Додатковий матеріал « Обережно, отруйні гриби!»

Опис документу:
Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
WordArt 5
Гриби чудовий дарунок природи, який не тільки радує око, але й чудово пасує до великої кількості страв. Похід за грибами захоплюючий процес, і при дотриманні всіх належних вимог, зовсім не шкодить довкіллю. Не дарма збирання грибів називаються тихим полюванням. Тільки-но уявіть: тихий ранок, туман ще не покинув ліс, трава покрита росою, й то тут, то там з під моху чи листя видніють маленькі горбочки-грибочки, що так і просяться до вас у кошик... Та ОБЕРЕЖНО!!! Серед більш ніж 200 видів капелюшних грибів їстівними вважаються тільки 20 видів!
- їстівні - їх налічують до 500 видів, та використовується лише 80-100 видів;
- умовно-їстівні - мають поганий гіркий смак;
- не їстівні - мають неприємний запах, поганий смак;
- отрруйні - мають токсичні речовини. Таких грибів близько 80 видів

Основні групи отруйних грибів:

- група — гастроентеротропні — при вживанні обумовлюють легке отруєння, переважно шлункові та кишкові розлади, у вигляді блювання та проносу. Найбільш небезпечним з них рядовка тигрова, ентолома жовто-сиза, печериця темно-лускувата, печериця жовтошкіра.
- група — нейротропні — гриби, які мають отруйні речовини нейротропного типу дії. Вони викликають сп’яніння та галюцинації. Найбільш небезпечні з них волоконниця Патуйяра, говорушка білувата, мухомор червоний, мухомор пантерний.
- група — гепатонефротропні — гриби, у яких виявлені отруйні речовини цитотоксичного типу дії, такі як фалотоксин, аматотоксини та ін. Тому до цієї групи відносяться найбільш небезпечні гриби, більшість яких можуть обумовлювати смертельні наслідки отруєння. Латентний період при отруєнні цими грибами становить від 6-12 годин (для блідої поганки) до 14 діб (для павутинника оранжево-червоного). Смерть настає найчастіше на 2-5 добу, а при отруєнні павутинником (токсин — ореланін, гржималін, кортимарін) на 2-3 тиждень від початку захворювання. Одужання настає через тижні, або місяці. Можливі розвиток токсичного гепатиту, цирозу печінки, хронічного нефриту. Найбільш небезпечні з них бліда поганка (мухомор зелений), поганка біла (мухомор білий смердючий), строчок звичайний, павутинник оранжево- червоний ядовитий, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, гриб-парасолька коричнево-вишневий, опеньок цегляно-червоний несправжній, опеньок сірчано-жовтий несправжній.
- група — психотропні — не мають суттєвого значення (родина псилоцібе) у структурі отруєння грибами в Україні. Хоча психотропну дію мають і деякі гриби родини аманіта, які можна віднести до нейротропних (мухомор червоний).

СМЕРТЕЛЬНО ОТРУЙНІ ГРИБИ!!!

Бліда поганка, або зелений мухомор – найотрутніший гриб, вживання якого призводить до смерті. Помилково збирають замість печериць та зеленої сироїжки. Містить цілий ряд токсинів, що не руйнуються жодною обробкою. Зростає у листяних і мішаних лісах, часто під кущами ліщини. Поширений по всій Україні, масово зростає з серпня по вересень

Чортів, або сатанинський гриб, або гриб-синюк – сильний отруйний гриб, що викликає важкі порушення роботи травної системи. Від схожого їстівного дубовика відрізняється світлою шапкою. Поширений на Поліссі, у Лісостепу у листяних лісах – під дубом, буком, грабом. Зростає у червні – вересні.

Опеньок сірчано-жовтий несправжній – смертельно отруйний гриб, що 

містить так званий фусцикулол E та F. Помилково сприймають за справжній опеньок, від якого відрізняється зеленим кольором пластинок і жовтою шапкою. Поширений по всій Україні у листяних і мішаних лісах у серпні- листопаді.

Мухомор пантерний – сильний отруйний галюциногенний гриб, що містить у собі мускарин і мікоатропін. Трапляється по всій Україні як у хвойних, так і у листяних лісах, зростає під сосною, дубом, буком, полюбляє залужені грунти. Зростає з липня по жовтень.

Строчок звичайний – смертельно отруйний гриб, що містить гіромітрини – речовини, що руйнують кров, печінку, нервову систему. Плутають із їстівним зморшком, від якого відрізняється іншою формою плодового тіла. Зустрічається по всій Україні, у соснових і мішаних лісах, з кінця квітня по кінець травня – червень.

Рядівка тигриста отруйна – отруйний гриб, що спричиняє тяжке шлунково-кишкове захворювання, попри свій приємний смак та аромат. Зростає у соснових, а також листяних та букових лісах у серпні-жовтні.

Ентолома сіра - отруйний гриб, спочатку пахне борошном, а при підсиханні з непрємним запахом. При вживанні викликає сильний розлад шлунка. Росте у листяних (дубових, букових) лісах; часто, у серпні — вересні.

Іноцибе - сильний отруйний гриб, що містить токсичну речовину - мускарин, який всмоктується в шлунково-кишечний тракт, викликає тяжке, інколи, смертельне отруєння. Росте у листяних і хвойних лісах, літом і осінню, інколи зимою.

Мухомор червоний - відомий отруйний гриб. Мічтить отруйні алкалоіди - мускарин, мскаридин, мусцимол, іботенову кислоту, мускаруфін та інші, які викликають тяжке отруєння, біль у животі, галюцинації, тощо. Росте у хвойних і листяних лісах групами, часто. Плодові тіла утворює з липня по листопад. Поширений по всій Україні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.