Додатковий матеріал на тему "Географічні координати"

Опис документу:
Глобус служить зменшеною моделлю нашої планети. За допомогою глобуса чітко простежується кулястіть Землі, і ми маємо можливість отримати правильне уявлення про розміщення на земній кулі екватора і полюсів, паралелей і меридіанів, а також великих і дрібних географічних об'єктів (материків і океанів, великих форм рельєфу). Джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Географічні координати

Глобус служить зменшеною моделлю нашої планети. За допомогою глобуса чітко простежується кулястіть Землі, і ми маємо можливість отримати правильне уявлення про розміщення на земній кулі екватора і полюсів, паралелей і меридіанів, а також великих і дрібних географічних об'єктів (материків і океанів, великих форм рельєфу).

На глобус наносяться паралелі і меридіани. Паралелі проходять на глобусі паралельно екватору. Меридіанами називаються лінії на картах і глобусі, що з'єднують два полюси. Всі меридіани рівної довжини, яка становить половину окружності земної кулі. Нульовий (початковий) меридіан проводиться через Грінвічську обсерваторію поблизу Лондона. Саме від нього починається розрахунок градусів на захід і схід до 180 ° - межі Східної та Західної півкуль.

Екватором називається лінія, по якій земна поверхня перетинається з площиною, що проходить через центр земної кулі перпендикулярно її осі. Екватор розділяє Землю на дві півкулі - Північну і Південну.

На глобусі можна провести безліч меридіанів і паралелей. Відмінною особливістю паралелей є їх різна довжина, яка зменшується від екватора до полюсів. Всі паралелі і меридіани на глобусі або карті утворюють градусну мережу. Вона служить для визначення точного місця розташування будь-якого географічного об'єкта. Для цього необхідні такі поняття, як довгота і широта.

Визначення координат

Географічні координати будь-якої точки на земній кулі можна дізнатися, визначивши її довготу і широту. Географічна довгота - це кут між початковим меридіаном і меридіаном даного географічного об'єкта, зокрема населеного пункту. Довготу вимірюють у градусах (від 0 до 180 °), причому на схід від початкового меридіана довгота східна, а на захід - західна. Географічна широта - кут між площиною екватора і прямовисною лінією в необхідній точці. Вимірювання широти здійснюють в градусах (від 0 до 90 °), причому на північ від екватора широта північна, до півдня - південна.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
7
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!