Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку:Гвінея

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

53

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гвінея

Г вінейська республіка (Республіка Гвінеї) - держава на північному заході Африки. Межує з Гвінеєю-Бісау та Сенегалом на півночі, Малі на півночі та північному сході, Кот-д'Івуар на південному сході, Ліберією на півдні та Сьєрра-Леоне на заході. Її територія охоплює джерело води для річок Нігер, Сенегал та Гамбія. Назва Гвінея (географічно присвоєна більшій частині західного узбережжя Африки, на південь від пустелі Сахара та на північ від Гвінейської затоки) походить від Бербера і приблизно перекладається як `` земля чорношкірих ''.

 

Частиною теперішньої Гвінеї багато імперій піднімалося і падало. Серед них імперія Мандіго Малі, створена Саундіата Кейтою, яка перемогла правителя Соссо Сумангуру Кейту в битві за Кіріну в 1235 р., Яка закінчила Імперію Соссо.

Імперією Малі, що включала частини північної частини Гвінеї, керувала Манса (Імператори). Найвідоміший - Алхай Канку Муса, який здійснив відоме паломництво в Мекку в 1324 році. Імперія Малі стала жертвою загарбників Альморавідів, що приїжджали з північної Африки, які створили імперію Сонгай, яка сама стала жертвою маврів у 1591 році.

Мусульмани-фулані мігрували до міста Фота Джаллон в Центральній Гвінеї та створили ісламську державу з 1735 по 1898 рік із письмовою конституцією та іншими правителями. Європейські шукачі пригод розпочали закордонну торгівлю рабами в прибережному регіоні Гвінеї з 16 по 19 століття. Сучасна Гвінея була створена Францією як колонія у 1890 році, а Ноель Баллі був першим губернатором. Столиця Конакри була заснована на острові Томбо в 1890 році.

Незалежна від Франції з 1958 р., Гвінея проводила демократичні вибори до 1993 р., Коли генерал Лансана Конте (глава військового уряду) був обраний президентом під час спірних виборів. Збереження безпеки продовжуються, хоча і не настільки серйозними, як у попередні десятиліття. Переобраний у 1998 році, президент зазнав зростаючої критики у 1999 році за його тюрму головного опозиційного лідера та широке економічне нездужання. Хвилі в Сьєрра-Леоне також продовжували загрожувати стабільності Гвінеї.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.