Досліди з водою 2 (добірка дослідів)

Опис документу:
Закріплювати знання дітей про властивості води (чиста, прозора, брудна, каламутна, забруднена, кольорова, тепла, холодна, розливається, ллється, капає). Формувати у дошкільнят переконання, що вода — це рідина, її не можна поставити, покласти, її можна тримати в посуді, що воду треба берегти, користуватися нею економно, оскільки вона є необхідною для рослин, тварин, людей. Розвивати спостережливість, допитливість, здатність встановлювати найпростіші зв'язки і взаємозв'язки в стані речовин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Досвіди з водою.

Підводний човен з винограду.

Візьміть склянку зі свіжою газованою водою або лимонадом і киньте в неї виноградинку. Вона трохи важче води, і тому повинна опуститися на дно. Але на неї тут же почнуть сідати бульбашки газу, схожі на маленькі повітряні кульки. Незабаром їх стане так багато, що виноградинка спливе. 

Але на поверхні бульбашки луснуть, і газ полетить. Виноградинка знову опуститься на дно. Тут вона знову покриється пухирцями газу і знову спливе. Так буде тривати кілька разів, поки газ не видихається. За цим принципом спливає і піднімається справжня човен. 

А у риби для того, щоб спливати і занурюватися, є плавальний міхур. Коли їй треба зануритися, м'язи стискуються і здавлюють міхур. Його обсяг зменшується, риба йде вниз. А треба піднятися - м'язи розслаблюються, розпускають міхур. Він збільшується, і риба спливає. 

Монета з води. 

Покладіть монету на дно тарілки і залийте її водою. Як її вийняти, не замочивши рук? Тарілку не можна нахиляти. Складіть в грудку невеликий клаптик газети, підпаліть його, киньте в півлітрову банку і відразу ж поставте її вниз отвором у воду поряд з монетою. Вогонь згасне. Нагріте повітря вийде з банки, і завдяки різниці атмосферного тиску вода втягнеться всередину банки. Тепер можна взяти монету, не замочивши рук. 

Квіти лотоса. 

Хочете побачити, як розкривається квітка? У природі він робить це протягом досить довгого часу, і рух пелюсток помітити неможливо, хіба що тільки в сповільненій зйомці. А наш квітка розкриється у вас на очах. Виріжте з кольорового паперу квіти з довгими пелюстками. За допомогою олівця закрутіть пелюстки до центру. 

А тепер опустіть різнокольорові лотоси на воду, налиту в таз. Буквально на ваших очах пелюстки квітів почнуть розпускатися. Це відбувається тому, що папір намокає, стає поступово важче і пелюстки розкриваються. Якщо ви хочете пройти цей досвід ще раз, вийміть квіти з води, і дайте їм висохнути, після чого вони будуть знову готові до того, щоб розпуститися на воді. 

Саморобна лупа. 

Через лупу дуже цікаво роздивлятися все на світі - власне тіло, різні продукти харчування, речі, комах і т. д. Але ще інтересенее зробити лупу самим, з підручних матеріалів. І в цьому теж знадобиться вода. Помістіть об'єкт вивчення в банку, затягніть її шийку поліетиленовим пакетом або харчовою плівкою так, щоб у поглиблення можна було налити трохи води. 

Кількість води вам доведеться визначити експериментальним шляхом, збільшуючи або зменшуючи ямку в плівці. Крізь цю воду ви зможете розгледіти ваш об'єкт вивчення, як крізь справжню лупу. Той же ефект вийде, якщо дивитися на предмет крізь банку з водою, закріпивши його на задній стінці банки прозорим скотчем. 

Водяний свічник. 

Візьміть недовгу стеаринову свічку і склянку води. Нижній кінець свічки утяжелить нагрітим цвяхом (якщо цвях буде холодним, то свічка розкришиться) так, щоб тільки гніт і самий краєчок свічки залишилися над поверхнею. 

Склянка з водою, в якому плаває ця свічка, буде свічником. Запаліть гніт, і свічка буде горіти досить довго. Здається, що вона ось-ось догорить до води і згасне. Але цього не станеться. Свічка догорить майже до самого кінця. І крім того, свічка в такому свічнику ніколи не буде причиною пожежі. Гніт буде погашений водою. 

Всмоктування води. 

Поставте квітка у воду, підфарбовану будь-якою фарбою. Поспостерігайте, як зміниться забарвлення квітки. Поясніть, що стебло має провідні трубочки, по яких вода піднімається до квітки і забарвлює його. Таке явище всмоктування води називається осмосом. 

Стебло цієї айстри розщепили на кілька частин, і кожну частину помістили в окрему посудину. Вода була забарвлена ​​різними харчовими барвниками, і піднімаючись по проводять трубочках, фарбувала свою частину квітки в той чи інший колір. Спробуйте провести такий досвід вдома, і ви побачите, як це відбувається насправді. 

Кипіння води. 

Хочете здивувати своїх друзів цікавим фокусом? Оголосіть їм, що ви можете зробити так, що холодна вода закипить - і відбою від глядачів у вас не буде. Для початку потренуйтеся кілька разів на самоті, а коли переконаєтеся в тому, що все виходить як треба - влаштовуйте подання. Для нього вам знадобляться щільний носовичок, стакан води і невелика гумка. 

Намочіть і вичавте носовичок, накрийте їм повну склянку води і гарненько закріпіть його на склянці з допомогою гумки. Продавіть пальцем середину хустки так, щоб він на 2-3 сантиметри занурився у воду. Переверніть склянку догори дном (краще над раковиною або ванною) і злегка вдарте по його дну. Вода в склянці почне вирувати (закипить). 

Чому так відбувається? Мокрий хустку не пропускає воду. Коли ми вдаряє по склянці, в ньому утворюється вакуум, і повітря через носову хустку починає надходити в воду, усмоктуване вакуумом. Ось ці-то бульбашки повітря і створюють враження, що вода кипить. 

Кольорові перетворення. 

Проведіть справжній хімічний досвід, і ви побачите, як на ваших очах вода змінить колір. У склянку з водою капніть чорнила або туші (розчин должне бути не дуже темним). Туди ж покладіть таблетку потовченого активованого вугілля. Розмішайте суміш ложкою і ви побачите, як вона посвітлішає на очах. Справа в тому, що вугілля вбирає своєю поверхнею молекули барвника і його вже й не видно. 

Саморобний хмара. 

Налийте в трилітрову банку трохи гарячої води (на рівні приблизно 2,5 см.). Покладіть на металеву кришку кілька кубиків льоду і поставте її на банку. Повітря всередині банки, піднімаючись вгору, стане охолоджуватися. Що міститься в ньому водяний пар буде конденсуватися, утворюючи хмару. 

Цей експеримент моделює процес формування хмар при охолодженні теплого повітря. Звідки ж у хмарах береться дощ? Пар, піднявшись вгору, охолоджується, його частки туляться один до одного, утворюючи скупчення теплого повітря. У процесі охолодження частинки пари притягуються один одному й утворюють краплі, які дощем проливаються на землю. 

Секрет для мандрівників. 

Уявіть собі, що ви мандрівник, якому потрібна вода, а добути її ніде. Таке часто трапляється в подорожах, особливо якщо ви зайшли далеко від дому. Воду з калюжки пити не можна - козенятком станеш, з річки теж небезпечно. Як бути? Бувалі мандрівники зуміють добути чисту воду навіть у пустелі, повчимося ж у них, як це робиться. 

Викопайте яму в землі глибиною приблизно 25 см і діаметром 50 см. Поставте в її центрі порожній контейнер або широку миску, навколо покладіть свіжої зеленої трави і листя. Накрийте ямку чистої поліетиленовою плівкою і засипте її краї землею, щоб з ями не виходило повітря. У центрі плівки покладіть камінчик і злегка притисніть плівку над порожньою ємністю. 

Пристосування для збору води готово. Залиште свою конструкцію до вечора. А тепер обережно стряхніть землю з плівки, щоб вона не потрапила в ємність і подивіться: в мисці знаходиться чиста вода. Звідки вона взялася? Під дією сонячного тепла трава і листя стало розкладатися, виділяючи тепло. 

Тепле повітря завжди піднімається вгору (згадайте досвід з саморобним хмарою). Це повітря у вигляді випаровування осідає на холодній плівці і конденсується на ній у вигляді крапельок води. Ця вода і стікала в вашу ємність, а завдяки камінчику вона опинилася якраз посередині миски.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00