Додатковий матеріал "Господарство Молдови"

Опис документу:
У господарському комплексі Молдови переважає виробнича сфера (71 %), а у ній сільське господарство та інші галузі, які функціонально з ним пов'язані. Більше половини всього національного доходу Молдови припадає на сільське господарство, а на переробну сферу АПК - більше 40 % продукції промисловості. джерело: інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Господарство Молдови

   У господарському комплексі Молдови переважає виробнича сфера (71 %), а у ній сільське господарство та інші галузі, які функціонально з ним пов'язані. Більше половини всього національного доходу Молдови припадає на сільське господарство, а на переробну сферу АПК - більше 40 % продукції промисловості. 


   Основна галузь сільського господарства - рослинництво, вона виробляє 2/3 валової продукції галузі. 
   Загальна площа сільськогосподарських угідь - 2,5 млн. га (74 % усієї площі країни). З них на ріллю припадає 68% угідь, решта становлять виноградники та плодово-ягідні насадження, пасовища та сіножаті. Молдова має високу розораність території, але забезпеченість землею низька (на одного жителя припадає 0,4 га ріллі). Резервних земель для розширення сільськогосподарських угідь практично немає. 
   Провідні галузі землеробства - виноградарство і садівництво. За площею виноградників (до 200 тис. га), валовим збором та експортом винограду Молдова займає одне з перших місць серед країн СНД. Виноградарство найбільш інтенсивно розвивається в центральній та південно-західній частинах держави. 
   Сади в Молдові займають понад 200 тис. га. Вирощують яблука, персики, абрикоси, сливи, вишні. Особливо багато садів є на південному заході держави. 
   Овочівництво розвинене на поливних землях Придністров'я та у заплаві Прута. 
   З технічних культур у Молдові вирощують тютюн, цукровий буряк, соняшник. Основні посіви тютюну і соняшнику розміщені на Придністровській височині. Цукровий буряк вирощують на північному заході держави. 
   Велика частина сільськогосподарських угідь зайнята під зерновими культурами (43 %), передусім пшеницею та кукурудзою, на решті площі вирощують овес, жито, ячмінь та інші культури. 
   Основний напрям тваринництва - молочно-м'ясне скотарство. 
   Машинобудування і металообробка створені у післявоєнний період частково на основі власного і довізного металу, значних трудових ресурсів. Переважають трудомісткі галузі: приладо-, насособудування, електротехніка, тракторобудування. Широко відомі молдовські садово-городні трактори, насоси, електродвигуни, низьковольтна апаратура, холодильники, ковальсько-пресові і пральні машини, томатозбиральні комбайни, кабелі та ін. Найбільші машинобудівні та металообробні центри - Кишинів, Бєльци, Тирасполь, Бендери. 
   Електроенергетика Молдови представлена Молдовською ДРЕС (2,5 млн. кВт), ТЕЦ в Кишиневі і Бєльцах, Дубосарською ГЕС на Дністрі. 
   Основні центри легкої промисловості: Тирасполь (текстильна галузь), Бендери (текстильна, шкіряно-взуттєва галузі), Кишинів (трикотажна, швейна, шкіряно-взуттєва, хутрова галузі), Унгени (виробництво килимів) та ін. 
   Будівельний комплекс представлений заводами з виробництва будівельних матеріалів і конструкцій в Кишиневі, Тирасполі, Рибниці, Бендерах, Бєльцах, цементними заводами в Рибніці та Резині. 
   У структурі експорту Молдови переважають продукція сільського господарства і харчової промисловості, продукція легкої промисловості, продукція машинобудування і металообробки. У структурі імпорту - продукція машинобудування і металообробки, продукція легкої промисловості, енергоносії, деревина. 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»