Додатковий матеріал на тему "Води суші"

Опис документу:
Води суші об'єднують озера, річки, болота, підземні води, водойми штучного походження, льодовики, а також воду у зв'язаному вигляді в багаторічної мерзлоти. Клімат, склад гірських порід, а також риси рельєфу впливають на води суші. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Води суші

Води суші об'єднують озера, річки, болота, підземні води, водойми штучного походження, льодовики, а також воду у зв'язаному вигляді в багаторічної мерзлоти. Клімат, склад гірських порід, а також риси рельєфу впливають на води суші. Так, у разі, якщо обсяг атмосферних опадів більше, ніж обсяг вологи, що випарувалася, вода утворює річки, що стікають по поверхні Землі, чи замерзає і в твердому стані формує льодовики або багаторічну мерзлоту. Рельєф є визначальним фактором при утворенні гірських або рівнинних річок, западин озер. Коли гірські породи не проникні для води, частина опадів, просочуючись крізь вологонепроникні гірські породи, утворює підземні води.

Поверхневі води

Приблизний обсяг усіх поверхневих вод у комплексі з льодовиками - 25 млн. куб. км. Це значення в 55 разів менше обсягу океанічних вод. Велика частина прісних вод ( 280 тис. куб. км) знаходиться в озерах, на скупчення грунтової вологи припадає близько 85 тис. куб. км, на річки - 1,2 тис. куб. км.

Згідно з висновком В.І.Вернадського, в земній корі є 1,3 млрд. куб. км води, однак більша її частина тут у зв'язаному стані з мінералами. Хімічний склад підземних вод дуже відрізняється. Вони бувають як прісними, так і насиченими сольовими розчинами.Прісна вода по праву вважається першоджерелом життя на нашій планеті. Вода утворює річки, водосховища, болота, джерела, льодовики, підземні води. У льодовиках поміщені величезні запаси прісної води - більша їх частина на Землі. Найбільш потужний льодовиковий покрив - у Антарктиді, де на деяких ділянках товщина льодовика досягає чотирьох кілометрів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.