Додатковий матеріал на тему "Вода в атмосфері"

Опис документу:
Завжди атмосферне повітря містить водяні пари в невеликій концентрації. Вони утворюються в ході випаровування вологи з поверхні суші і океанів. Швидкість випаровування визначається температурою і наявністю вітру. Чим вище температура і більше ємність пари, тим швидше відбувається випаровування. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вода в атмосфері

Завжди атмосферне повітря містить водяні пари в невеликій концентрації. Вони утворюються в ході випаровування вологи з поверхні суші і океанів. Швидкість випаровування визначається температурою і наявністю вітру. Чим вище температура і більше ємність пари, тим швидше відбувається випаровування.

Об'єм води, який може випаруватися з будь-якої поверхні, називають випаровуваністю. Величина випаровування тісно пов'язана з кількістю водяної пари в повітрі і його температурою. Ця величина збільшується, чим вище температура повітря, і чим менше в ньому міститься водяної пари.

Випаровуваність гранично низька в полярних регіонах при низькій температурі. У екваторіальному поясі, де в повітрі міститься мала кількість водяної пари, ця величина також низька. Максимальних величин випаровуваність досягає в пустельних областях тропіків (до 2000 м на рік).Вода в атмосфері змішується з повітрям до певної межі, поки повітря не стає насиченим. При нагріванні насиченого повітря воно знову набуває здатність вбирати водяну пару, тобто знову перетворюється на ненасичене. Якщо ненасичене повітря охолодити, то воно стає ближче до насиченого. Це підтверджує той факт, що властивість повітря містити більшу або меншу кількість водяної пари визначається його температурою.

Абсолютна вологість дорівнює кількості води в атмосфері, яка міститься в одиниці об'єму повітря в даний момент. Ця величина вимірюється в грамах на 1 м3. Відносна вологість - це відношення кількості водяної пари, що містяться в повітрі в даний момент, до максимальної кількості, яке воно здатне прийняти при даній температурі. Цей параметр вимірюється у відсотках.

Перехід повітря з ненасиченого стану в насичений визначаться точкою роси. Із пониженням температури повітря, кількість водяної пари, яке воно здатне прийняти стає менше і, відповідно, вище відносна вологість, а точка роси фіксується швидше.

Точка роси

Коли відзначається точка роси, тобто відбувається повне насичення повітря водяною парою, а відносна вологість досягає 100%, настає конденсація водяної пари - перехід води з газоподібного стану в рідкий.

Так, до конденсації водяної пари призводить інтенсивне випаровування вологи із земної поверхні та насичення повітря водяними парами або зниження температури повітря та зменшення відносної вологості. Якщо температура повітря нижче 0 градусів, водяна пара трансформується в кристали снігу або льоду, минаючи рідкий стан. Процес переходу води з газоподібного стану в твердий називається сублімацією водяної пари.

Атмосферні опади з'являються саме в ході конденсації та сублімації водяної пари.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.