Додатковий матеріал "Клімат Італії"

Опис документу:
На території Італії є оптимальні кліматичні умови для будь-якого виду відпочинку. Внаслідок видовженості території Італії з півночі на південь існують значні кліматичні відмінності між окремими районами країни — від помірного теплого клімату Паданської рівнини до яскраво вираженого субтропічного у Сицилії. джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Клімат Італії

   На території Італії є оптимальні кліматичні умови для будь-якого виду відпочинку. Внаслідок видовженості території Італії з півночі на південь існують значні кліматичні відмінності між окремими районами країни — від помірного теплого клімату Паданської рівнини до яскраво вираженого субтропічного у Сицилії. 


   У кліматичному відношенні територію Італії можна поділити на три частини: Апеннінський півострів і острови, Паданськая рівнина та Італійські Альпи. 
   Власне середземноморським можна назвати лише клімат півострівної і острівної частин Італії. У кліматі Паданської рівнини спостерігається таке ж спекотне літо, як і на Апеннінському півострові, проте тут холодна і туманна зима, цей клімат можна вважати перехідним від субтропічного до помірного. Тут впливові теплого Лігурійського моря перешкоджають Приморські Альпи і Апенніни, проте сюди вільно проникає холодне повітря Адріатики. Декілька місяців на рік тут дме трамонтана - холодний північно-східний вітер. Середня температура січня на Паданській рівнині — близько 0°С, а липня +23-24 °С. Восени тут активно утворюються циклони. Взимку завжди випадає сніг, інколи бувають морози до -10 °С. Із 600-1000 мм опадів на рік половина припадає на весну та літо. Досить частими у Північній Італії бувають сильні зливи. Літні дощі часто супроводжуються грозами та градом. 
   Клімат Альп змінюється залежно від висот від помірно теплого до холодного, в горах сніг лежить декілька місяців на рік, а на вершинах гір він ніколи не тане. 
   Найбільше опадів отримують схили Карнійських Альп — 3000 мм. У інших Альпійських районах випадає приблизно 1000 мм щорічно. Середземноморський клімат яскраво виражений на півдні Апеннінського півострова і на островах. Літо тут сухе та спекотне (середня температура липня +27 °С), зима м'яка, тепла (середня температура січня +8-10°С). У північних та центральних частинах Апеннінського півострова середні температури дещо інші — +24 °С у липні і +1,4 - 4 °С у січні. Сніг на Апеннінському півострові випадає рідко. З березня до жовтня на півдні Італії дме сирокко — сухий, жаркий вітер з Африки, що приносить підвищення температури до +30-35 °С та червонуватий пил. 
   Середземноморський режим опадів (максимум - взимку, мінімум - влітку) характерний для всієї півострівної і острівної частин Італії.


   У Апулії знаходиться найпосушливіше місце в Італії, де випадає всього 195 мм опадів в рік. 
   У верхній частині Апеннінських гір клімат холодний, а в замкнутих міжгірних долинах - різко континентальний. 
   Приморські райони Італії, зокрема Лігурійська Рів'єра, узбережжя Іонічного моря, островів Сицілія та Сардинія, вирізняються особливо м'яким кліматом. Тут коливання середніх температур найхолоднішого місяця (січня) і найжаркішого (липня) становить приблизно 15°. Тому по узбережжю Італії, особливо на Лігурійській Рів'єрі, ланцюжком розташувалися відомі кліматичні курорти. 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.