
Мета: Формувати мовленнєві вміння учнів - правильно вимовляти слова з дзвінкими приголосними; розвивати орфоепічну чіткість, навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати уважність, старанність., потребу бути грамотною людиною

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українська мова, урок №23 Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна

Дата....

Місце проведення,-......

Тема: Дзвінкі і глухі приголосні

Мета: Формувати мовленнєві вміння учнів - правильно вимовляти слова з дзвінкими приголосними; розвивати орфоепічну чіткість, навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати уважність, старанність., потребу бути грамотною людиною

Тип уроку: комбінований

Обладнання: Пісочний годинник, мікрофон, крісло автора, підручник, ілюстрації до вправ

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Настрій на роботу

Дзвоник всім нам дав наказ

до роботи швидше в клас.

Біля парти станьте чемно —

хай мине час недаремно.

Будьте уважні й старанні всі —

Сядьте рівненько на місця свої!

« Активне читання» - 3 хв - за пісочним годиником

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання

Вправа «Мікрофон.

Прочитай і передай мікрофон однокласнику» :

  • Зачитують речення, які придумали і записали

Хвилинка каліграфії

  • Зошит із друкованою основою, урок №23

- Щоб букви правильно писати,
Хвилинку каліграфії

Нам треба починати.

- Зошит свій я розгортаю,
Навкоси його кладу.

Ручку правильно тримаю,

Я писати починаю.

Сяду рівно, не зігнуся,

До роботи я візьмуся.

2. Вправи на повторення

Й добре знаєте всіх нас ви.

Певним станемо ряіком —

Заговоримо ладком.

Ми — писемності основа,

А без нас ніхто ні слова (Д.Білоус).


Загадка

З однієї ми родини —

Від Андрія до Ярини.

Як по одному, самі,

Ми буваємо німі,

Хоч і маєм різні назви

Що це таке? (Алфавіт.)

б) Читання алфавіту.

  • Скільки букв в українському алфавіті?

  • Які букви позначають голосні звуки? приголосні звуки?

  • Які буква позначає два звуки?

  • Яка буква не позначає звука?

  • А чим буква відрізняється від звука?

Вірш від Пізнайка - вивчити

Коли ротик розкриваєм,.

Тоді звуки вимовляєм.

Коли олівчик (ручку) беремо,

Тоді ми букви4пишемо.

ні. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні ми будемо вчитися чітко вимовляти дзвінкі та глухі звуки приголосні звуки; правильно позначати їх буквами.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота за підручником (с. 34-35)

Вправа 1

Прочитайте акровірш.

Прочитайте виділені букви. Вимовте слово.

Які звуки — дзвінкі чи глухі -— у цьому вірші повторюються часто?

Вимовте їх.
Робота в парах

У підкреслених словах зробіть аналіз звуків за зразком.
^ 3 вчителем: Руссу Д.

Вправа 2

Робота з деформованим текстом

Осінній вітерець розважався і зітер у наступній вправі крапки. Прочитайте текст. Про кого в ньому розповідається? Спишіть, позначаючи початок і кінець кожного речення. Але давайте вставимо пропущені букви.

  • У підкреслених словах вимовте глухі приголосні звуки.

Вправа З

  • Прочитайте вірш. Де відбувається описувана подія?

Робота в парах

  • Випишіть підкреслені слова. Зробіть аналіз приголосних звуків словах за зразком.

3 вчителем працює Городиська Я.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Утвори словосполучення»

  • Прочитайте, виразно вимовляючи дзвінкі приголосні звуки.

  • БІб

    степ

    віз

    вус

    гриб

    грип

    гарбуз

    ананас

    дуб

    стовп

    хмиз

    абрикос

    зуб

    суп

    в'яз

    рис

    хліб

    КОРОП

    мороз

    ліс


  • До перших слів кожного рядка доберіть назви ознак,{ усно)

2. Робота над прислів'ями

Вправа « Крісло автора»

Прочитайте приспів 'я і поясніть їм значення.

  • Спишіть одне прислів'я за вибором.

  • Підкресліть букви, що позначають дзвінкі приголосні звуки.

До доброї криниці стежка утоптана.
Щоб рибку їсти, треба в воду лізти.

уі. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. З5, вправа 3

Спишіть акровірш із вправи 1. Зробіть аналіз звуків у словах другого рядка.

. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Назвіть парні дзвінкі і глухі приголосні звуки.

Виділіть «зайвий» звук із таких груп: [а], [о], [у], [ж], [і], [и-1; [б], Ід], [ж], [з], [к], [г], [дж], [дз].

Фізкультхвилинка - через кожні 15 хв

Ми і вчились, і трудились,

і, напевно, вже стомились.

Тож давайте для розрядки

Зробим кілька вправ зарядки.

Разі — підняли руки вгору.

Два! — нагнулися додолу.

Три І — повернулись вправо, вліво.

На "чотири" — враз присіли.

Похитали головою,

Ще й притупнули ногою.

Пальчиками повертіли

і за парти тихо сіли.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!