Додатковий матеріал "Природні ресурси Канади"

Опис документу:
Гори і рівнини в Канаді займають приблизно однакову площу. На заході країни підносяться Кордильєри. Їх найвища точка - понад 6000 м. Центральну частину Канади займають низовини, східну - височини. Канада розташована в трьох кліматичних поясах. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Природні ресурси Канади


   Гори і рівнини в Канаді займають приблизно однакову площу. На заході країни підносяться Кордильєри. Їх найвища точка - понад 6000 м. Центральну частину Канади займають низовини, східну - височини. Канада розташована в трьох кліматичних поясах. 


    Велика північна частина - в холодних арктичному і субарктичному, а менша південна - в помірному. Взимку вся територія країни покривається снігом. Навіть на півдні у внутрішніх районах в зимовий час температура повітря може опускатися до -40°С. На півночі панує вічна (багаторічна) мерзлота. Північні острови покриті материковими льодовиками. 
   Річкова мережа Канади дуже щільна. Найбільш повноводними ріками країни є Маккензі, Нельсон, Юкон, річка Святого Лаврентія. Південь Канади омивають Великі американські озера. Повністю на території країни знаходяться великі озера: Вінніпег, Ведмеже, Велике Невільниче озеро та ін. 
   На більшій частині країни переважають малородючі підзолисті грунти. На півдні знаходяться значні площі сірих лісових, каштанових і чорноземних грунтів. 
   На півночі простягнулися зони арктичних пустель і тундри, які позбавлені деревної рослинності. Південніше на тисячі кілометрів від Тихого до Атлантичного океанів розкинулася зона тайги з хвойними лісами (ялина, чорна і біла ялини, модрина, сосна). Степ і Лісостеп на півдні майже повністю розорані і тому позбавлені природної рослинності. 
   Тваринний світ Канади різноманітний і багатий. На крайній півночі (на островах) живуть білі ведмеді, песці, моржі і тюлені, в тундрі - великі табуни північних оленів і вівцебиків, в лісах - ведмеді-грізлі, лосі, олені-вапіті, єноти, бобри, ондатри, рисі, вовки, лисиці, зайці. З території США заходять пуми. 
   Канада належить до найбагатших на корисні копалини країн світу. На території Канади є великі поклади нафти, газу, вугілля і торфу. Майже невичерпні запаси руд чорних і кольорових металів. Знайдено поклади калійної солі. Майже всюди добувають будівельні матеріали. 

 

Захід сонця на озері Верхнє

   Країна володіє багатими водними, гідроенергетичними, ґрунтовими, лісовими, рибними, рекреаційними та іншими природними ресурсами. 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!