Донецький край вивчаю...

Опис документу:
Виховний захід про Донецький край.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Донецький край вивчаю – всю Україну знаю й здоров'я здобуваю

Мета. Познайомити учнів з історичним минулим Донецького краю, розвитком його культури, відомими діячами, особливостями природного розташування, символікою. Розвивати вміння аналізувати, робити висновки, доводити власну думку. Виховувати інтерес до культурної спадщини рідного краю, традицій, ціннісне ставлення до власного здоров'я та стимулювати бажання дбати про нього

Обладнання. Фото-презентація «Донецьк – від минулого до сьогодення», символіка Донецької області та даткові матеріали

Хід уроку

 1. Організаційний момент

Усі сідайте тихо, діти!

Домовляймось – не шуміти,

Працювати час настав.

Тож і ми марно часу не гаємо,

Наш перший урок – починаємо!

 1. Повідомлення теми і мети уроку

Для кожного з нас найважливішим у житті і дорожчим над усе є край, де ми народились. Розкажіть, в якому місті народились ви. (Учні називають місто, в якому вони народились). Міста, які ви назвали об’єднані в єдиний край, а зветься він… (розшифрувати назву на дошці)

Й А Р К Й И К Ь Ц Е Н О Д С А Б Н О Д

Кожна дитина, кожна людина повинна знати історію свого краю, а ми з вами – історію донецької землі, бо це частина того, що ми і нас будуть пам’ятати наші наступні покоління. А ось скільки років виповнилось нашому краю, дізнаємось, розв’язавши приклад:

5 • 6 + 15 + 35 =

 1. Вивчення нового матеріалу

Донецької області виповнилось 80 років. А чи завжди вона була такою, як є сьогодні, які зміни сталися – дізнаємося з нашого уроку.

Багато з вас хто знає славетно місто Слов’янськ, а саме з нього починається історія Донецької області. Ще в 1676 році на соляних озерах виникає перше місто Донбасу – Тор (Слов’янськ). Одним з перших населених пунктів став Святогірський монастир (фото). Поступово з’являються нові і нові міста, селища. Людина працює і знаходить вугілля, кам’яну сіль, виникають перші фабрики, заводи, шахти, починає розвиватися торгівля.

У 1869 році до нашого краю приїжджає англійський підприємець Джон Юз. Йому дуже сподобалась родюча, багата наша земля, він будує металургійний завод і виникає селище, яке на честь Джона було назване – Юзівка. Через 90 років воно перетворилось в місто з новою назвою – Сталіно, а ще через 40 років – місто Донецьк.

Які міста вам відомі, котрі входять до Донецької області (карта області). Донецька область – 28 міст . ( Ланцюжок міст – учні один за одним називають міста Донецької області)

Як і будь який обласний центр – Донецька область має свої символи. (Фото-презентація). Центральне місце – герб «Пальма Мерцалова». Основні кольори:

 • Золото (поле щита) – символ багатства, справедливості, великодушності

 • Чорний (край) – символ багатства надр

 • Блакитний (пальма) – символ краси і величі

 • Зелений – символ надії, радості, достатку

 • Корона підкреслює те, що герб є обласним

 • Дубове листя – символ величі й надійності

 • Девіз – цілеспрямованість у досягненні мети

Прапор відображає історію і традиції області. Верхнє поле блакитного з жовтим кольором сонце, що сходить - це схід України. Нижнє поле чорного кольору – символ вугілля та нічне Азовське море з золотими відблисками.

Які символи нашої країни вам відомі з минулих класів? (Учні називають символи України і прикрашають кущ калини власноруч зробленими кетягами калини)

 1. Фізична хвилинка

Прийшов час зняти напругу, відпочити та отримати нові сили для подальшої подорожі історією рідного краю

 1. Перевірка домашнього творчого завдання.

Знаю, що деякі учні підготували цікаву інформацію про Донецький край, хтось знайшов вірші, хтось намалював малюнок, саме вам зараз надається слово, мої маленькі помічники. (Учні презентують свою роботу)

Слово вчителя. Донецький край – це великий спортивний регіон. Спортивна історія почалась дуже давно, коли ще Донецьк був Юзівкою. Саме тоді започатковується велоспорт, тяжка атлетика, гімнастика, і, звичайно, -

Фут… бол.

Всесвітню відомість нашому краю надав чемпіонат Європи з футболу, коли наша донецька команда «Шахтар» здобула перемогу і принесла успіх своєму рідному місту. Ми приймали величезну кількість іноземних гостей, Донецька область була оцінена на дуже високому рівні (фото-презентація)

Як ви гадаєте, що нам з вами допоможе відсвяткувати наш день народження, коли нам виповниться 80 років? Звичайно – міцне здоров'я!

Що допоможе вам зростати здоровими? Вправ «Закінчи реченні». Для здоров'я корисно багато…

 • Гуляти на …

 • Уживати корисну…

 • Відмовитись від…

 • Дотримуватися правильного…

 • Щоденно займатися…

 • Відсутність шкідливих…

 • У спілкуванні з оточуючими…

(свої результати міркувань , як зберегти здоров'я учні вивішують на дошці навкруги сонця)

 1. Підсумок уроку

Декламування вірша за вчителем:

Хто здоровий – той сміється,

Все йому в житті вдається,

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для людини!

Вправа «Незакінчене речення». Продовжити речення: «Я дізнався… зрозумів… навчився… запам’ятав…»

Прощання «Вальс – компліментів» (Учні стають парами, тримаючись за руки і говорять один одному побажання)

«Донецький край вивчаю-всю Україну знаю й здоров'я здобуваю»

тематичний урок у 3 – А класі

Підготувала

вчитель

початкових класів

Гмиря О.В.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!