Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Досліджуємо частини основи слова

Українська мова

Для кого: 3 Клас, 4 Клас

28.02.2021

129

1

0

Опис документу:
Мета уроку: ознайомити учнів зі складовими основи слова; формувати вміння визначати закінчення, основу, корінь слова; збагачувати словниковий запас; розвивати каліграфічні навички, мовне чуття, пам'ять; виховувати любов до природи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Загальне уявлення про частини основи

Мета: ознайомити учнів зі складовими основи слова; формувати вміння визначати закінчення, основу, корінь слова; збагачувати словниковий запас; розвивати каліграфічні навички, мовне чуття, пам'ять; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання (Впр. 161)

  • Яку легенду ви прочитали?

  • Які ще легенди ви знаєте? Розкажіть.

  1. Фронтальне опитування

  • Що називається закінченням? Основою?

  • Для чого служить закінчення?

  1. Робота над визначенням закінчення й основи слова. ( 1 слайд)

- Спишіть з дошки слова. Визначте закінчення й основу.

І- в. Гора, синій, акація, читають, струнка, ліс.

ІІ- в. Нора, веселий, міліція, танцює, гарна, мир.

  1. Перевірка виконання.( 2 слайд)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Оголошення теми й мети уроку.( 3 слайд)

  • Пригадайте, за якою частиною (закінченням чи основою) вам легко було впізнати слово.

  • Чому? (В основі слова закладено його основне закінчення.)

  • Але основа буває різною, вона може складатися з різних частин. Сьогодні ми й ознайомимось з цими різними частинами слова. ( 4 слайд)

  1. Попрацюймо разом! (Впр. 163)

Надводная, підводний, водний.

  1. Робота зі схемою (5 слайд)

  • Обов'язковою частиною слова є корінь.

  1. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (С. 72)

  2. Творення слів, які складаються з різних частин.( 6-7-8 слайд)

  • Запишіть слово береза. Визначте корінь, основу, закінчення.

  • З яких частин складається основа?

  • Утворіть спільнокореневе, яке у складі має корінь, суфікс, закінчення.

Березовий, березень .

  • Утворіть спільнокореневе слово, в якому будуть: префікс, корінь, суфікс, закінчення.

Підберезник

  • З яких частин може складатися основа?

  • Яка частина є обов'язковою?

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Визначення кореня споріднених слів (Впр. 164)

  2. Списування із завданням (Впр. 165)( 9 слайд)

  • Спишіть. Знайдіть у тексті слова з однаковим коренем. Позначте його.

(Голубами, голуб, голубка, голубів.)

  • Серед чотирьох записаних слів знайдіть форми одного слова. (Голуб, голубами, голубів)

  • Чим є слово голубка? (Спільнокореневим)

  1. Вибіркове списування .( 10 слайд)

  • Випиши слова у три колонки так, щоб у кожній були тільки споріднені.

Шелест, зерно, легкий, легенько, шелестить, зернистий, легше, шелестіння, зернятко, зернина, зашелестіли, легесенький.

  • Перевірка. ( 11 слайд)

VІ. Підсумок уроку

З яких частин може складатися основа слова?

VІІ. Релаксація.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.