Дорожньо - транспортні пригоди

Опис документу:
Урок безпеки руху

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок безпеки руху:

Тема: "Дорожньо - транспортні пригоди"

Мета: Пояснити учням про причини дорожньо - транспортних пригод.

Добитися вивчення та дотримання правил дорожнього руху.

Обладнання: плакати, таблиці з дорожніми знаками.

Хід бесіди

З кожним роком автомобілів у нашій країні стає дедалі більше. Зростає кількість пішоходів і пасажирів на транспорті. Складнішою стає обстановка на вулицях міст і селищ, на магістралях і дорогах, зростає небезпека дорожньо - транспортних пригод. І тому всім учасникам руху - водіям і пішоходам треба бути особливо дисциплінованими і уважними на вулицях і дорогах.

Ми звикли вважати: щоб на вулиці бути в повній безпеці, досить знати і дотримуватись Правил дорожнього руху. Дійсно, Правила необхідні і важливі, вони - мова і закон дороги, але важливо ще й вірно "прочитати" дорожню ситуацію, не потрапити в дорожню пастку. Адже часто пішохід одразу не помічає машину і спокійно виходить на проїзну частину дороги, але вже наступної миті він раптом з'ясовує, що на нього мчить автомобіль, і, трапляється, вже не встигає усвідомити свою помилку...

Щодня під колесами автомобілів гинуть люди - дорослі і діти, тисячі залишаються на все життя інвалідами...

Статистика підтверджує, що багато дорожньо - транспортних пригод відбувається з вини пішоходів. Особливо часто у біду потрапляють діти.

Справа в тому, що багато школярів ще погано знають правила дорожнього руху. Вони забувають, на який сигнал світлофора дозволяється перехід вулиці, не знають правил переходу регульованих і нерегульованих перехресть.

Якщо ви дійшли до середини вулиці, а в цей час загорілося червоне світло світлофора. Як ви повинні вчинити? Чи можна йти далі?

Деякі школярі порушують недисциплінованість.

Діти проявляючи недисциплінованість, порушуючи правила руху, не тільки самі ризикуючи, а й наражаючи на небезпеку життя інших пішоходів, водія автомобіля.

Головна небезпека на вулиці - машина, що стоїть! Така машина вводить в оману: вона може прикривати собою ту, що наближається, заважає вчасно помітити небезпеку. Ніколи не виходьте на дорогу з-за машини, що стоїть, - ліпше дійти до перехрестя. У крайньому разі, ви можете обережно визирнути з-за автомобіля, що стоїть, переконатись, що небезпеки немає, і лише тоді переходити вулицю.

Пам'ятайте, що навіть найдосвідченіші водії не завжди зуміють вчасно зупинити автомобіль, якщо хтось з вас надумає перебігти дорогу у недозволеному місці.

Нещасні випадки часто трапляються з тими, хто неправильно переходить дорогу, часто доводиться обходити трамвай, автобус чи тролейбус, що зупиняється на зупинці.

Як правильно перейти дорогу, вийшовши з тролейбуса?

Запам'ятайте, що вийшовши на зупинці з автобуса, тролейбуса, потрібно по тротуару дійти до пішохідного переходу і тільки по ньому переходити на іншу сторону. Якщо він не позначений. То треба дійти до перехрестя і переходити вулицю по лініях тротуару.

Усі ви добре знаєте, що для пішоходів відведені тротуари, проїзна частина вулиці служить для руху транспортних засобів, але багато хто ще забуває і , захопившись грою чи через недисциплінованість вибігає на проїзну частину, де ідуть автомобілі, а взимку, катаючись згірок, часто виїжджають на санчатах на вулицю. Це дуже небезпечно і можна легко потрапити під колеса.

А є такі школярі, які вважають геройством, сміливістю причепитися до вантажної машини, перебігти дорогу перед транспортними засобами, що рухаються. За такі вчинки їм часто доводиться розплачуватися тяжкими пораненнями, а іноді й життям. Навіщо так нерозумно ризикувати здоров'ям і життям? Прояв сміливості, мужності нічого спільного немає з порушенням правил дорожнього руху, недисциплінованість на вулицях і дорогах.

Прочитавши і почувши про різні пригоди на вулицях і дорогах, можна подумати, що ходити вулицями страшно і небезпечно.

Небезпечно для тих, хто погано знає правила дорожнього руху, порушує їх, не дотримується дисципліни. З тими ж, хто добре знає правила дорожнього руху і дотримується їх завжди і скрізь як правило, нічого не трапляється.

Вивчайте правила дорожнього руху, виробляйте у себе звичку дотримуватися їх завжди і всюди. Втримуйте своїх товаришів від неправильних вчинків на вулицях і дорогах.

Підсумок бесіди

1. Розкажіть про правила поведінки на вулицях.

2. Як треба переходити регульоване перехрестя?

3. Розкажіть про правила переходу проїзної частини вулиці і дороги поза перехрестям. .

4. Намалюйте знак, який встановлюють біля пішохідного переходу.

5. Як треба переходити вулицю після виходу з громадського транспорту?.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
590 грн