Додатковий матеріал "Природні ресурси Бразилії"

Опис документу:
Основними формами рельєфу в Бразилії є Амазонська низовина на півночі та Бразильське плоскогір'я в інших частинах країни. Найвища точка Бразилії гора Бандейра (Прапор) має висоту 2890 м. Бразилія розташована в чотирьох кліматичних поясах: екваторіальному, субекваторіальному, тропічному і субтропічному. джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Природні ресурси Бразилії

   Основними формами рельєфу в Бразилії є Амазонська низовина на півночі та Бразильське плоскогір'я в інших частинах країни. Найвища точка Бразилії гора Бандейра (Прапор) має висоту 2890 м. Бразилія розташована в чотирьох кліматичних поясах: екваторіальному, субекваторіальному, тропічному і субтропічному. 


    У зимовий період з півночі на південь середні температури липня змінюються від + 29°С до +16°С. В Амазонії, де панує екваторіальний клімат, середня температура повітря протягом усього року становить + 27°С - + 29°С і кількість опадів досягає 3000 мм.    
   Річкова мережа країни найгустіша в світі. Тут протікає безліч дуже довгих і повноводних річок, в тому числі й найповноводніша річка світу - Амазонка. У нижній течії її ширина сягає до 80 км. Великих озер в країні немає.    
   Грунтовий покрив не дуже різноманітний. Переважають різні підвиди червоно-жовтих і червоних латеритних грунтів.    
   Рослинний і тваринний світ Бразилії за часів нинішнього покоління методично і масово знищується. Ліси навіть не вирубуються, а просто випалюються. Дуже показовою є різноманітність лісів Амазонії, де донині відкриваються все нові види рослин, які дуже швидко зникають. Те ж відбувається з тваринами. Птахи, особливо папуги, масово вивозяться за межі країни, відстрілюють ягуарів і оцелотів заради гарного хутра. Очищення боліт призводить до знищення анаконд. На бразильському плоскогір'ї все ще можна зустріти пуму, мурахоїда, броненосця, страуса нанду.    
   Значною є мінерально-сировинна база країни. Бразильське нагір'я багате на рудні корисні копалини: залізну і марганцеву руди, боксити, олово, вольфрамову руду, золото. Є унікальні родовища дорогоцінних каменів і алмазів. На півдні розвідані поклади кам'яного вугілля, а на шельфі - нафти і природного газу. 

 

Природа Ріо-де-Жанейро

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»