Додатковий матеріал на тему "Частини Світового океану"

Опис документу:
Світовий океан являє собою безперервний водний простір на поверхні нашої планети та є частиною гідросфери. Великі архіпелаги й континенти поділяють Світовий океан на чотири основні частини (океани): Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий. Джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Частини Світового океану

Світовий океан являє собою безперервний водний простір на поверхні нашої планети та є частиною гідросфери. Великі архіпелаги й континенти поділяють Світовий океан на чотири основні частини (океани): Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий.

Найбільш великий і глибоководний з них - Тихий океан. Його площа становить 178,6 млн. кв. км, а середня глибина близько 4 км. Атлантичний океан має меншу площу (91,6 млн. кв. Км), і середню глибину 3,6 км. Наступний за розмірами - Індійський океан з площею більше 76 млн. кв. км і середньою глибиною 3,7 км. Північний Льодовитий океан є самим маленьким і холодним з усіх. Його площа дорівнює близько 15 млн. кв. км, а середня глибина 1,22 км. Кожен з перерахованих вище океанів має характерні особливості. Але у них є багато спільних рис, так як води океанів безперешкодно з'єднуються і перемішуються.

В океанах розрізняють моря і затоки. Морем називається частина океану, розташована глибоко на суші й відокремлена від нього півостровами або островами. Моря відрізняються від океанів особливостями води, течіями, видами живих організмів. Моря можуть бути окраїнними, середземними (внутрішніми) і міжострівними. Окраїнні моря знаходяться по окраїнах континентів, вони недалеко проникають в сушу. Прикладами таких морів є Берингове море в Тихому океані, Аравійське в Індійському океані, Баренцеве море в Північному Льодовитому океані. Середземні (внутрішні) моря розташовані усередині материка або між материками. Таке море протокою або кількома протоками з'єднане з океаном. Моря такого типу - це Чорне, Азовське, Середземне в Атлантичному океані, Червоне море в Індійському океані, Біле море в Північному Льодовитому океані. Міжострівні моря знаходяться між островами, наприклад, Банда, Яванське море в Тихому океані.

Затокою називається частина океану або моря, яка глибоко вдається в сушу, але вільно сполучається з океаном або морем. В деяких випадках історична назва «затока» не відповідає дійсності, так як по суті такі затоки є морями, як наприклад, Мексиканська, Перська, Гудзонова затоки. Властивості води, течії, склад фауни в затоках практично не відрізняються від цих властивостей морей і океанів.

Водний простір відносно вузької форми, що роз'єднує ділянки суші, але при цьому з'єднує сусідні водойми, називають протокою. Відомі великі протоки - Босфор, Гібралтарська, Керченська, Магелланова.

Таким чином, Світовий океан, що представляє собою суцільний водний простір, ділиться на чотири великі частини - океани. Моря, затоки і протоки також є складовими Світового океану.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00