Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками

Алгебра

Для кого: 8 Клас

24.04.2018

2870

169

0

Опис документу:
Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Алгебра 8 клас

Тема. Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками

Мета: домогтися засвоєння учнями змісту поняття «(найменший) спільний знаменник» для даних раціональних дробів, змісту алгоритму знаходження найменшого спільного знаменника для раціональних дробів, а також алгоритму додавання і віднімання раціональних дробів із різними знаменниками; сформувати вміння відтворювати вивчені алгоритми та виконувати дії за цими алгоритмами для запису суми або різниці раціональних дробів із різними знаменниками у вигляді (нескоротного) раціонального дробу.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання: опорний конспект «Додавання і віднімання раціональних дробів».

Хід уроку

  1. Організаційний етап

1.Вітання вчителя

2.Перевірка готовності до уроку

  1. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання(тести)

Варіант 1

1.Чому дорівнює сума ?

А

Б

В

Г

2.Знайдіть різницю дробів і .

А

Б

В

Г

3.Знайдіть суму дробів і .

А

Б

В

Г

1

2

4. Виконайте додавання: .

А

Б

В

Г

-1

0

Варіант 2

1.Чому дорівнює сума дробів ?

А

Б

В

Г

2.Знайдіть різницю дробів і .

А

Б

В

Г

3.Знайдіть суму дробів і .

А

Б

В

Г

3

3х – 3

4.Знайдіть суму дробів .

А

Б

В

Г

х

-1

2. Виконання усних вправ

  1. Зведіть дроби: ; ; ; ; до знаменника 42.

  2. Подайте вирази у вигляді добутку:

а) 10х + 15у; б) а2 – 25; в) 42у2 – 21у; г) 7х2 – 7у2; д) 6m – 2n; є) 16xxy;

ж) а2 4а + 4; з) а8 a7.

  1. Який знаменник є найменшим спільним знаменником для дробів:

а) і ; б) і ; в) і ?

  1. Яке число слід підставити замість *, щоб утворилась тотожність:

а) ; б) ; в) ; г) ?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

  1. Як додати (відняти) звичайні дроби з однаковими знаменниками?

  2. Як виконується додавання (віднімання) звичайних дробів із різними знаменниками?

  3. Як додати (відняти) раціональні дроби з однаковими знаменниками?

  4. Чи схоже це правило на відповідне правило для звичайних дробів?

  5. Чи можна раціональний дріб подати у вигляді рівного йому раціонального дробу з іншим знаменником?

  • Сьогодні ми навчимося додавати та віднімати дроби з різними знаменниками.

ІV. Засвоєння нових знань

  1. Виконання усних вправ

Знайдіть найменший спільний знаменник дробів:

а) і ; б) і ; в) і ; г) і ; д) і ; є) і .

Із названих пар дробів виберіть ті, що мають спільним знаменником:

а) добуток їхніх знаменників;

б) один із знаменників поданих двох дробів;

в) вираз, складений з усіх різних множників знаменників даних дробів.

  1. Виконання письмових вправ

а)№205

б)№206

в)№208

г)№210

д)№214

V. Підсумки уроку

Серед рівностей виберіть правильну. Поясніть свій вибір.

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. .

VI. Домашнє завдання

  1. Вивчити схему дій, що дозволяє виконувати зведення дробів до нового знаменника.

  2. Параграф 4 повторити,№207, №209, №213

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.