Додатковий матеріал на тему "Субекваторіальний пояс"

Опис документу:
На Землі розрізняють два субекваторіальних пояси: північний і південний, які відповідно розташовуються в обох півкулях між екваторіальним і тропічним поясами. Субекваторіальні пояси охоплюють територію між 20 ° с. ш. і 20 ° ю. ш., а на півдні і на південному сході Азії пролягають до 30 ° с. ш. на всіх материках (крім Антарктиди), а також у Світовому океані та співпадають із межами пасатних течій. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Субекваторіальний пояс

На Землі розрізняють два субекваторіальних пояси: північний і південний, які відповідно розташовуються в обох півкулях між екваторіальним і тропічним поясами. Субекваторіальні пояси охоплюють територію між 20 ° с. ш. і 20 ° ю. ш., а на півдні і на південному сході Азії пролягають до 30 ° с. ш. на всіх материках (крім Антарктиди), а також у Світовому океані та співпадають із межами пасатних течій.

Клімат мусонний, зі зміною повітряних мас по сезонах. Даний клімат характеризується екваторіальними вологими вітрами влітку; сухими тропічними вітрами, пасатами взимку і середньомісячною температурою, що коливається від 15 до 32 ° C, тільки в гірських районах спостерігаються заморозки і випадання снігу. Вода океанів у субекваторіальних поясах має постійну температуру в межах 25 ° С. Висока температура, підвищена солоність і невелика кількість кисню у воді не сприяють біологічній продуктивності.

Найбільша тривалість дощового періоду (8-9 місяців у році) характерна для прилеглих до екватора районів із кількістю річних опадів - від 250 до 2000 мм. При видаленні від екватора зменшується тривалість дощового періоду до трьох місяців. На гірських грядах з боку літнього мусону випадає максимальна кількість опадів на земній кулі - в середньому близько 12000 мм на рік. Вологий період припадає на літній період, з випаданням 90-95% річних опадів, сухий - на зимовий. Субекваторіальні пояси мають розвинену річкову мережу і безстічні водойми (здебільшого в Африці) з сезонним коливанням рівнів води: влітку річки та озера повноводні, можливі повені; взимку - їх рівень падає, більш дрібні річечки пересихають.

Флора і фауна

У субекваторіальних поясах виділяються зони субекваторіальних мусонних змішаних лісів, саван і рідколісь. Субекваторіальні мусонні ліси розташовані в Африці, Центральній і Південній Америці, на північному сході Австралії та півдні Азії. Грунти в цій зоні червоноколірні латеритні. Переважаючими є змішані листопадні і листопадно-вічнозелені ліси. Саванові зони займають до 40% території Африки, вони характерні для Південної та Центральної Америки, Австралії, Азії. У саванових зонах тривалість дощового періоду різна: у приекваторіальних кордонів складає 8-9 місяців, на зовнішніх кордонах до 2-3 місяців. У міру зменшення кількості опадів на рік змінюється рослинний світ від саванових лісів і високотравних саван на червоних грунтах до ксерофільних рідколісь, пустельних саван і чагарників на червоно-бурих і коричнево-червоних грунтах.

Фауна безпосередньо залежить від рослинного покриву зон: лісові тварини мешкають в мусоних змішаних лісах, в саванах і на рідколіссі - тварини, пристосовані до життя на відкритій місцевості й ті, що добре переносять посуху. Це, в основному, жуйні парнокопитні, хижаки, гризуни, терміти, змії. Людина сильно змінила ландшафти зон, обробляючи грунт, висаджуючи сільсько-господарські культури, зрошуючи посушливі рівнини і пристосовуючи їх під пасовища.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»