Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Додавання і віднімання в межах 10. Закріплення.

Математика

Для кого: 1 Клас

15.03.2021

118

5

0

Опис документу:
Урок-казка з математики в 1 класі НУШ. Урок проводиться в нетрадиційній формі. Використання даного методу робить позитивною емоційно забарвленою монотонну діяльність по закріпленню інформації, а емоційність ігрового дійства активізує всі психічні процеси і функції дітей.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок-казка з математики в 1 класі

Урок проводиться в нетрадиційній формі (урок-казка). Використання даного методу робить позитивно емоційно забарвленою монотонну діяльність по закріпленню інформації, а емоційність ігрового дійства активізує всі психічні процеси і функції дітей.

Тема: «Додавання і віднімання в межах 10. Закріплення»

Тип уроку: урок-закріплення.

Форми організації: фронтальна, індивідуальна

Матеріали та обладнання: Математика : підручник для 1 класу, автор Н. Листопад, ілюстрації героїв казки «Колобок», оформлення дошки відповідно до сюжету казки« Колобок », роздатковий матеріал.

Мета - створення умов для закріплення знань учнів на тему «Додавання і віднімання в межах 10».

Завдання:

  • Виховувати інтерес до народної казки.

  • Виховувати морально-етичну орієнтацію, тобто вміння допомагати тим, хто цього потребує.

  • Розвивати навички співпраці з дорослими і однолітками в різних соціальних ситуаціях, вміння не створювати конфліктів і знаходити виходи зі спірних ситуацій;

  • Розвивати логічне мислення.

  • Розвивати увагу учнів.

  • Розвивати математичну мову.

  • Закріпити навички рахунку в межах 10.

  • Повторення порядкового рахунку в межах 10.

  • Повторити склад чисел першого десятка.

  • Вміти виконувати додавання і віднімання в межах 10 при вирішенні числових виразів, задач і рівнянь.

Хід уроку

Вчитель

Наш урок буде схожий на казку,

Навіть в ній нам без знань – нікуди.

Тож берімо підручники, зошити, ручки, указку -

Відправляємось дружно туди. .

Отже, чи готові ви відправитися в казку? Коли дзвіночок продзвенить 3 рази треба: 2 рази тупнути лівою ногою, 3 рази поплескати над головою. Повернутися вправо, вліво, і промовити: 1, 2, 3 - казка в гості прийди!

- Сьогодні на уроці ми будемо згадувати одну дуже відому казку. Головного її героя ви дізнаєтеся, виконавши завдання. Перед вами на дошці картки з числами:

Розмістіть їх в порядку зростання. А тепер переверніть - якщо ви все зробили правильно - на звороті прочитаємо назву казки.

- Яку казку ми будемо сьогодні згадувати?

К О Л О Б О К

Назву казки дізналися, головного героя теж, а хто казку написав? (Народ)

Тепер, щоб продовжити подорож і зустрітися з наступними героями ось вам завдання. Перед вами вирази :

6 + 4 = 10 - 2 = 7 - 3 = 5 + 5 =

• Розділіть їх по групах (на "+" і "-")

• Згадаймо назви компонентів дії "+" і "-"

• Прочитаємо вираження по-різному.

• Знайдемо значення виразів.

А тепер згадаємо, як з'явився наш головний герой? (Діти згадують початок казки «Колобок»)

Але казка наша сучасна. Тож і починається воно по-іншому….

Отже в будиночку з різьбленими вікнами жили - поживали дідусь та бабуся. Якось дідусь просить: «Спечи мені, дружинонько, колобок як в казці, тим більше, що борошна у нас вдосталь. Пішла бабуся за борошном в комору. А на дверях замок висить, та не простий, а кодовий. Захвилювалася бабуся:

- Ой, лишенько, а комбінацію цифр то я забула!!!

Давайте допоможемо бабусі згадати код замка.

Необхідно заповнити клітинки відповідними числами.

Перша цифра 5 – 2 =

Друга цифра 8 +1 =

Третя цифра 6 – 4=

Четверта цифра 7 +3 =

Відкрила бабуся з нашою допомогою замок, увійшла в комору, взяла борошна, замісила тісто на сметані, зробила колобок, засмажити його в маслі і поставила на вікно остигати.

Полежав-полежав колобок, подивився на всі боки, а потім скотився на призьбу, з призьби на травичку, з травички на доріжку і покотився по доріжці.

Котиться Колобок, назустріч йому ...

Вгадайте, хто?

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеликий сам на зріст.

На городі побував,

Нам капусту попсував.

Довгі ноги - скік та скік...

Ми погнались, він утік... (Зайчик)

- Колобок, Колобок, я тебе з'їм! - Не їж мене, Зайчику, я будь-яке твоє завдання виконаю!

- Ось тобі завдання, але воно дуже складне, якщо ти його не виконаєш - я тебе все-таки з'їм!

Діти, допоможемо Колобку виконати завдання Зайця?

Завдання від Зайця: замість моркви постав потрібну дію, щоб приклади були вірними

Зрадів Зайчик, подякував Колобку за допомогу і побажав йому щасливої ​​дороги.

А колобок втомився трохи і приліг на травичці відпочити.

А ви втомилися, засиділися? Вам розім'ятися захотілося? (руханка)

Вам не хочеться сидіти?

Треба трішки відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

І сусіду посміхнись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

А тепер їх опустіть.

Плигніть, любі, кілька раз.

До роботи братись час.

Відпочив колобок разом з нами і покотився далі.

Прикотився до Лісової школи. А там урок почався. Сів він за парту, відкрив зошита. Записав дату, повторив написання цифр, порахував і так захопився, що не помітив, як підійшов до нього ...

Засвітились серед ночі

В темній хащі жовті очі.

Наче лісу грізний дух –

Гострі ікла, сірий смух.

Полювати йде хижак.

На весь ліс наводить жах.

Так, Вовк.

– Ну що, Колобочку, ти сам до мене прикотився….або розв’язуй завдання, або я тебе з’їм!

Завдання від Вовка:

Знайди помилку

Молодці, знову ми виручили Колобка і допомогли Вовкові.

- І покотився Колобок далі - тільки Вовк його і бачив!

Котиться Колобок і бачить: сидить Ведмідь і читає підручник з математики. Помітив Колобка і заревів: -Хоч ти мені допоможи, не можу розв’язати приклад…А ні, то я тебе з'їм!

-Де тобі клишоногому з'їсти мене, ти навіть просте завдання вирішити не можеш. Давай краще я тобі допоможу.

- Діти, допомогти треба Колобку.

Завдання від Ведмедя. У банку вміщається 3 л меду, а в відро на 6 л більше.

Скільки літрів меду в відрі? Допоможемо, діти?

Тоді для початку давайте згадаємо складові частини завдання. (Діти згадують)

- прочитайте умову задачі –

питання Що відомо, що невідомо, що треба знайти?

- запишемо короткий запис задачі

- якою дією будемо виконувати рішення?

- чому саме додаванням (діти записують рішення)

Сам Колобок не зміг вирішити задачу, і Ведмідь дав йому підказку, запропонував 3 варіанти вирішення завдання.

Тепер ви допоможіть Колобку вибрати правильне рішення.

Варіанти вирішення: 6 - 3 = 3 (л)

Відповідь: 3 + 6 = 9 (л)

Відповідь: 6 + 3 = 9 (л)

Відповідь: 3літри. 9 літрів. 9 літрів.

- Ми вирішили задачу Ведмедя?

- Ми допомогли Колобку?

Покотився Колобок, а перед ним перешкода: зображення тварин геть переплуталися. Цікаво, а чи зможете ви разом з Колобком впізнати, хто із звірів тут сховався?

Котиться Колобок далі, а назустріч йому ...:

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться.

Як зовуть її?

Звичайно, лисиця. Хитро, ласкаво так заговорила: «Здрастуй колобок, рум’яненький бочок. Чула - по лісі гуляєш, звірям допомагаєш, навіть Ведмедю завдання вирішив. А ось чи зможеш моє завдання виконати? Адже я в лісі найкращий математик. А не виконаєш - я тебе з'їм».

Нічого не вдієш, злякався Колобок рудої лисиці. Довелося йому погоджуватися. Давайте допоможемо Колобку, щоб казка не закінчилась бідою….

Завдання лисиці - робота в групах. Діти діляться на дві групи. Кожна група отримує картки з прикладами в межах 10. Одна група має вибрати всі приклади на додавання і розв’язати їх, друга – на віднімання.

Стало прикро лисиці, що залишилася без обіду, та робити нічого ....

А вам за допомогу спасибі.

Закінчується наша казка добре. Колобок залишився цілий і неушкоджений, все завдання виконані.

Рефлексія. Діти діляться враженнями про урок і оцінюють свою роботу розфарбованими колобками.

Ви молодці!

-У якої тварини було найважче завдання?

- У якої тварини було найцікавіше завдання?

Оберіть колобка, який відповідає вашому настрою на уроці і помістіть на дошку.

Я вам теж хочу подякувати, що ви дружно допомагали один одному і героям казки.

І знайте:

Казка, діти, справжнє диво,

Там подвиги й пригоди є.

Вона кінчається щасливо,

Там місце кожному своє.

І мудрість в ній перемагає,

І щедрість, і любов свята.

Хай кожен з вас запам’ятає,

Що править світом — доброта.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.