Додатковий матеріал на тему "Вітри"

Опис документу:
За законами фізики, повітря переноситься у бік більш низького атмосферного тиску. Вітер - це і є рух повітря. З метою спостереження за напрямком, швидкістю і силою вітру застосовують флюгери та анемометри. За певний проміжок часу (сезон, місяць, рік) зображують розу вітрів за підсумками спостережень. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вітри

За законами фізики, повітря переноситься у бік більш низького атмосферного тиску. Вітер - це і є рух повітря. З метою спостереження за напрямком, швидкістю і силою вітру застосовують флюгери та анемометри. За певний проміжок часу (сезон, місяць, рік) зображують розу вітрів за підсумками спостережень.

Для вимірювання швидкості вітру використовують одиниці - метри за секунду. При штилі швидкість вітру звичайно 0 м / с. Якщо швидкість вітру складає більше 29 м / с, це природне явище називають ураганом. Найбільш потужні урагани були зафіксовані в Антарктиді, де швидкість вітру становила близько 100 м / с.

Визначення сили вітру

Сила вітру визначається в балах. Ця величина знаходиться в прямій залежності від щільності повітря і швидкості вітру. За шкалою Бофорта при штилі ставлять 0 балів, при урагані - максимум 12.

З урахуванням основних закономірностей розподілу атмосферного тиску визначають напрямок найбільш сильних потоків повітря в прилеглих до поверхні Землі шарах атмосфери. За цим принципом розрізняють кілька видів вітрів: планетарні (пасати, західні вітри помірних широт, вітри з полярних областей), локальні (бризи, фени, бори, суховії), мусони.

Для людини дуже важливо при будівництві міст, підприємств, житлових будинків враховувати переважний напрямок і силу вітрів у даній місцевості. Також в даний час вітер вважається одним з найважливіших джерел альтернативної енергії. Вітри використовують з метою отримання електроенергії, іноді для роботи водокачок, млинів, тощо.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!