Додатковий матеріал з біології на тему: "Найбільші тварини у світі"!

Опис документу:
Наш світ сповнений різноманіттям дивних та унікальних тварин, великих і маленьких, коротких і високих, розумних й цілковито непередбачуваних у своїй етіології, біохарактеристиці та поширенню у навколишньому середовищі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Н а й б і л ь ш і    т в а р и н и    в    с в і т і!

Наш світ сповнений різноманіттям дивних та унікальних тварин, великих і маленьких, коротких і високих, розумних й цілковито непередбачуваних у своїй етіології, біохарактеристиці та поширенню у навколишньому середовищі!

Найбільша тварина з нині існуючих - Блакитний кит!

 Блакитний кит (Balaenoptera musculus) є морським ссавцем. З 30 метрами в довжину і 180 тоннами і більше у вазі, це - найбільша відома тварина з коли - небудь існуючих. Язик Блакитного кита важить приблизно 2,7 тонни, розміром з середнього індійського слона, а його серце важить приблизно 600 кг і є найбільшим з відомих у будь-якої тварини. Мало того, що за розміром серце блакитного кита можна порівняти з автомобілем Mini Cooper, але його також можна порівняти і у вазі.

Найважча наземна тварина в світі -  Африканський слон!

 Африканський слон - найбільша з нині живих земна тварина. Самці, що досягають 6-7,5 метрів в довжину і 3,3 метрів у висоту, і важать 6 тон,  набагато більші за самок, які  досягають 5,4-6,9 метрів в довжину, 2,7 метри у висоту, з вагою в 3 тони. У дорослого африканського слона взагалі немає природних ворогів через його великий розмір, але дитинчата (особливо новонароджені) вразливі перед нападами левів і крокодилів, і (рідко) перед нападами леопардів і гієн.

Найвища наземна тварина в світі - Жираф!

 Жираф (Giraffa camelopardalis) є африканським парнокопитним ссавцем і найвищою земною твариною. Він досягає 5-6 метрів у висоту і має середню вагу в 1 600 кг для самців і 830 кг для самок. У жирафи надзвичайно подовжена шия, що досягає більш ніж 2 м в довжину, складаючи майже половину вертикальної висоти тварини. Довга шия випливає з непропорційного подовження цервікального хребта.

Найбільші м'ясоїдні в світі - Південний морський слон!

 Південний морський слон - найбільша м'ясоїдна тварина, що живе сьогодні. Розмір цих тюленів у самців і самок різниться в багато разів, можливо більше, ніж у будь - якого іншого ссавця. Самці, як правило в п'ять - шість разів важчі, ніж самки. У той час як середня вага самок 400 - 900 кілограмів, а довжина від 2,6 до 3 метрів, самці зазвичай важать від 2 200 до 4 000 кілограмів.

Найбільші наземні м'ясоїдні тварини в світі - Білий полярний ведмідь і ведмідь кадьяк!

 Найбільші наземні м'ясоїдні тварини - Білий ведмідь (Ursus maritimus) і ведмідь  бурий кадьяцький (Ursus arctos middendorffi), підвид бурого ведмедя. Так як у них розміри тіла приблизно однакові, не ясно, який ведмідь остаточно більший. Висота їх перевищує 1,6 метра, а повна довжина досягає 3 метрів. Найважчі із зареєстрованих особин білого та бурого ведмедя важили відповідно 1003 кг і 1135 кг.

Найбільша рептилія в світі - Морський крокодил!

 Морський гребінчастий крокодил (Crocodylus porosus) є найбільшою з усіх живих рептилій. Його можна знайти у відповідних середовищах проживання від Північної Австралії до Південно - Східної Азії і східного узбережжя Індії. Вага дорослого морського крокодила чоловічої статі становить 409 - 1000 кілограмів, а довжина зазвичай коливається від 4,1 до 5,5 метрів. Однак, зрілі самці можуть перевищити 6 метрів і важити більше ніж 1000 кілограмів. Цей різновид – єдиний з існуючих, що регулярно досягає і перевищує 4,8 метри в довжину. Морський крокодил - виключно хижак, здатний атакувати майже будь - яку тварину, яка вторгнеться на його його територію, будь це у воді або на суші.

Найбільша амфібія в світі - Китайська гігантська саламандра!

 Китайська гігантська саламандра (Andrias davidianus) є найбільшою саламандрою в світі, досягаючи довжини 180 см. Хоча вона рідко досягає такого розміру сьогодні, так як часто вживається у їжу. Мешкаючи в скелястих гірських потоках і озерах в Китаї, саламандра критично піддається небезпеці через втрату середовища проживання, забруднення і надмірного вилову, оскільки її м'ясо вважається делікатесом і використовується в традиційній китайській медицині.

Найбільші кажани у світі - Велика летюча золотокоронна лисиця!

 Найбільший вид кажанів – велика летюча лисиця із золотою короною (Acerodon jubatus), вид рукокрилих, родини Криланових, ендемік лісів Філіппін. Максимальний розмір, як вважають, наближається до 1,5 кг. ваги, і 55 см в довжину, а розмах крила може скласти майже 1,8 метра. Проста велика летюча лисиця (Pteropus vampyrus) менша у вазі і довжині, але перевищує різновид з золотою короною у розмаху крила. Деякі екземпляри досягали розмаху до двох метрів.

Найбільший гризун в світі - Капібара, або морська свинка!

 Найбільший гризун - капібара (Hydrochoerus hydrochaeris), мешканець більшості тропічних і помірних частин сходу Південної Америки і Анд, що живе біля води. Дорослі капібари можуть досягти 1,5 метри в довжину і 0,9 метри у висоту при максимальній вазі в 105,4 кілограм. Це - дуже соціальний різновид і легко вживається поруч з людиною.

Найбільша кісткова риба у світі - Океанська сонячна риба!

 Osteichthyes, або кісткова риба - таксономічна група риб, яка має кістковий, на противагу хрящовому, скелет. Це надзвичайно різноманітна і багата група риб, що складається з більш ніж 29 000 різновидів, і так само найбільший клас існуючих хребетних тварин. Найбільша кісткова риба - широко поширена океанська сонячна риба (Mola mola). Вона нагадує голову риби з хвостом, і її основна частина згладжена з боку. У зрілої океанської сонячної риби середня довжина – 1,8 метри, довжина від плавника до плавника 2,5 метри і середня вага 1000 кілограм. Траплялися риби до 3,3 метрів в довжину, що важили до 2 300 кг.

Найбільші змії - Зелена анаконда та сітчастий пітон!

 Найбільш масивна у світі рептилія - зелена анаконда (Eunectes murinus). Максимальний зафіксований розмір становив 7,5 метрів ( хоча зустрічаються й до 8 - 11 метрів) в довжину і 250 кг ваги, хоча чутки про більш великі анаконди широко поширені. Пітон (Python reticulatus) Південно - Східної Азії більш довгий, але набагато легший, його довжина досягає 9,7 метрів а то й цілих 12,2 метри.

Найбільший птах у світі - Страус!

 Найбільший птах - страус (Struthio camelus), мешканець рівнин Африки і Аравії. Великий страус чоловічої статі може досягти висоти 2,8 м, вагою більш ніж 156 кг. Яйця, відкладені страусом, можуть важити 1,4 кг і є найбільшими яйцями у світі. Вони можуть також бігти на максимальних швидкостях приблизно в 97,5 км/год, що робить страуса також найшвидшим птахом на землі і найшвидшою двоногою твариною у світі.

Найважчий літаючий птах у світі -  Далматинський пелікан!

 Далматинський Пелікан (Pelecanus crispus) є членом сімейства пеліканів. Поширений від південно - східної Європи до Індії та Китаю в болотах і дрібних озерах. Це найбільший з пеліканів, в середньому 160-180 см в довжину, 11 - 15 кг ваги і трохи більше ніж 3 м у розмаху крил. Далматинські пелікани - найважчий літаючий вид птахів у світі, хоча великі дрохви чоловічої статі і лебеді можуть перевищити пелікана в максимальній вазі.

Найбільшим членистоногим у світі є  - Японський краб - павук!

 Японський краб - павук - вид морського краба, який живе у водах навколо Японії. Довжина його більша, ніж у будь - якого членистоногого, досягає 3,8 метри, вага - до 19 кг. У своєму природному середовищі японський краб - павук харчується молюсками і може жити протягом 100 років.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.