Додатковий матеріал "Населення Молдови"

Опис документу:
Населення Молдови становить 4,6 млн. осіб. У статевій структурі населення переважають жінки (52,9 %). Демографічна ситуація в країні більш сприятлива, ніж в сусідніх країнах. Молдова ще має додатній природний приріст: -0,3 ‰. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Населення Молдови

 


   Населення Молдови становить 4,6 млн. осіб. У статевій структурі населення переважають жінки (52,9 %). Демографічна ситуація в країні більш сприятлива, ніж в сусідніх країнах. Молдова ще має додатній природний приріст: -0,3 ‰. 
   У віковій структурі населення переважає молодь і люди працездатного віку. 
   Молдова має високу щільність населення - 107,1 осіб/км2. Найбільша щільність - у придністровських районах, найменша - у південних. 
   У релігійному складі переважають віруючі румунської та російської православної церков. 
   Більшість людей проживає у містах (53 % населення). У зовнішніх міграціях переважає еміграція. На фоні відносно щільної мережі міських поселень (21 місто та 47 смт) виділяється столиця Молдови - м. Кишинів (754 тис. осіб). Другу групу утворюють міста-"стотисячники" - Тирасполь (190 тис. осіб), Бєльці, Бендери. Решта міст належать до малих. 
   У цілому країна добре забезпечена трудовими ресурсами. У господарстві зайнято 2 млн. осіб. 
   Корінне населення країни - молдовани, становлять більшість населення Молдови (64,5 %), значна частка також українців та росіян. Українці проживають переважно на півночі у т. з. Придністров'ї. 
   Гагаузи - християни-ортодокси, зрусифіковані вихідці з Туреччини - живуть на півдні Молдови і становлять приблизно 3,5 %. Болгари становлять приблизно 2 % загальної кількості населення країни і проживають переважно на півдні. Частка єврейського населення складає 1,5%. Крім того, в країні проживають білоруси, поляки, цигани та представники інших етносів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»