Додатковий матеріал "Транспорт Канади"

Опис документу:
Основним видом сухопутного транспорту Канади є залізничний. За протяжністю залізниць Канада займає одне із перших місць у світі (85 тис. км). Виділяють два види залізниць - трансконтинентальні - вздовж кордону зі США і вертикальні, що зв'язують сировинні райони із трансконтинентальними дорогами та зі США. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Транспорт Канади

Основним видом сухопутного транспорту Канади є залізничний. За протяжністю залізниць Канада займає одне із перших місць у світі (85 тис. км). Виділяють два види залізниць - трансконтинентальні - вздовж кордону зі США і вертикальні, що зв'язують сировинні райони із трансконтинентальними дорогами та зі США. За густотою залізниць Канада поступається більшості розвинених країн. Найбільш забезпеченою є південно-східна промислово розвинена частина країни. Торонто і Монреаль сполучає з Галіфаксом на узбережжі Атлантики державна залізнична компанія VIA Rail. Інші магістралі ведуть з Торонто у Віндзор, з Монреаля в Гаспе і через Жонкьєр у Кокран. 
   Автомобільний транспорт Канади характеризується найбільшими пасажироперевезеннями. Конфігурація автомобільної мережі відтворює залізничну, але вона розгалуженіша і густіша у північних районах. До більшості цікавих туристських об'єктів можна дістатися автобусами, які належать, зокрема, таким відомим у Канаді компаніям, як "Greyhound", "Voyageur" і "Orleans Express". Однак у національні і провінційні парки автобуси, як правило, не заїжджають. Для подорожей по країні можна орендувати автомобіль. 
   У вантажообігу країни третє місце належить трубопровідному транспорту. Серед системи трубопроводів найбільш відомими є нафтопроводи і газопроводи, що з'єднують родовища нафти і природного газу провінції Альберта з Онтаріо, певна кількість енергоносіїв експортується до США. За протяжністю нафтопроводів Канада займає третє місце у світі (34 тис. км). 
   Велике значення для Канади має водний транспорт, особливо на відтинку ріки Св. Лаврентія - Великі Озера, куди запливають багатотоннажні морські судна. В цьому районі Канади зосереджено майже дві третіх промислового потенціалу країни. 
   Торговий морський флот Канади невеликий. На морські перевезення припадає до чверті вантажообігу країни, при цьому більшість перевезень здійснюється іноземними суднами. Важливими портами Канади є Ванкувер, Сет-Іль, Монреаль, Квебек, Галіфакс. 
   Повітряний транспорт має особливе значення для Канади, адже в умовах низької транспортної доступності Канадської Півночі - це один із найпопулярніших видів транспорту. За протяжністю повітряних шляхів Канада займає одне із чільних місць у світі. У розпорядженні мандрівників по Канаді близько сотні великих і малих аеропортів. Ними користуються чартерні, а також регіональні авіакомпанії, які пов'язані з компаніями Air Canada і Canadian Airlines. Найпопулярнішим у Канаді і світі є авіапорт міжнародного значення м. Торонто - Пірсон.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»