Додатковий матеріал "ГОСПОДАРСТВО ТУРКМЕНИСТАНУ"

Опис документу:
Як і у більшості країн пострадянського простору, у Туркменистані спостерігається спад виробництва. Основою спеціалізації країни був і залишається нафтогазовий комплекс. Основний нафтовидобувний район - захід країни. Нафта переробляється на двох нафтопереробних заводах в Туркменбаші і Чарджоу. джерело: інтернет ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ГОСПОДАРСТВО ТУРКМЕНИСТАНУ

Як і у більшості країн пострадянського простору, у Туркменистані спостерігається спад виробництва.

Основою спеціалізації країни був і залишається нафтогазовий комплекс.

Основний нафтовидобувний район - захід країни. Нафта переробляється на двох нафтопереробних заводах в Туркменбаші і Чарджоу.

Туркменистан - четвертий у світі виробник природного газу. На частку природного газу припадає близько 60 % ВВП. Основні родовища розміщені в Чарджоуській обл., поблизу м. Мари і на узбережжі Каспію. У перспективі намічено будівництво газопроводів через Іран і Туреччину в Європу і через Афганістан - до Пакистану та Індії.

Галузі машинобудування забезпечують нормальне функціонування пріоритетних галузей (нафтогазової і сільського господарства). В кожному обласному центрі є ремонтні підприємства відповідного профілю. Крім цього, в Ашгабаті представлені завод газових апаратів, електротехнічний, кабелю, обчислювальної техніки, в Кизил-Арваті - вагоноремонтний, в Мари - з виробництва насосів.

У хімічному комплексі Туркменистану найбільш розвинені два цикли: нафтогазовий і гірничо-хімічний.

У східній частині країни зосереджені унікальні родовища сірки, поліметалів, йоду, бору. Використовується тільки родовище сірки в Гаурдаку. З привізної сировини випускають сірчану кислоту, міндобрива, сульфат амонію.

Західний район виділяється запасами сульфату натрію, мірабіліту (глауберової солі), йодистих і бромистих сполук, бентоніту. Видобута сировина переробляється в містах Нєбіт-Даг, Челекен, Бекдаш.

Перспективною вважається теплова електроенергетика. Поблизу великих міст збудовані ТЕС. Намічено прокласти ЛЕП в Іран для експортних поставок електроенергії.

Сільське господарство. Придатні для землеробства площі не перевищують 3% території, в основному в оазах. Поливні землі займають 95 % всієї посівної площі.

За роки незалежності посівні площі зернових культур і збір зерна зросли втричі. Бавовник, хоча вже не є монокультурою, залишається найбільш прибутковою і потужною складовою експорту країни. Туркменистан входить в десятку провідних світових експортерів бавовни-сирцю. Втрачено більшість ринків збуту традиційних південних культур, ранніх овочів, винограду, баштанних.

Майже 97 % сільськогосподарських земель Туркменистану - це пасовища. Головною галуззю тваринництва є каракульне вівчарство. Частка овець в загальному поголів'ї тварин перевищує 50 %. За виробництвом каракулевих шкурок Туркменистан поступається лише Узбекистану. В цілому поголів'я худоби постійно зростає.

Світову славу Туркменистану приніс скаковий кінь ахалтекінської породи. Сьогодні чистопородні скакуни є національним надбанням і заборонені до вивозу з країни.

На відміну від інших територій пострадянського простору обсяг зовнішньоторговельного обороту знизився найменше. Це пов'язано з стійким попитом на природний газ, бавовну-волокно, вироби народних промислів. У Туркменистан надходять кредити з різних держав під певні проекти (соціальна інфраструктура, підприємства "верхніх поверхів" технологічних ланок, найновіші проекти освоєння шельфу). Провідний партнер Туркменистану - Росія.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00