Додатковий матеріал "Природні ресурси Польщі"

Опис документу:
Понад 90% території Польщі займають рівнини (низовини і височини). На півдні країни височать гори. Це Західні Карпати і Судети. Найвища точка країни - 2499 м. Клімат Польщі помірний, перехідний від морського до континентального. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Природні ресурси Польщі


   Понад 90% території Польщі займають рівнини (низовини і височини). На півдні країни височать гори. Це Західні Карпати і Судети. Найвища точка країни - 2499 м. Клімат Польщі помірний, перехідний від морського до континентального. 


    Температура повітря взимку знижується в східному напрямку, а влітку - підвищується. На рівнинній частині країни кількість опадів коливається від 500 до 700 мм. 
   Більшість річок впадають в басейн Балтійського моря. Вони досить повноводні. Вісла і Одра судноплавні і з'єднані між собою каналами. У Польщі понад 900 озер. Значна частина їх знаходиться на півночі країни. 
   На території Польщі переважно бідні дерново-підзолисті ґрунти. У минулому на них росли могутні ліси. Зараз лісистість території становить близько 26%. На сході і півночі збереглися незаймані ліси (пущі) - Біловезька, Августовська. Тут водяться зубри, лосі, олені, козулі, кабани, вовки, рисі. Багато цінних промислових птахів - тетеруки, глухарі, куріпки. У Польщі створено 23 національних парки. У Балтійському морі багаті рибні запаси (тріска, салака). 
   Країна має багату мінерально-сировинну базу. Зокрема, це поклади кам'яного та бурого вугілля, сірки, кухонної солі, мідних і цинкових руд. Є численні джерела мінеральних вод. Гідроенергетичні ресурси незначні. 

 

Вид на річку Вісла

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.