Бібліотека

Додавання і віднімання десяткових дробів. Розв'язування вправ.

Опис документу:
Цей конспект уроку у 5 класі допоможе удосконалити вміння учнів розв'язувати завдання і задачі , що передбачають додавання та віднімання десяткових дробів , застосовувати властивості додавання до обчислення значень і спрощень виразів ; розвивати пам'ять , логічне мислення , обчислювальні навички , усний рахунок ; виховувати увагу , охайність , культуру запису і мови , самостійність , наполегливість .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 5

Тема. Додавання і віднімання дробів. Розв'язування вправ.

Мета : удосконалити вміння розв'язувати завдання і задачі , що передбачають додавання та віднімання десяткових дробів , застосовувати властивості додавання до обчислення значень і спрощень виразів ; розвивати пам'ять , логічне мислення , обчислювальні навички , усний рахунок ; виховувати увагу , охайність , культуру запису і мови , самостійність , наполегливість .

Тип уроку: застосування знань і вмінь .

Обладнання: проектор , ноутбук , дошка .

Хід уроку .

1. Організаційний момент .

Привітання . Перевірка готовності класу до уроку .

2. Перевірка домашнього завдання .

1. Перевірка наявності у зошитах домашніх вправ .

Цим часом двоє учнів на дошці записують домашні завдання .

2. Фронтальне опитування .

1. На які дві частини розділяє кома десятковий дріб ?

2. Як називають закони додавання :

a + b = b + a ; a + ( b + c ) = ( a + b ) + c ?

3. Назвіть розряди дробової частини десяткового дробу .

4. Як записати будь - яке натуральне число десятковим дробом ?

5. Якими правилами ви користувалися , виконуючи домашнє завдання ?

6. Сформулюйте алгоритм додавання та віднімання десяткових дробів .

3. Всім класом перевіряємо записані домашні завдання на дошці .

4. Виконання усних вправ .

1 ) Яка з наведених відповідей правильна ?



а ) 2,65 + 0,35 = 1) 3,1 ; б) 1,37 + 3,7 = 1) 16,4 ;

2) 3 ; 2) 5,07 ;

3) 2,9 . 3) 4,07 .



в) 4 - 0,1 = 1) 3,9 ; г) 17,5 - 0,7 = 1) 10,5 ;

2) 2,9 ; 2) 16,8 ;

3) 3 . 3) 15,7 .

2) Не обчислюючи , визначте , яка із сум більша :

а) 3,72 + 0,89 + 5,21 чи 3,84 + 0,98 + 5,64 ;

б) 21,4 + 8,3 + 6,1 чи 20,7 + 8,1 + 5,73 .

3. Розв'язування вправ .

Підручник : О.С.Істер ,, Математика 5 клас " . 2013 р .

1266

Виконай додавання , обираючи зручний порядок обчислення :

1 ) 0, 571 + ( 2,87 + 1,429) = ( 0,571 + 1,429 ) + 2,87 = 2 + 2,87 = 4,87

2) 6,335 + 2,896 + 1,104 = 6,335 + ( 2,896 + 1,104 ) = 6,335 + 4 = 10,335

3) 4,52 + 3,1 + 17,48 + 13,9 = ( 4,52 + 17,48 ) + ( 3,1 + 13,9 ) = 22 + 17 =39

1270

Спростити вираз :

1) 2, 71 + х - 1,38 = ( 2,71 - 1,38 ) + х = 1,33 + х

2,71

- 1,38

1,33



2) 3,71 + с + 2,98 = ( 3,71 + 2,98 ) + с = 6,69 + с


3,71

+ 2,98

6,69



1273 ( 1 , 2 )

1) 13,1 - ( х + 5,8 ) = 1, 7

х + 5,8 = 13,1 - 1,7

х + 5,8 = 11,4

х = 11.4 - 5,8

х = 5,6

13,1 - ( 5,6 + 5,8 ) = 1,7



2 ) ( х - 4,7 ) - 2,8 = 5,9

х - 4,7 = 5,9 + 2,8

х - 4,7 = 8,7

х = 8,7 + 4,7

х = 13,4

( 13,4 - 4,7 ) - 2,8 = 5,9

Фізкультхвилинка

Ми з вами трішки потрудилися І , мабуть , ви вже втомилися . Тепер настав час відпочинку , Проведемо фізкультхвилинку. А тепер всі дружно встали: Будемо робити вправи . Руки вгору, руки вниз І легесенько прогнись . Покрутились , повертілись , На хвилинку зупинились . Пострибали , пострибали, Раз - присіли , другий - встали. Всі за парти хутко сіли , Один одному зраділи, Ручки в руки всі взяли , Вчитись знову почали .



Ігрове завдання

,, Побудуйте " піраміди за таким правилом :

1 ) у клітинку А запишіть суму чисел , що знаходяться зліва і справа під нею , у клітинку В - суму чисел , що містяться і зліва , і справа під цією клітинкою і т.д.

F

D E

A B C

5,67 8,13 7,9 2,4



2 ) знаючи правило , за яким було побудовано попередню піраміду , знайдіть значення A , B , C , D , E , F .

82,7

13,8 С

5, 9 B D

А 2,4 Е F









№ 1286

У трьох ящиках 109,6 кг помідорів . У першому і другому ящиках разом 69,9 кг , а в другому і третьому 72,1 кг . Скільки кілограмів помідорів у кожному ящику ?

Розв'язання



1) (кг) — у ІІІ ящику.



2) (кг) — у І ящику.



3) (кг) — у ІІ ящику.



Відповідь : 37,5 кг ; 32,4 кг ; 39,7 кг .



4 . Самостійна робота .

Виконайте дії :

І варіант ІІ варіант

1) 8,3 + 7,236 1) 8,6 + 5,34

2) 5,39 + 4,2 2) 9,52 + 11,445

3) 17,25 + 8,75 3) 17,25 + 3,75

4) 17,02 - 6,3 4) 97,32 + 5,4

5) 12 - 3,546 5) 5 - 0,134

6) 27,94 - 4,54 6) 45,82 - 1,42



5. Підсумок уроку . Домашнє завдання.

Виставлення на аналіз балів учням , які працювали на уроці .

Додому : повторити § 37 , № 1267 , № 1285.

Додаткове завдання . Марафон і 10000 м - найдовші дистанції бігу на Олімпійських іграх . Яка з цих дистанцій довша і на скільки ? Відсутні в задачі дані знайдіть в довідниковій літературі .



Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.