Додатковий матеріал на тему "Купчасті хмари"

Опис документу:
Купчасті хмари (лат. Cumulus) - окремо розташовані, щільні, з чіткими контурами хмари, що розвиваються по вертикалі, та мають білі купчастоподібні або куполоподібні вершини і плоскі більш темні (синюваті або сіруваті) основи. При сильних поривах вітру края хмар часто розірвані. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Купчасті хмари

Купчасті хмари (лат. Cumulus) - окремо розташовані, щільні, з чіткими контурами хмари, що розвиваються по вертикалі, та мають білі купчастоподібні або куполоподібні вершини і плоскі більш темні (синюваті або сіруваті) основи. При сильних поривах вітру края хмар часто розірвані.

Утворюються купчасті хмари в нижній і частково у середній тропосфері при розвитку конвекції в охолоджених повітряних масах, а також в теплу пору року у повітряних масах над прогрітою сушею. На висоту нижньої межі купчастих хмар сильно впливає вологість приземного повітря, у вологих повітряних масах висота становить від 800 до 1500 м, а в сухих повітряних масах (пустелях і степах) - від 2000 до 4000 м. Вертикальна протяжність хмар варіює від сотні метрів до тисяч метрів.Розташовуються купчасті хмари на небі як окремими рідкими хмарами, так і значними скупченнями, що закривають практично весь небосхил. Розрізнені купчасті хмари безладно розкидані по небу, але можуть утворювати ланцюжки або гряди, при цьому їх основи розташовані на одному рівні. Складаються купчасті хмари по всій товщині з крапель води, які більші на вершині хмари і дрібні в основі. При температурах нижче нуля градусів краплі знаходяться в переохолодженому стані. Центральна частина купчастих хмар цілком закриває сонце, а краї все ж просвічуються. Опади зазвичай не випадають. У помірних широтах можуть іноді випадати окремі великі краплі дощу, іноді може пройти короткочасний рідкий дощ.

Купчасті хмари ділять на чотири види:

1. Плоскі (як би приплюснуті) - найбільш мінливі хмари, досить щільні, з чіткими горизонтальними основами і з малим вертикальним розвитком.

2. Середні - щільні хмари, з чіткими контурами і з вершинами з клубків, з помірним вертикальним розвитком.

3. Потужні - з вираженим вертикальним розвитком, часто у формі високих веж з множинними виступами.

4. Розірвані - невеликі хмари із розірваними краями і обрисами, які швидко змінюються. 

Плоскі, середні і розірвані види хмар - це колоїдально-стійкі хмари, які не утворюють опадів. З потужних купчастих хмар випадають слабкі або помірні опади, особливо в тропіках.Процес розвитку купчастих хмар відбувається при переході від плоских або розірваних хмар до середніх і потужних, а кінцевою фазою можуть виступати купчасто-дощові хмари. З купчасто-дощових хмар завжди випадають опади у вигляді сильних злив, іноді з градом, вони є грозовими хмарами. У цих хмарах майже завжди присутні крижані кристали і рідка вода, що провокує потужні електричні явища.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн
395 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.