Додатковий матеріал "Клімат Бразилії"

Опис документу:
Територія Бразилії знаходиться, в основному, в екваторіальних і тропічних широтах, що зумовлює надходження великої кількості тепла. Тільки крайня південна частина розташована у субтропічному кліматичному поясі. джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Клімат Бразилії

Територія Бразилії знаходиться, в основному, в екваторіальних і тропічних широтах, що зумовлює надходження великої кількості тепла. Тільки крайня південна частина розташована у субтропічному кліматичному поясі.

Екваторіальний кліматичний пояс охоплює Амазонську низовину і прилеглі райони Гвіанського плоскогір'я. Клімат тут упродовж року вологий і спекотний. Середньорічна температура коливається від +25° до +27°. Найбільше опадів випадає у верхній течії Амазонки - до 3000 мм на рік. Більша частина опадів випадає з січня до червня, друга половина року менш дощова. Опади випадають головно у вигляді злив, що зумовлює ерозію ґрунтів. Надлишкове зволоження створює труднощі для ведення землеробства.

Субекваторіальний кліматичний пояс охоплює центральну частину Бразильського плоскогір'я і низовину Пантанал. Його особливість виявляється у сезонному розподілі опадів. Вологе і жарке літо чергується з сухою і ще спекотнішою зимою. Температура не опускається нижче за +20°. На узбережжі вона коливається в межах +30°, а у внутрішніх районах досягає +40°. Найжаркіше місце - Сертау. Тільки північно-східна частина Бразильського плоскогір'я відчуває нестачу вологи. Тут випадає близько 500 мм опадів на рік, а в окремих місцях - менш ніж 250 мм. У цьому районі часто бувають тривалі засухи.

У східній частині Бразильського плоскогір'я панує жаркий і вологий тропічний клімат з коротким сухим сезоном. Середня температура найтеплішого місяця становить +26°, а найхолоднішого +20°. Щорічно випадає близько 2500 мм опадів, найбільше - в районі Великого Уступу.

Тільки для південних районів країни, що розташовані у субтропічному кліматичному поясі, характерні сезонні коливання температури. Ця територія відзначається жарким літом і теплою зимою. Опади випадають рівномірно впродовж року, середньорічна температура +20°. В горах у липні температура може понизитись до 0°.

Агрокліматичні ресурси сприятливі для вирощування теплолюбних культур. На території країни сума активних температур коливається від 8000°С до 4000°С. Різноманітний, переважно теплий клімат, достатня кількість опадів у поєднанні з іншими сприятливими умовами дають змогу вирощувати практично всі відомі сільськогосподарські культури, починаючи з зернових і закінчуючи найвимогливішими до тепла і вологи тропічними плодовими культурами. На цій території збирають урожай двічі, а деяких культур - 3-4 рази на рік, оскільки немає холодної пори.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.