Додатковий матеріал "Річки та озера Канади"

Опис документу:
Приблизно 2/3 території Канади належить до басейну Атлантичного океану. Головним вододілом є Скелясті гори. Гідрографічна мережа Канади є досить щільною. Живлення річок в країні переважно снігово-дощове; річки зберігають значну водоносність впродовж року; на довгий час (від 5 до 9 місяців) покриваються льодом. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Річки та озера Канади

   Приблизно 2/3 території Канади належить до басейну Атлантичного океану. Головним вододілом є Скелясті гори. Гідрографічна мережа Канади є досить щільною. Живлення річок в країні переважно снігово-дощове; річки зберігають значну водоносність впродовж року; на довгий час (від 5 до 9 місяців) покриваються льодом.

   Річки гірського заходу течуть у глибоких долинах, які у багатьох місцях мають характер каньйонів. Режим цих річок гірський, зазвичай з різкими коливаннями водоносності. За деякими винятками (Фрейзер, частково Юкон) ці річки є малопридатними для судноплавства. 
   Річки позакордільєрної частини мають менш різке падіння та більш рівномірний режим. В межах поясу плато та у південній частині Канади річки протікають у глибоких, чітко виражених долинах, на значному відрізку вони є судноплавними. В області Лаврентійського плато русла мають вигляд звивистих, порожистих проток та озероподібних розширень, в річкові системи входить величезна кількість озер. 
   Найбільші річки та озера країни знаходяться в зоні, яка оточує з півдня та південного заходу Лаврентійське плато. З одного боку, це річка Святого Лаврентія з системою Великих озер, що належать Канаді лише частково, озера Вінніпег і Вінніпегосіс; з іншого боку, річка Маккензі з озерами Атабаска, Великим Невільничим і Великим Ведмежим, які належать до її системи. Загалом, в країні є понад 4 млн. озер, і за їх кількістю Канада займає 1 місце в світі. 
   Річка Святого Лаврентія з Великими озерами утворює найважливіший внутрішній водний шлях країни, протяжністю якого становить понад 3 тис. км. 
   Найбільш значними ріками басейну Тихого океану і водночас області Кордильєр є річки Юкон, Фрейзер та Колумбія. З цих річок Канаді належать тільки верхні течії Юкону в Колумбії. 

 

Озеро Верхнє

   Серед великої кількості водоспадів на річках країни, які в переважній більшості є невисокими, виділяється Ніагарський водоспад на річці Ніагарі (між озерами Ері та Онтаріо), на кордоні Канади і США.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн