Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Додавання раціональних чисел.

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
290 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CX502206
За публікацію цієї методичної розробки Волкова Наталія Петрівна отримав(ла) свідоцтво №CX502206
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Клас: 6

Автор уроку: Волкова Наталія Петрівна, учитель Кінецьпіської ЗОШ І-ІІІ ступенів, спеціаліст вищої категорії.

Тема. Додавання раціональних чисел.

Мета: формувати вміння застосовувати набуті знання і навички під час розв’язування задач, вміння контролювати та оцінювати свої дії, відстоювати власну думку, правильно організовувати свій час при розв’язуванні завдань певного рівня складності; формувати самоосвітню, інформаційну та предметну компетентності; розвивати навички колективної роботи, логічне мислення, увагу; сприяти виховуванню інтересу до вивчення математики, почуття гордості за добре виконану роботу.

Цілі уроку.

Після проведення уроку учні

знають: поняття раціональні числа;

уміють: наводити приклади додатних та від’ємних чисел; обчислювати значення числових виразів, що містять раціональні числа.

Тип уроку: формування навичок і вмінь

Інноваційні технології: ІКТ, інтерактивні технології.

Методи і прийоми: репродуктивна діяльність, частково-пошуковий, самостійна робота, знаходження значень числових виразів, демонстрація, вправи.

Засоби навчання: підручники «Математика: підручник для 6 класу» (автори – Тарасенкова Н.А., Богатирьова І. М.), комп’ютерна презентація, сердечка, таблиця «Хрестики-Нулики», картки із завданнями, картки самооцінки.

Оформлення дошки.

По центру: запис теми уроку.

Зліва: план роботи.

Справа: епіграф уроку.

Перебіг уроку

І. Мотиваційний етап.

1.Забезпечення емоційної готовності до уроку.

Вправа «Спіймай мій настрій».

Учням пропонується попрацювати в парі і домовитися, хто почне свої дії першим. Діти виконують дії, які називає учитель.

—  Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонею та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя. Зобразіть на обличчі ще будь-яку емоцію, «подаруйте» її своєму товаришеві.

Оцініть свій настрій за допомогою додатних і від’ємних чисел від -5 до +5. Смайлики вам допоможуть. Слайд №2

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Перевірка домашнього завдання

Слово вчителя. Під час уроку ви будите самі оцінювати свою роботу в картках самооцінки. За кожен вид завдання вказано максимальний бал. Працюємо на довірі.

а) перевірка № 1135 (На слайді записані завдання, а відповіді до них знаходяться під геометричними фігурами. Діти називають фігуру, натискаю на неї і перевіряють відповіді); Слайд №3

б) перевірка № 1137, 1141 (усно).

Відповіді на запитання. Вправа «Так- ні». Слайд №4

  • Числа 0,-2,1,-3,5 – не є раціональними (ні).

  • Модулем числа називається відстань від початку відліку до точки, яке зображує дане число (так).

  • Модуль завжди додатне число (так).

  • Щоб додати два від’ємних числа, треба від більшого модуля відняти менший і поставити знак більшого модуля (ні).

  • Щоб додати два числа з різними знаками, треба від більшого модуля числа відняти менший і поставити знак меншого числа (ні).

  • Від’ємні числа знаходяться праворуч від нуля на координатній прямій (ні).

  • 0 – додатне число (ні).

  • число -17 менше 0 (так).

  • число 9 розміщене лівіше на координатній прямі від числа -7 (ні).

Учитель: Щоб дізнатися, коли і ким було введено сучасне позначення додатних і від'ємних чисел за допомогою знаків "+" і "—" , виконаємо деякі вправи.

Усний рахунок. Знаходження значень числових виразів.

Гра «Ланцюжок». Слайд №5

Обчислити:

а) -34+6+(-8)+(-18)+7=1

б) 4,78-7,92-2,78+45,92=5

Вправа «Знайди помилку». Слайд №6

  1. -4+3=1 5. 8+8=0

  2. -8+(-6)=2 6. -11+(-11)=22

  3. -3+5=-2 7. 13,3+(-3,3)=10

  4. 2+(-4)=2 8. -81,4+21,4=60

Учитель: Складаємо з відповідей число 15. Саме наприкінці 15 ст. німецький математик Я. Відман ввів знаки раціональних чисел.

Хвилинка для життя Слайд №7-9

ІІ Етап цілевизначення і планування.

  1. Ознайомлення з темою уроку. Слайд №10

Розум полягає не лише у знанні, але й у вмінні застосовувати ці знання. Аристотель, давньогрецький філософ і вчений

  1. Визначення особистісно знащучих цілей. Карта очікувань.

Діти, що ви очікуєте від уроку, запишіть на сердечках, озвучте та прикріпіть на карту «Острів Надій».

  1. Узгодження плану уроку.

ІІІ Опрацювання навчального матеріалу.

  1. Колективне виконання. Слайд №11

«Хто найшвидше розв’яже цікаву задачу?»

Вчитель запропонував розв’язати вдома наступне завдання: «Знайти суму усіх цілих чисел від -499 до 501». Учень сів за роботу, однак справа не йшла дуже швидко. Тоді на допомогу йому прийшли мама, тато і бабуся. Обчислювали, поки від втоми не стали заплющуватися очі. А наступного дня всі сварили нерозумного вчителя, який задав дітям такі важкі завдання. А як би розв’язали це завдання ви?

Розв’язання: 500+501=1001, всі інші числа протилежні і вони взаємознищуються. Слайд №12

  1. Розвʼязування задач. Робота в групах. Слайд №13-15

а) Географічна задача.

Найбільша глибина Чорного моря - 2245 м, Азовського - на 2231м вище, а висота гори Говерла у Закарпатті – на 4306 м вища. Яка глибина Азовського моря, висота гори Говерла? 
Розв'язання: 1)-2245+2231 =-14; 2)-2245+4286=2061 (м)

б) Фізична задача.

Бензин замерзає при температурі -60°С.Якщо збільшити цю температуру на

(-18°С) і до суми додати -32°С, то отримуємо температуру замерзання спирту. Яка вона?

Розв'язання:-60+(-18)+(-32)=-100

в) Біологічна задача.

Гілки смородини витримують температуру -5 градусів. Після загартовування - на 30 градусів нижче. а саджанці аґрусу – на 5ºC нижчу. При якій температурі повітря саджанці аґрусу не замерзають?

Розв'язання:1) -5+(-30)=-35; 2) -35+(-5)=-40 Слайд №16

  1. Динамічна пауза. Вправа «Письмо в повітрі». Слайд №17

«Напишіть» у повітрі носом і підборіддям цифри: -5; +8; 0; -9; +9,7

Виконуючи вправу, потрібно рухати шиєю плавно, без ривків і зайвого напруження. Тулуб тримати нерухомо, спину прямо.

Ця вправа покращує кровообіг головного мозку, роботу шийних хребців.

  1. Самостійна робота. Гра « Хрестики-нулики». Робота в парах. Слайд №18

На малому полі 3*3 двоє гравців почергово ставлять свої значки. Один – хрестик, другий – нулик. Той, хто перший заповнить ряд з трьох значків, по горизонталі, вертикалі чи діагоналі, той виграв. (Додаток №1)

«Хрестики» «Нулики»

  1. -45+ (-45)= 1. 50+(-55,5)=

  2. -90+30= 2. -37+(-38)=

  3. 14,5+(-20) = 3. -130+45=

  4. -2 +(- 2 )= 4. -7 +(- 7 )=

  5. -12,7 + 14,7= 5. -11,3 +19,3=

  1. Коментоване виконання. Слайд №19

Задача про температуру.

Вчитель: На вулиці зима, і здоров’я учнів є найголовнішим для успішної роботи. За даними таблиці знайдіть зміну температури тіла хворого.

Дата вимірювання

1 січня

2 січня

3 січня

4 січня

5 січня

Зміна температури

+1

+1,1

-1,5

-0,8

-0,6

Температура хворого

Заповніть таблицю, якщо на початку хвороби температура була 37,4 С.

(Нижня колонка порожня, діти вписують відповіді.)

  1. Експрес-тест «Найрозумніший» Слайд №20

На дошці записані два числа -11 та 3. Учні швидко відповідають на запитання, які ставляться у короткій формі.

  1. Модулі. 2) Яке з чисел більше? 3) Два цілих числа між ними. 4) Два числа, менші за обидва. 5) Два числа, більші за обидва. 6) Сума чисел. 7) Сума першого і числа, протилежного другому.

7. Додотково. Робота з підручником. №1143

ІV Рефлесивно-оцінювальний етап.

  1. Усна рефлексія. Вправа «Незакінчене речення». Слайд №21

Сьогодні на уроці ми …

Мені було цікаво тому, що …

Я думаю, мені ще необхідно попрацювати над …

Я поповнив свої знання тим, що …

  1. Самооцінювання. (Додаток №2)

  • Чи справдилися ваші очікування? Якщо справдилися, то перемістіть їх з острова «Надій» на острів «Знань».

  1. Інструктаж домашнього завдання. Слайд №22

Обов’язкове: 1. Розв'язати №1151,1144, 1155.

За бажанням:1167, 1169.

План уроку

1.Розвязування задач

2.Динамічна пауза

3.Самостійна робота

4. Експрес-тест

5.Домашеє завдання

Додатки до уроку

Додаток №1

-90

-60

-85

-5,5

-5

-15

-75

2

8

Додаток №2

Картка самооцінки

Картка самооцінки учня __6 __класу_____________________________

Етапи уроку, що підлягають оцінюванню

Максимальний бал

Отриманий бал

1.

Домашнє завдання

2

2.

Відповіді на запитання, усний рахунок

2

3.

Розвʼязування задач

2

4.

Гра « Хрестики – нулики»

2

5.

Робота з таблицею

2

6.

Експрес-тест «Найрозумніший»

1

Всього

11

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Конспект уроку математики 6 клас
  • Додано
    25.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    6 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    4244
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    CX502206
  • Вподобань
    0
Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
190 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CX502206
За публікацію цієї методичної розробки Волкова Наталія Петрівна отримав(ла) свідоцтво №CX502206
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти