Додатковий матеріал на тему "Хмари"

Опис документу:
В атмосфері на висоті від кількох десятків до кількох сотень метрів відбувається утворення хмар, завдяки конденсації водяної пари. Цей процес протікає в результаті випаровування вологи із земної поверхні й підхоплення водяної пари висхідними потоками теплих повітряних мас. Хмари можуть складатися із крапель води або з кристалів снігу або льоду в залежності від температури. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Хмари 

В атмосфері на висоті від кількох десятків до кількох сотень метрів відбувається утворення хмар, завдяки конденсації водяної пари. Цей процес протікає в результаті випаровування вологи із земної поверхні й підхоплення водяної пари висхідними потоками теплих повітряних мас. Хмари можуть складатися із крапель води або з кристалів снігу або льоду в залежності від температури. Розміри і вага цих крапель або кристаликів настільки малі, що вони утримуються на висоті навіть слабкими висхідними потоками повітря. Якщо температура повітря в хмарі становить -10 ° с, то її структура представлена крапельними елементами; менш -15 ° C - кристалічними; від -10 до -15 ° C - змішана. Хмари добре помітні з поверхні Землі, вони бувають різної форми, яка визначається багатьма факторами: швидкістю вітру, висотою, вологістю і тощо. Хмари, схожі за формою і розташовані на однаковій висоті, об'єднують в групи: перисті, купчасті, шаруваті.Перисті хмари складаються з перістоподібних елементів і виглядають як тонкі білі нитки або клапті, іноді як витягнуті гряди. Купчасті хмари ущільнені, в денний час яскраво-білі, зі значним вертикальним розвитком, причому верхні ділянки мають вигляд веж або куполів з округлими формами. Шаруваті хмари формують однорідний шар, схожий на туман, але розміщений на певній висоті (від 50 до 400 м). Вони зазвичай покривають весь небосхил, але можуть бути у вигляді розірваних хмарних мас.

Групи

Також розрізняють різновиди даних груп: перисто-шаруваті, шарувато-купчасті, шарувато-дощові, тощо. Якщо хмари надмірно насичені водяними парами, вони набувають темно-фіолетовий, майже чорний колір і називаються тучами.Утворення хмар відбувається в тропосфері. До хмар верхнього ярусу (від 6 до 13 км) відносяться перисті, перисто-шаруваті, перисто-купчасті; середнього (від 2 до 7 км) високо-шаруваті, високо-купчасті; нижнього (до 2 км) шаруваті, шарувато-купчасті, шарувато-дощові. Хмари конвекції, або вертикального розвитку, - купчасті та купчасто-дощові.

Терміном «хмарність» позначають ступінь покриття неба хмарами, що визначається в балах. Зазвичай висока ступінь хмарності свідчить про високу ймовірність випадання опадів. Їх провіщають хмари змішаного складу: високошаруваті, шарувато-дощові і купчасто-дощові.

Якщо хмарні елементи стають більшими, і збільшується швидкість їх падіння, вони випадають у вигляді опадів. Атмосферними опадами називають воду, що випала у твердому або рідкому стані у формі снігу, граду або дощу або була сконденсована на поверхні різних предметів у вигляді роси або інею.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.