Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками.

Алгебра

Для кого: 6 Клас

25.10.2020

291

3

0

Опис документу:
 сформувати вміння додавати і віднімати дроби з різними знаменниками, а також практичні вміння застосовувати набуті знання до розв’язування вправ; розвивати логічне мислення, уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використання часу, індивідуальні здібності учнів;
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками.

Мета:

  • навчальна:сформувати вміння додавати і віднімати дроби з різними знаменниками, а також практичні вміння застосовувати набуті знання до розв’язування вправ;

  • розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використання часу, індивідуальні здібності учнів;

  • виховна: виховувати старанність, охайність ведення записів, культуру математичної мови, позитивне ставлення до навчання, інтерес до математики.

Тип уроку: удосконалення вмінь та навичок.

I .Організаційний етап (1 хв.)

Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Щоб досягти успіху під час уроку потрібно:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

II.Перевірка домашнього завдання:звітують консультанти.

Чи є запитання до домашніх вправ?

Домашнє завдання на наступний урок: п.10,11,№262,264,268,270(повтор) .

ІІI .Повідомлення теми та мети уроку.

IV.Мотивація навчальної діяльності учнів.

Запитання до учнів:

Чи необхідні у житті знання з цієї теми? Відповіді обґрунтуйте.

Для введення цих чисел

Вагомі є причини:

Вимірювати треба

Нам різні величини,

У прикладах, в задачі

Ділити без остачі –

Допомогти готові

Тут числа нам…(дробові).

V. Актуалізація опорних знань

1.Інтелектуальна розминка .

  • 1. Число, записане під рискою дробу

  • 2. Ділення чисельника і знаменника дробу на їх спільний дільник

  • 3. Дробову риску можна розуміти, як знак…

  • 4. 3,85741≈ 3,86 Яка дія виконана?

  • 5. Результат додавання .

  • 6. Числа, зображені двома натуральними числами, відокремленими горизонтальною рискою.

  • 7.Як називається дана властивість (a + b) + c = a + (b + c) ?

«Кенгуру» - так називається Міжнародний математичний конкурс, в якому ми кожного року беремо участь. А чи знаєте ви коли в Україні вперше він був проведений?

Історія конкурсу .

2. Кластер << Звичайні дроби >>

3. Виконання усних вправ:

VI. Удосконалення знань, умінь, навичок.

1.Знайдіть значення виразу і ви дізнаєтеся швидкість бігу кенгуру:

(23 -4 )+(40 -10)

2.Розвязати рівняння: №261 (1;2)

1-на дошці учень :

2-в парах ( перевірка на екрані )

- ( Х+7)=2 ;

Х+7=10 -2 ;

Х+7=7 ;

Х=7 -7 ;

Х= .

3.Розвязати задачу № 267.

Схема на дошці.

1)35 -24 =11 (КМ)-ЗА ТРЕТЮ ГОД;

2)23 -11 =12 (КМ)-ЗА ДРУГУ ГОД;

3)24 -12=11(КМ)-ЗА ПЕРШУ ГОД.

4.Знайдіть усі натуральні значення х,при яких є правильною нерівність:

<. А)9,10,11,12,13,14

<<. Б)8,9,10,11,12,13,14.

<. В)8,9,10,11,12,13,14,15.

Г)9,10,11,12,13,14,15.

4.Рзвязування завдання на творче застосування:

Інформація про кенгуру

5.Виконання тестових завдань.

5)Розв’язати рівняння: 5)Розв’язати рівняння:

VII.Підсумок уроку

1.     Якщо ви були впевненими протягом уроку, то підніміть

праву руку.

2.     Якщо ви працювали творчо, то підніміть ліву руку.

3.     Якщо вам було цікаво долати перешкоди,

сплесніть у долоні.

4.     Якщо ви щиро раді за свої успіхи та успіхи товаришів, покладіть руку на серце.

5.     Якщо хочете йти разом до вершини знань, візьміть один одного за руки і підніміть їх угору.

6.     Якщо вам було приємно співпрацювати посміхніться один одному і скажіть: «Дякую за співпрацю!».

               А я скажу вам: «Дякую за плідну співпрацю!».

VIII. Домашнє завдання: п.10,11,№262,264,268,270(повтор) .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.