Додатковий матеріал "Річки та озера Німеччини"

Опис документу:
У Німеччині досить густа та розгалужена мережа повноводних річок, що належать головним чином до басейну Північного моря. Головною річкою країни є Рейн (довжина в межах держави - 865 км), яка тече через усю країну з півдня на північ. Важливими річками Німеччини є також Ельба, Везер, Емс та ін. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Річки та озера Німеччини

   У Німеччині досить густа та розгалужена мережа повноводних річок, що належать головним чином до басейну Північного моря. Головною річкою країни є Рейн (довжина в межах держави - 865 км), яка тече через усю країну з півдня на північ. Важливими річками Німеччини є також Ельба, Везер, Емс та ін. 


    Південні райони належать до басейну Дунаю. Альпійські ріки (верхня течія Рейну, праві притоки Дунаю) мають переважно снігове і льодовикове живлення, літній максимум і зимовий мінімум стоку; рясне сніготанення нерідко підсилюється зливовими опадами, що призводить до повеней. 
   Річки, що починаються у горах середньої частини країни, мають снігове і дощове живлення, максимум стоку припадає на кінець весни; восени бувають дощові паводки. На північних рівнинах переважають річки з дощовим живленням і зимовими повенями. 
   Великі річки (наприклад, Рейн) мають складний режим. Стік багатьох річок регулюється водоймищами. Більшість річок узимку не замерзає. Багато з них судноплавні та з'єднані каналами. Найважливішим міжнародним водним шляхом, яким перевозиться близько двох третіх німецьких річкових вантажів, є Рейн. 
   В Альпах, на кордоні між Німеччиною, Швейцарією та Австрією, розташоване найбільше озеро країни – Боденське (площа 538 кв. км, глибина – до 252 м). Воду з озера постачають до густонаселеної Штутгартської агломерації. 

 

Річка Ельба в Дрездені


   Крім Боденського озера, на Баварському плато знаходяться також озера Аммер, Хим, Штарнбергер та ін. Значне скупчення озер є також на північному сході країни, у поясі прибалтійських озер. 
   Основні водні тури та екскурсії на човнах здійснюються по Рейну, Дунаю та Везеру. 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!