Додатковий матеріал на тему "Бора"

Опис документу:
Бора (італ. Bora ) - північний, холодний, сильний, поривчастий вітер. Виникає бора в тому випадку, коли на шляху холодного повітря зустрічається височина. Холодне повітря долає цю перешкоду і під впливом сили тяжіння та градієнта тиску із великою швидкістю падає вниз по підвітряному схилу і зі шквалом обрушується на узбережжя. джерело: інтернет-ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Бора

Бора (італ. Bora ) - північний, холодний, сильний, поривчастий вітер. Виникає бора в тому випадку, коли на шляху холодного повітря зустрічається височина. Холодне повітря долає цю перешкоду і під впливом сили тяжіння та градієнта тиску із великою швидкістю падає вниз по підвітряному схилу і зі шквалом обрушується на узбережжя. Вертикальна висота або потужність повітряного шару бори становить кілька сотень метрів.Здебільшого, бора охоплює невеликі райони, де не дуже високі гори розташовані поруч з морем. Перед зародженням бори у вершин гір утворюються густі хмари. На самому початку зародження вітер вкрай нестійкий, він змінює напрямок і силу. Поступово бора набирає силу, набуває певний стійкий напрямок і обрушується на узбережжя з величезною швидкістю від 40 до 60 м/с. Низхідний потік повітря, падаючи на поверхню води, утворює штормовий вітер, який викликає сильну бурю на морі. Бора може бушувати від доби до тижня. Під час розгулу стихії температура повітря різко знижується, хоча до цього вона трималася на високих відмітках над теплим морем, при цьому добовий перепад температур досягає 40 °C.

Бора може принести значні руйнування на узбережжі, а на море викликає сильний шторм, при якому величезні хвилі обрушуються на берег, змітаючи споруди, насадження, а при сильних морозах застигла вода покриває всі товстим шаром крижаної кірки. Іноді вплив бори відчувається і далеко від берега, так наприклад, на Чорному морі охоплює територію 10-15 км углиб моря, на Адріатиці - значну його частину.У Росії сильні вітри такого типу вирують особливо сильно в Новоросійській та Геленджикській бухтах, на острові Нова Земля, біля берегів Байкалу. У Європі найбільш відомий бора Адріатичного моря поблизу міст Сень, Трієст, Рієка, Задар. На узбережжі Адріатики і в Новоросійську бора спостерігається у тих випадках, коли холодне повітря спрямовується до прибережного гірського хребту із північного сходу. У Новоросійську бора буває, в середньому, 46 днів у році (найчастіше з кінця осені до ранньої весни). Його тривалість 2-3 діб, а швидкість вітру іноді становить 40 м/с ( на Маркотхскому перевалі біля Новоросійська може досягати 60 м/с і більше). У цих районах бору надає руйнівні дії, нерідко спричиняє катастрофічні наслідки. Так, в Новоросійську в 2002 році через розгул бора загинули кілька десятків людей, а також вітер став причиною обмерзання багатьох судів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн