і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Додавання і віднімання десяткових дробів. Урок - казка

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LL020383
За публікацію цієї методичної розробки Коцан Оксана Іванівна отримав(ла) свідоцтво №LL020383
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Додавання і віднімання десяткових дробів

Мета:

навчальна: вдосконалювати вміння учнів додавати і

віднімати десяткові дроби, сформувати навички

застосування додавання і віднімання під час

розв’язування вправ і задач;

розвивальна: розвивати логічне мислення, культуру

математичної мови і запизсів;

виховна : виховувати самостійність, інтерес до математики,

взаємодовіру;

Тип уроку: урок- казка.

Обладнання: використання інноваційних технологій, картки

самоконтролю.

Епіграф уроку

Спочатку невпинно йдуть: думка, фантазія, казка; за ними простує науковий розрахунок, і вже кінець кінцем виконання вінчає думку.

К.Ціолковський

Хід уроку

1.Організаційний момент.

Повідомлення теми, мети уроку.

Відомий німецький математик Карл Гаусс назвав математику царицею наук, а арифметику – царицею математики. І як кожна цариця, вона подорожує казкою, яка допоможе нашим казковим героям у вирішенні їхніх проблем. І у цьому ми з вами переконаємось на сьогоднішньому уроці.

2. Завдання від Кота у чоботях.

В клас забігає Кіт у чоботях.

Кіт у чоботях: Біг лісами, біг полями,коли раптом переді мною виникла річка і

три схили до неї, на кожному- приклад,

Замислився я. Що ж воно означає?

Аж тут мені кажуть:» Розв'язок – то глибина річки у метрах».

Любі діти, допоможіть вирішити мою проблему, підкажіть, яким схилом скористатись, бо людожера перемогти треба.

І схил: 7,2м-82см; ІІ схил: 8дм-49см; ІІІ схил: 5,4м-39см.
Дякую, друзі! Біжу!

3. Завдання від Попелюшки

Вчитель: До нас завітала ще одна героїня. Чи впізнаєте ви її?

Попелюшка: Роботи маю вдосталь, а мачуха моя про мене завжди дбає, роботу підкидає.

Ось перебрать звеліла гречку , рис й пшоно. Звертаюсь я до вас з проханням.

Допоможіть мені дізнатись, скільки гречки перебрати, бо глянуть хочеться на бал.

ЗАДАЧА: Всього круп має бути 41кг: потрібно перебрати 16,7кг рису, пшона – на 1,9кг менше, решта гречка.

На екрані картинка на якій записана і сформульована задача.

Дякую. Я побуваю на балу.

4. Завдання Снігової королеви

Вчитель: Діти, ви не відчуваєте якогось похолодання?

Снігова королева: Мій замок льодовитий знайомий вам усім , а на горі палац. Вхід перекриває брама.

Рівняння мої розв'яжіть,та другові допоможіть, бо хоче він додому.

Рівняння: а) 4,6-(х+2,1)=0,68;

б) 42,5+ (х-4,2)=6,4;

в) 21,6-(25,7-х)=8,2;

г) (7,59+х)-4,8=10,6.

На екрані картинка, на якій записані рівняння.

Ви молодці. Справились із поставленим завданням і тепер Кай зустрінеться із своїми рідними.

5. Підсумок уроку.

Ось і закінчилась наша подорож. Хто мені скаже, чому тварини живуть у зоопарку? А тепер я хочу почути, що вам сподобалось на сьогоднішньому уроці, а що можна змінити на краще.

Учитель пропонує учням перелік запитань:

  • Що ми робили на уроці?

  • Що нового ми навчилися на сьогоднішньому уроці?

  • Навіщо ми це робили?

  • Чи досягли очікуваних результатів?

  • Чи сподобався вам спосіб проведення сьогоднішнього уроку?

  • Що сподобалось особливо під час уроку? Що не сподобалось?

  • Що могло бути організовано краще, корисніше?

Учні спочатку говорять про позитивне в занятті «плюс», а потім про моменти, які можна замінити, включаючи роботу своїх товаришів. Цей метод навчає їх дипломатично висловлювати свою думку, зважаючи на почуття оточуючих.

6.Самооцінка учнів

На початку уроку учні отримали картки самоконтролю, учитель пропонує учням заповнити їх, оцінивши свою роботу на уроці і виставити собі від 0 до 4 балів за кожний із критеріїв.

  1. Я допомагав (ла) іншим учням, заохочував (ла) їх до роботи ________.

  2. Я висловлював (ла) вдалі пропозиції, які були враховані в ході розв'язування ___________.

  3. Я активно працював (ла) на уроці ________.

7.Домашне завдання

Параграф «Додавання десяткових дробів» №182, 184,190.

Рівняння:

а) 4,6-(х+2,1)=0,68;

б) 42,5+ (х-4,2)=6,4;

в) 21,6-(25,7-х)=8,2;

г) (7,59+х)-4,8=10,6.

ЗАДАЧА:

Всього круп має бути 41кг: потрібно перебрати 16,7кг рису, пшона – на 1,9кг менше, решта гречка.

І схил: 7,2м-82см;

ІІ схил: 8дм-49см;

ІІІ схил: 5,4м-39см.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати десяткові дроби, сформувати навички застосування додавання і віднімання під час розв’язування вправ і задач;
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    6 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    692
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    LL020383
  • Вподобань
    0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LL020383
За публікацію цієї методичної розробки Коцан Оксана Іванівна отримав(ла) свідоцтво №LL020383
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти