Додатковий матеріал « Вишиванки Київщини

Опис документу:
Цей народний символ — надзвичайно багатий та різноманітний. На території всієї України існує неймовірна кількість вишитих сорочок, кожна з яка унікальна та навіть неповторна. Чим київська вишиванка відрізняється від вишиванок інших регіонів? Пам’ятайте, що вишита сорочка — це український скарб.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

WordArt 5

У третій четвер травня святкують Всесвітній день вишиванки. Чим київська вишиванка відрізняється від вишиванок інших регіонів?
Українська традиційна вишивка нараховує близько 300 швів, які шиються на основі 20
технік. У ХІХ столітті орнаменти та техніки оздоблення одягу були настільки унікальними,
що можна було за сорочкою визначити, з якого села походить її власниця.

 

Контрастними та цікавими є вишиванки Київщини. Сорочки тут виготовляли із різних тканин: бавовняної, конопляної, лляної. Але колір сорочки завжди був однаковим — білий. Саме із білосніжною тканиною чудово контрастували коралово-червоні візерунки. Подекуди використовували й чорні нитки, які відтіняли червону вишивку. До речі, в давнину саме Київщина зналася своїми двоколірними вишиванками.

Основним матеріалом для вишивки на центральній Україні були червоні та сині кручені бавовняні нитки “заполоч”. Колись їх привозили через Крим зі сходу. Згодом почали використовувати інші, сині нитки, які швидко втрачали колір і тому вже на початку 20 століття їх замінили чорними нитками.

Вишивкам Київщини властивий рослинно-геометричний орнамент. Вигадливі поєднання цвіту хмелю, чорнобривців, троянд; виноградних грон, різноманітного листя, восьмипелюсткових розеток, ромбів та квадратів створювали захопливу “картину”.

Щодо техніки вишивання, то використовували тут і хрестик, і гладь, і нанизування, назбирування.

Як і вишиті сорочки кожного регіону України, Київські чоловічі та жіночі вишиванки мали відмінності в крої та вишивці.Чоловічі вишиванки обов’язково мали з комірець-стійку та широкі прямі рукави, що інколи призбирували в манжет. Комірець завжди оздоблювали вишивкою, а під ним були дві петлі та шнурок чи шовкова стрічка, які називали застіжкою. На манжетах, комірці та грудній частині сорочки вишиті узори були різними.

В жіночій сорочці густо вишивали рукави, які, зазвичай, були широкими. Пазуху практично не оздоблювали вишивкою, особливо на сорочках старших жінок.

Якість та кількість сорочок вказувала на матеріальні статки родини. У звичайної дівчини у скрині було близько 35сорочок, а у заможної могло бути й більше 60-ти

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
9
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!