Додатковий матеріал на тему "Атмосферні опади"

Опис документу:
Вода, що випала на поверхню Землі у формі дощу, снігу, граду або осідає на предмети у вигляді конденсату як іній або роса, називається атмосферними опадами. Опади можуть бути обложними, пов'язаними з теплими фронтами, або зливовими, пов'язаними з холодними фронтами. Джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Атмосферні опади

Вода, що випала на поверхню Землі у формі дощу, снігу, граду або осідає на предмети у вигляді конденсату як іній або роса, називається атмосферними опадами. Опади можуть бути обложними, пов'язаними з теплими фронтами, або зливовими, пов'язаними з холодними фронтами.

Поява дощу обумовлена злиттям дрібних крапельок води в хмарі в більші, які перемагаючи силу тяжіння, падають на Землю. У тому випадку, якщо в хмарі містяться дрібні частинки твердих тіл (порошинки), процес конденсації протікає швидше, так як вони виступають ядрами конденсації.При негативних температурах конденсація водяної пари в хмарі призводить до випадання снігу. Якщо сніжинки з верхніх пластів хмари потрапляють у нижні з більш високою температурою, де міститься велика кількість холодних крапель води, то сніжинки з'єднуються з водою, втрачаючи форму і перетворюючись на снігові грудочки діаметром до 3 мм.

Утворення опадів

Град утворюється у хмарах вертикального розвитку, характерними рисами яких є наявність позитивних температур в нижньому шарі та негативних - у верхньому. У даному випадку кулясті снігові грудочки з висхідними повітряними потоками піднімаються в верхні ділянки хмари з більш низькими температурами і застигають з утворенням кулястих крижинок - градин. Потім під дією сили тяжіння градини падають на Землю. Вони зазвичай неоднакові за розміром і можуть бути величиною діаметру від горошини до яйця курки.

Види атмосферних опадів

Такі види опадів, як роса, іній, паморозь, ожеледь, туман, утворюються в приземних шарах атмосфери за рахунок конденсації водяної пари на предметах. Роса з'являється при більш високих температурах, іній і паморозь - при негативних. При надмірній концентрації водяної пари в приземному атмосферному шарі з'являється туман. Якщо туман змішується з пилом і брудом в промислових містах, він зветься смогом.

Вимірювання опадів роблять по товщині шару води в міліметрах. На нашій планеті, в середньому, випадає приблизно 1000 мм опадів у рік. Для вимірювання кількості опадів використовують такий прилад, як опадомір. Протягом багатьох років ведуться спостереження за кількістю опадів, що випадають в різних регіонах планети, завдяки чому були встановлені загальні закономірності розподілу їх по земній поверхні.

Максимальна кількість опадів спостерігається в екваторіальному поясі (до 2000 мм на рік), мінімальне - у тропіках і полярних областях (200-250 мм на рік). У помірному поясі середньорічна кількість опадів становить 500-600 мм на рік.У кожному кліматичному поясі також відзначається нерівномірність у випаданні опадів. Це пояснюється особливостями рельєфу певної місцевості і переважаючим напрямком вітру. Приміром, на західних окраїнах Скандинавського гірського масиву випадає 1000 мм на рік, а на східних - більш ніж у два рази менше. Виявлені ділянки суші, на яких майже повністю відсутні опади. Це пустелі Атакама, центральні області Сахари. У цих регіонах середньорічний рівень опадів становить менше 50 мм. Величезна кількість опадів відзначається у південних районах Гімалаїв, в Центральній Африці (до 10000 мм на рік).

Таким чином, визначальними рисами клімату даної місцевості є середньомісячна, сезонна, середньорічна кількість опадів, розподіл опадів по поверхні Землі, інтенсивність. Ці особливості клімату надають істотний вплив на багато галузей господарства людини, у тому числі сільське.

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток життєво-професійної ефективності особистості в освітньому процесі НУШ: технології, методики, вправи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн