Додатковий матеріал "Господарство Аргентини"

Опис документу:
Аргентина на сьогоднішній день належить до нових індустріальних держав. Господарство країни має розвинуті різноманітні галузі. Вартість промислової продукції значно більша від сільськогосподарської. джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Господарство Аргентини

Аргентина на сьогоднішній день належить до нових індустріальних держав. Господарство країни має розвинуті різноманітні галузі. Вартість промислової продукції значно більша від сільськогосподарської.

Промисловість Аргентини в минулому складали галузі, які були пов'язані з переробкою сільськогосподарської сировини: м'ясна, борошномельна, олійна, шкіряна, виноробна тощо. Зараз тут виготовляють транспортні засоби (автомобілі, рухомий склад залізниць), сільськогосподарські машини та обладнання для харчової промисловості, електротехніку, нафтопродукти, хімікати, текстиль. Іноземний капітал майже повністю контролює автомобільну, хімічну і нафтохімічну, фармацевтичну, тютюнову промисловість, будівництво.

Для країни характерне панування великого землеволодіння - латифундизму. Значна частина економіки країни має експортне спрямування.

Паливно-енергетичний комплекс Аргентини охоплює видобуток власної нафти (27 млн. т), майже 2 млрд. м3 газу і близько 1 млн. т вугілля. Але власного палива не вистачає і Аргентина змушена імпортувати нафту з Венесуели, а з Південної Африки і Австралії - вугілля. Основу електроенергетики становлять ТЕС і ГЕС, які виробляють 95 % електроенергії. 5 % електроенергії виробляють АЕС.

Металургійний комплекс є базовим для розвитку машинобудування та транспорту і охоплює як чорну, так і кольорову металургію. Чорна металургія працює на власній залізній, привізних марганцевій руді та коксівному вугіллі. Кольорова металургія охоплює, передусім, свинцево-цинкову промисловість, а також виплавку алюмінію із привізних бокситів з Бразилії. Розміщені підприємства металургійного комплексу переважно у Буенос-Айресі та сусідніх містах.

Найрозвинутіші галузі машинобудування - транспортне, сільськогосподарське машинобудування, електротехніка та верстатобудування. Розвинуте морське суднобудування, виробництво устаткування для харчової промисловості, літакобудування. Для галузі характерна висока територіальна концентрація в районі Пампи, особливо в Буенос-Айресі.

В Аргентині розвивається хімічна промисловість, яка має виключно місцеве значення. Працюють підприємства нафтохімії, в тому числі з виробництва шин, хімічних волокон, пластмас і виробів із них, побутова хімія і лакофарбова промисловість. З чорною металургією пов'язано виробництво азотних добрив.

У державі розвивається заготівля лісу та його механічна переробка, в тому числі виробництво фанери, столярних та будівельних матеріалів, меблів, целюлози, паперу та картону.

У структурі легкої промисловості переважає текстильна і шкіряно-взуттєва промисловість, які працюють на власній сировині. Текстильна виробляє вовняні, бавовняні та лляні тканини, розвивається трикотажне виробництво. Аргентина є одним із найбільших в Південній Америці виробників взуття.

Харчова промисловість - високоспеціалізована галузь, що орієнтована значною мірою на світовий ринок. У структурі харчової промисловості виділяється борошномельна промисловість, а тому разом із зерном Аргентина експортує також борошно. Розвивається також олійна, виноробна і чайна, а також м'ясна промисловість, продукція яких надходить на експорт. При цьому у м'ясній промисловості Аргентина спеціалізується на виробництві яловичини, яка і надходить на експорт. На місцевий ринок орієнтована цукрова, плодоовочеконсервна і рибна промисловість.

Аргентина має добре розвинуте сільське господарство, в структурі якого переважає тваринництво, але базовою галуззю є рослинництво.

У структурі посівних площ Аргентини провідне місце займають посіви зернових культур, серед яких головні пшениця і кукурудза. Вирощують також ячмінь, є посіви гречки і зернобобових.

Важливе місце в структурі посівів займають технічні культури, передусім, посіви бавовни, соняшнику, сої (2-е місце в світі), на півночі вирощують чай, у центральних районах - цукрові буряки, є посіви льону-довгунця. В Аргентині добре розвинене садівництво (за збором лимонів - 3-є місце в світі, винограду — 2-е місце у Південній Америці), на півночі — виноградарство, у приміських зонах великих міст - овочівництво.

В структурі тваринництва провідною галуззю є вирощування великої рогатої худоби, переважає м'ясна спеціалізація. Скотарство сконцентроване на північному сході Аргентини. Друга галузь - це вівчарство, має м'ясо-вовняний напрямок спеціалізації і розвивається в північно-західних, західних та південних районах країни. Місцеве значення має птахівництво і свинарство, розвивається також конярство, на узбережжі відносно добре розвивається риболовство і здійснюється формування рибного та рибоконсервного комплексу.

Економіка Аргентини значною мірою пов'язана з економікою інших країн світу, залежить від реалізації своєї продукції на світовому ринку, від імпорту багатьох товарів з інших країн світу, перш за все, розвинутих. В експорті провідне місце займають продукція сільського господарства і харчової промисловості, зокрема зерно, борошно, олія, м'ясо і м'ясопродукти, молочні продукти, тваринний сир і масло, вовна, шкіра.

В імпорті Аргентини переважають машини і устаткування, нафта, вугілля, кольорові метали, продукція хімічної промисловості та товари народного споживання. Аргентина має негативне торгове сальдо, пов'язане з імпортом великих обсягів готової продукції. Основними торговими партнерами Аргентини є Бразилія, США, Японія, Австралія і країни Західної Європи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»