Додатковий матеріал на тему "Мезосфера"

Опис документу:
Мезосфера (від грец. - «середній») - середній шар атмосфери, який розташований між стратосферой та іоносферою на висоті від 40-50 до 80-90 км. Між стратосферою і мезосферою розташовується тонкий проміжний шар, так звана стратопауза. Джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Мезосфера

Мезосфера (від грец. - «середній») - середній шар атмосфери, який розташований між стратосферой та іоносферою на висоті від 40-50 до 80-90 км. Між стратосферою і мезосферою розташовується тонкий проміжний шар, так звана стратопауза.

Для мезосфери характерне підвищення температури із висотою. Максимальна температура (близько +50 °C) відзначається на висоті приблизно 60 км, а далі із збільшенням висоти температура знижується до -70 ° або -80 °C. Зниження температури обумовлене енергійним поглинанням озоном сонячної радіації (випромінювання).

У мезосфері найчастіше вітер дме вздовж широтних кіл; взимку вітер західний, влітку - східний. Haйбільша швидкість вітру утворюється на висоті 60-70 км. Влітку швидкість вітру складає 50-60 м/с, а взимку - 70-80 м/с.

Влітку на висотах 78-93 км у середніх і високих широтах виникають сріблясті хмари, що складаються із крижаних кристалів, так як на цих висотах надзвичайно низькі температури повітря. Форма сріблястих хмар свідчить, що на цих висотах існують хвилі з довжиною до декількох десятків кілометрів, а також великі квазістандартні вихрові утворення.

Склад

Мезосфера має такий же газовий склад, як атмосферні шари, розташовані нижче неї. Газовий склад постійний і складається з 80 % азоту і 20% кисню. Мезосфера відділяється мезопаузою від вищерозміщеної іоносфери. Мезопауза, здебільшого, відповідає турбопаузі. У мезосфері метеори починають світитися і повністю згоряють.

У мезосфері повітря занадто розріджене (щільність повітря на рівні моря в тисячу разів перевищує щільність на висоті близько 50 км), тому умови у мезосфері не придатні для польотів літальних апаратів. Розряджене повітря не може підтримувати літаки чи аеростати, а для запуску штучних супутників на таку низьку орбіту повітря занадто щільне.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн