Додатковий матеріал "Природні ресурси Китаю"

Опис документу:
Рельєф Китаю надзвичайно складний та різноманітний. Велика частина країни - гори, плоскогір'я і нагір'я. Серед них виділяється найбільше в світі за площею і висотою Тибетське нагір'я (середня висота понад 4000 м). Захід і північ зайнятий плоскогір'ями і рівнинами з висотами до 1200 м. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Природні ресурси Китаю

   Рельєф Китаю надзвичайно складний та різноманітний. Велика частина країни - гори, плоскогір'я і нагір'я. Серед них виділяється найбільше в світі за площею і висотою Тибетське нагір'я (середня висота понад 4000 м). Захід і північ зайнятий плоскогір'ями і рівнинами з висотами до 1200 м.

   На сході і північному сході країни переважають низовини. Величезна територія визначає і кліматичне розмаїття країни. На сході панують літні та зимові мусони. З віддаленням від узбережжя Тихого океану клімат стає континентальним. Кількість опадів зменшується до 250 мм на рік. У високогір'ях клімат суворий і сухий. 
   У східній частині Китаю, де випадає більше опадів, знаходяться найбільші і повноводні річки. Найбільші серед них - Янцзи, Хуанхе і притока Амура - річка Сунгарі. На південному сході протікає повноводна ріка Сіцзян. Літній мусон, що дме з океану, приносить багато опадів. Це стає причиною катастрофічних повеней. Найбільше озер в Тибеті і в долині Янцзи. 
   У долинах найбільших річок Китаю переважають алювіальні грунти. На північному сході панують бурі лісові, на заході поширені сіро-бурі пустельні грунту. Південь країни займають жовтоземи і червоноземи. 
   Дуже багатий і різноманітний рослинний та тваринний світ Китаю. На північному сході ще збереглася унікальна далекосхідна тайга з химерним поєднанням північних та південних видів рослин і тварин (даурська модрина, корейський кедр, маньчжурський горіх, женьшень, лимонник і т.д.). У цих лісах зустрічаються найбільший в світі амурський тигр, кабарга, ізюбрь, соболь та ін. На південь від річки Янцзи ростуть вічнозелені субтропічні ліси. У них водяться мавпи, лемури, носороги, тапіри. У пустельних районах зустрічаються дикі верблюди і коні. 

 

Молодий сад у сільській місцевості

   Китай дуже добре забезпечений мінеральними ресурсами. Одне з перших місць в світі належить йому за запасам кам'яного вугілля, марганцевих і залізних руд, цинку і бокситів, вольфраму (60% світових запасів), молібдену, сурми, олова, титану, кам'яної солі та ін. Є золото, уран, рідкоземельні метали. Обмежені запаси нафти і природного газу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00