Додатковий матеріал "Природні ресурси Іспанії"

Опис документу:
Понад 3/5 території Іспанії займає плоскогір’я Месета (іспанською мовою – «стіл). Середня висота його становить 700-800 м над рівнем моря. На півночі та півдні Месета оточена горами, в західному напрямку вона поступово знижується і закінчується на території Португалії. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Природні ресурси Іспанії

   Понад 3/5 території Іспанії займає плоскогір’я Месета (іспанською мовою – «стіл). Середня висота його становить 700-800 м над рівнем моря. На півночі та півдні Месета оточена горами, в західному напрямку вона поступово знижується і закінчується на території Португалії. 


   Месета – посушливий степ з континентальним кліматом, малородючими грунтами і бідною рослинністю. Умови для сільського господарства тут складні. Літо жарке, зими прохолодні. Середня температура липня – +27°С, січня – -1°С. Річна сума опадів коливається в межах 300-350 мм. Часто бувають посухи. 
   Режим місцевих річок нестійкий. Влітку вони маловодні. Враховуючи їхнє значення для водопостачання і зокрема іригації, чимало зроблено для регулювання їх стоку. На них багато гідроспоруд та водосховищ. 
   Північні гори (Кантабрійські та Піренейські) багаті на гідроресурси, ліс і пасовища. Для них характерна висотна зональність. М’який і вологий клімат має вузька рівнинна смуга узбережжя Біскайської затоки. 
   Специфічну частину Іспанії становлять відкриті на південь і закриті з півночі горами узбережжя Середземного моря і Андалузька рівнина. Це субтропіки середземноморського типу з жарким сухим літом і м’якою вологою зимою, з родючими ґрунтами і можливостями для штучного зрошення. Разом з Балеарськими і Канарськими островами ця територія має найсприятливіші умови для землеробства і рекреації. 
   Іспанія має поклади високоякісних залізних руд та низькоякісного вугілля. Інші корисні копалини досить різноманітні, але невеликі за покладами. Серед них можна виділити: мідь, свинець, сурму, золото, кобальт, вольфрам, кварц, миш’як, боксити, магнезит, сірку, пірит та ін. 

 

Гори в Каталонії

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00