"Дон Кіхот в образотворчому мистецтві"

Опис документу:
Презентація допоможе вчителеві в підготовці до уроку, а учням - глибше зрозуміти образ Дон Кіхота.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
«Щасливим буде той час ... коли, нарешті, побачать світ мої діяння, гідні бути відображеними в бронзі, висіченими з мармуру і зображеними на полотн...
Слайд № 1

«Щасливим буде той час ... коли, нарешті, побачать світ мої діяння, гідні бути відображеними в бронзі, висіченими з мармуру і зображеними на полотні на пам'ять прийдешнім поколінням»

Слайд № 2

Франсіско Гойя офорт, 1801р.
Слайд № 3

Франсіско Гойя офорт, 1801р.

Вільям Хоггарт (гравюра, офорт, реалізм,1738р.) Жан Гранвіль (папір, туш, 1848р.)
Слайд № 4

Вільям Хоггарт (гравюра, офорт, реалізм,1738р.) Жан Гранвіль (папір, туш, 1848р.)

Сальвадор Далі (літографія, туш, олівець, чорнило, булетизм; сюрреалізм, 1957р.) Ігнасіо Сулоага (папір,туш,1945р.) Пабло Пікассо (папір,туш,1955р.)
Слайд № 5

Сальвадор Далі (літографія, туш, олівець, чорнило, булетизм; сюрреалізм, 1957р.) Ігнасіо Сулоага (папір,туш,1945р.) Пабло Пікассо (папір,туш,1955р.)

Слайд № 6

(полотно, олія, 1999р.) ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ ОБРАЗУ ДОН КІХОТА В ЖИВОПИСІ
Слайд № 7

(полотно, олія, 1999р.) ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ ОБРАЗУ ДОН КІХОТА В ЖИВОПИСІ

Слайд № 8

Слайд № 9

(олія,панель; імпресіонізм, 1851р.
Слайд № 10

(олія,панель; імпресіонізм, 1851р.

Савва Бродський “Дон Кіхот і Санчо Панса”(гравюра,1974р.) КУКРИНІКСИ (М.В.Купріянов,П.М.Крилов, М.О.Соколов). Антоніо Саура “Дон Кіхот” (графіка,па...
Слайд № 11

Савва Бродський “Дон Кіхот і Санчо Панса”(гравюра,1974р.) КУКРИНІКСИ (М.В.Купріянов,П.М.Крилов, М.О.Соколов). Антоніо Саура “Дон Кіхот” (графіка,папір, олівець,1948р.) с Сальвадор Далі “Дон Кіхот”(літографія, булетизм,1957р.) “Дон Кіхот і Санчо Панса” (графіка,папір, акварель,1976р.)

Олександр Федоров (папір, туш, білило 2001р.) , Тетяна Москвіна “Дон Кіхот із вірною супутницею”(розпис на тканині, “холодний батик”, 2007р.)
Слайд № 12

Олександр Федоров (папір, туш, білило 2001р.) , Тетяна Москвіна “Дон Кіхот із вірною супутницею”(розпис на тканині, “холодний батик”, 2007р.)

ВИСНОВКИ Майстри пензля ХХст. відкривають нові можливості у зображенні “вічного образу” М.Сервантеса за допомогою різних технік виконання (графіка,...
Слайд № 13

ВИСНОВКИ Майстри пензля ХХст. відкривають нові можливості у зображенні “вічного образу” М.Сервантеса за допомогою різних технік виконання (графіка, живопис, карикатура, розпис на тканині, змішана техніка). Роботи художників ХVІІІ-ХХст. підкреслюють щораз нове у зображенні героїв “Дон Кіхота” за допомогою неймовірного поєднання кольорів, передачі світла й тіні, почуттів та емоцій. Читач отримав “Дон Кіхота” в стилі модерн,символістські, імпресіоністичні,романтичні, експресіоністичні та сюрреалістичні версії. Образи роману М.Сервантеса майже пішли з реального життя, але створені художниками на полотні чи папері залишаються обов’язковими для деколи ницого сьогодення, бо роблять його осмисленим. Безпосередність і лаконічність художнього вирішення образу Дон Кіхота, символіка й образність, динаміка світла й тіні дозволяють графікам і живописцям піднятися до розуміння істинного смислу мандруючого лицаря. Практичне значення результатів дослідження полягає в тому, що опрацьований матеріал може бути використаний при вивченні світової літератури, музики, образотворчого мистецтва, художньої культури.

«Я, твій раб і твій невольник, Лицар Дон Кіхот з Ляманші Відданий тобі, о пані, Дульчінеє із Тобозо!..» Ось він на старії літа Вдарився в літератур...
Слайд № 14

«Я, твій раб і твій невольник, Лицар Дон Кіхот з Ляманші Відданий тобі, о пані, Дульчінеє із Тобозо!..» Ось він на старії літа Вдарився в літературу, А що був новак в письменстві, То й попав на манівці. Де лиш мав яку копійку Чи продав горох, чи просо, Чи воли, чи гурт овечок, - Все в книгарню так і пер. Тільки лицар дон Кесада Не ховаєсь, не дрімає, Але в свойому покою Дивні повісті читає.

Лицар наш погнав галопом К вітрякам, дививсь очима, А не бачив… Надлетівши Близько, так почав кричать: «Стійте, підлі, не втікайте! Я один-одніськи...
Слайд № 15

Лицар наш погнав галопом К вітрякам, дививсь очима, А не бачив… Надлетівши Близько, так почав кричать: «Стійте, підлі, не втікайте! Я один-одніський лицар Всіх вас разом визиваю Битись на життя і смерть!» Положили Дон-Кіхота У покою на постелі, Кинулися ран шукати – Ран немає, лиш синці. «Брате Санчо, не турбуйся! Не саму худую славу Я здобуду! Чи ж не знаєш, Що, крім слави, ще нас жде? Та не жалую я того, Що робив, хоч не одному З вас дурними видаються Щирі змагання мої. І не жалую й крихітки Відходити з сього світу, Що дурними міг вважати Щирі змагання мої.

Слайд № 16

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
6
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!