Додатковий матеріал на тему "Перисті хмари"

Опис документу:
Перисті хмари - це хмари верхнього ярусу тропосфери, які розташовуються на висотах більше 6 км і мають переривчасту структуру. Вони складаються із кристалів льоду, що виникли з переохолоджених крапельок води, вода в них відсутня. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Перисті хмари

Перисті хмари - це хмари верхнього ярусу тропосфери, які розташовуються на висотах більше 6 км і мають переривчасту структуру. Вони складаються із кристалів льоду, що виникли з переохолоджених крапельок води, вода в них відсутня. Перисті хмари мають велику протяжність, але не заповнюють весь небосхил. Вони мають товщину шару від 500 м до 2 км. Спостерігаються такі хмари в гарну погоду при настанні теплого фронту. Утворюються перисті хмари у верхній тропосфері при охолодженні повітря, і пов'язано це з висхідними і хвильовими рухами повітряних потоків в цьому шарі.

Перисті хмари зазвичай білого кольору, вони мають різні форми:

а) ниткоподібні;

б) тонкі;

в) роздільні,

у вигляді тонких волокон або витягнутих гряд і клоччя або у вигляді борідки пера.

Розташовуються на небі смугами, перетинаючи небесний звід, немов меридіани, і створюється враження, що вони з'єднуються на горизонті в одній або двох точках. На світанку і заході сонця перисті хмари забарвлюються у золотаві й рожеві тони.

Перисті хмари прозорі, тому не зменшують освітленості, крізь них світить сонце, місяць і просвічуються яскраві зірки і блакитне небо. У цих хмарах близько сонця і місяця часто можна спостерігати кола (гало) або частини цих кіл. Кристалики льоду відбивають світло Сонця і Місяця, а при певній орієнтації створюють оптичні явища у вигляді вінців, дуг, стовпів різних забарвлень. Опадів із перистих хмар не буває, тому що повільно падаючі крижані кристали не долітають до землі, випаровуючись на великих висотах, і утворюються лише смуги падіння.Перисті хмари мають дуже багато різновидів, а саме: волокнисті, когтеподібні, купчасті, щільні, пухкі, переплутані, радіальні, хребтоподібні, подвійні. Щільні перисті хмари менш прозорі, мають легкий сіруватий відтінок.

Деякі види служать провісниками зміни погоди, як поганої, так і гарної. Залежить це від їх кількості, розташування, виду і швидкості руху, з'являються вони з того боку, звідки рухається циклон.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»