Додатковий матеріал на тему "Екваторіальний пояс"

Опис документу:
Географічний пояс земної кулі, що охоплює територію від 5-8 ° с. ш. до 4-11° ю. ш. по обидві сторони від екватора, називається екваторіальним поясом. Він пролягає між субекваторіальними поясами. Характерними рисами даного поясу є стабільно високі температури через переважання екваторіальних повітряних мас, нечітко виражена секторність на суші, нестійкі вітри слабкої вираженості джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Екваторіальний пояс

Географічний пояс земної кулі, що охоплює територію від 5-8 ° с. ш. до 4-11° ю. ш. по обидві сторони від екватора, називається екваторіальним поясом. Він пролягає між субекваторіальними поясами. Характерними рисами даного поясу є стабільно високі температури через переважання екваторіальних повітряних мас, нечітко виражена секторність на суші, нестійкі вітри слабкої вираженості, висока вологість із високим рівнем опадів.

Стабільно вологий і жаркий клімат формується за рахунок величезного надходження сонячної радіації. На території даного поясу кліматичні сезони не виділяють, або вони проявляються дуже слабко.

Середньорічні температури

Важлива особливість екваторіального поясу полягає в тому, що річна амплітуда середньомісячних температур є мінімальною на земній кулі - всього 2-3 °С. Середньомісячні температури на рівнинах і низовинах складають 24-28 °С. Наявністю екваторіальної улоговини, де фіксується низький атмосферний тиск, обумовлене утворення внутрішньотропічної області конвергенції пасатів. При цьому фіксується підйом повітряних мас із подальшою конденсацією водяної пари і випаданням великої кількості опадів.

У рік в даному поясі випадає від 2000 до 3000 мм опадів, а на схилах гір з навітряного боку - до 10000 мм. У зв'язку з тим, що рівень опадів звичайно значно більше випаровуваності, вологість завжди підвищена. Річки на території екваторіального поясу зазвичай повноводні з невеликими змінами витрати, за винятком тих, які розташовані також і в інших поясах.

Для ділянок материків в екваторіальному поясі не характерні сезонні ритми. У вологих вічнозелених лісах екваторіального поясу за відсутності сезонності відзначається різночасність періодів життєдіяльності багатьох рослин. Флора лісів характеризується надзвичайним багатством і давниною походженням видового складу. Дерева формують густі непрохідні багатоярусні хащі з безліччю ліан та епіфітів. Продукція надземної біомаси на високому рівні. На території материків і островів, розташованих в даному кліматичному поясі, зростає багато господарсько-цінних рослин - какао-дерево, бавовникове і хлібне дерево, каучуконоси, пальми, дерева з кольоровою деревиною, тощо. Основні заняття населення, що проживає в екваторіальних лісах, - полювання, рибальство, землеробство.

Фауна

Фауна екваторіальних лісів також відрізняється різноманітністю і багатством видового складу. Багато тварин пристосовані до перебування на гілках дерев (котячі, лінивці, мавпи). До наземних форм відносяться носороги, бегемоти, тапіри, тощо. У великій кількості зустрічаються птахи, плазуни, риби, комахи.

У горах відзначаються три пояси гірської гілеї. Над океанами в екваторіальному поясі бувають часті рясні опади, неінтенсивні вітри і штилі, підвищена хмарність із високим радіаційним балансом.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!