До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
5
міс.
1
7
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Додатковий матеріал "Італія в 20-30-х рр. ХХ ст."

Опис документу:
Вчителі можуть використати матеріал при підготовці до уроку, а учні, як опорний конспект з теми. Наслідки Першої світової війни для Італії. Прихід фашистів до влади. Основні заходи уряду Б. Муссоліні та фашизація країни.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ІТАЛІЯ

Наслідки Першої світової війни для Італії: Італія – «переможена серед переможців»; демографічні втрати: 460 тис. вбитими, 500 тис. пораненими та 1,5 млн полоненими; незначні територіальні придбання – Трентіно й Істрія з Трієстом; величезні військові витрати – 46 млрд лір (80 % видаткової частини державного бюджету); збільшення зовнішнього боргу країни (на 19 млрд лір); різке зниження промислового виробництва; скорочення посівних площ, падіння врожайності, зменшення поголів'я худоби; посилення інфляції; погіршення відносин із союзниками через небажання останніх задовольнити значні територіальні домагання Італії; гострий територіальний конфлікт з утвореним 1918 р. Королівством сербів, хорватів і словенців; 1920 р. – поглиблення економічної кризи; піднесення робітничого руху, в якому визначна роль належала ліворадикальним елементам.

Прихід фашистів до влади

Причини: криза італійського парламентаризму: неспроможність чисельних урядів подолати урядову та економічну кризу; вихід фашистів на політичну арену – у квітні 1919 р. проведено установчі збори фашистської організації «Бойові союзи», керівником якої став В. Муссоліні, обрання фашистів до парламенту унаслідок дострокових парламентських виборів у травні 1921 р.; надання фінансової допомоги фашистам крупним капіталом, який остерігався перемоги лівих сил.

Хід подій

Листопад 1921 р. – з'їзд фашистів на якому офіційно було проголошено створення партії, публікація фашистами програми, заснованої на ідеї «величі нації».

Осінь 1922р. – початок фашистських погромів демократичних організацій.

Підготовка Б. Муссоліні до здійснення державного перевороту,

Пред'явлення уряду ультиматуму з вимогою 6 міністерських портфелів для фашистів.

28 жовтня 1922р. – організація фашистами «походу на Рим».

Результат: король Віктор-Еммануїл запропонував Б. Муссоліні посаду голови уряду, а парламент висловив йому довіру.

Муссоліні Беніто (1883-1945) – фашистський диктатор Італії в 1922-1943 рр. Політичну кар'єру розпочав у соціалістичній партії, з якої був виключений 1914 р. Заснував газету «Пополо д'Італія» (майбутня газета італійських фашистів), У 1919 р. заснував фашистську партію «Фашіо ді комбатіменто». Здійснивши «похід на Рим», захопив владу в країні й 1 листопада 1922 р. очолив уряд Італії. Як керівник (дуче) фашистської партії Муссоліні мав диктаторські повноваження. Його уряд ввів у країні режим фашистського терору, проводив агресивну зовнішню політику (окупація Ефіопії в 1936 р., Албанії 1939 р. тощо. Спільно з фашистською Німеччиною розв'язав Другу світову війну. У 1943 р. усунутий з посади і заарештований за наказом короля, але звільнений німцями. У 1945 р. захоплений італійськими партизанами і розстріляний.

Основні заходи уряду Б. Муссоліні та фашизація країни:

Створення «Великої фашистської ради».

Створення «Добровільної міліції національної безпеки».

Досягнення успіху на парламентських виборах у квітні 1924 р. шляхом терору: вбивство соціаліста А. Маттеотті, який критикував новий режим.

Боротьба проти опозиції, яка утворила «Авентинський блок» (соціалісти, «пополяри», більшість лібералів).

Скорочення прямих та збільшення непрямих податків.

Заборона фабрично-заводських комітетів.

Ухвалення закону про чистку держапарату від « підозрілих елементів» та закону про права прем'єр-міністра, за яким глава уряду звільнявся від відповідальності перед парламентом.

1926 р. – усі нефашистські профспілки оголошувалися розпущеними.

1926р. – надзвичайні закони: розпуск всіх політичних партій, крім фашистської; закриття партійних газет; анулювання парламентських мандатів; заснування Особливого трибуналу; відновлення страти за політичні злочини; запровадження адміністративної висилки буз суду і слідства.

На виборах міг балотуватися лише один список кандидатів від фашистської партії.

Оголошення вищим органом «Великої фашистської ради».

Пропагування ідеї «загальнонаціональної» влади, яка вимагала від народу повного підкорення (Гасло «Все в державі, все для держави, і нічого поза державою»).

Контроль фашистів над економічним життям.

Союз із католицькою церквою.

Результати: в Італії знищено парламентаризм.

Будівництво «корпоративної держави»

Корпоративізм – вид соціальної організації суспільства, що характеризується наявністю твердої ієрархічної системи влади, у якій одержавлені корпорації, що об'єднують робітників і підприємців за галузевою ознакою, тримають під контролем практично все економічне і соціальне життя країни.

«Корпоративна держава» – одна з форм авторитарного політичного режиму, ідеологи якого розглядають державу як сукупність корпорацій, що виконують певні соціальні функції.

Принципи корпоративної політики викладені в «Хартії праці», схваленій «Великою фашистською радою» (1927).

1930 р. – визначення функцій Національної ради корпорацій, яка стояла на чолі всіх корпоративних організацій.

1934 р. – початок створення корпорацій, що фактично означало перетворення професійних спілок на галузеві корпорації, які мали об'єднати підприємців і робітників певної галузі. Створено економічну раду, яка координувала діяльність корпорацій у місцевому масштабі.

1939 р. – реорганізація вищих законодавчих органів держави, згідно з якою місце Палати депутатів зайняла палата, що формувалася фашистською партією разом з Національною радою корпорацій.

Результат: фашизм фактично покінчив з виборністю в Італії та забезпечив безпрецедентне зростання впливу держави на все економічне і соціальне життя держави.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн