Додатковий матеріал до уроку: Мадагаскар

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

68

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Мадагаскар

М адагаскар - острівна держава в Індійському океані, біля східного узбережжя Африки. Мадагаскар - 4-й за величиною острів у світі. Тут проживає п’ять відсотків видів рослин і тварин у світі, 80 відсотків з яких унікальні для Мадагаскару. Найвідоміші серед них - лемури. Мадагаскар і Мавританія - єдині країни, де не використовується десяткова валюта.

 

Письмова історія Мадагаскару розпочалась у VII столітті, коли араби встановили торгові пункти вздовж північно-західного узбережжя. Європейські контакти розпочалися в 1500-х роках, коли португальський морський капітан Дієго Діас побачив острів після того, як його корабель відокремився від флоту, що прямував до Індії. Наприкінці 17 століття французи встановили торгові пункти вздовж східного узбережжя. Приблизно з 1774 по 1824 рік це було улюблене місце для піратів, зокрема американців, один з яких привіз мадагаскарський рис до Південної Кароліни.

Починаючи з 1790-х років, правителям Мерини вдалося встановити гегемонію на більшій частині острова, включаючи узбережжя. У 1817 р. Правитель Меріни та британський губернатор Маврикія уклали договір про скасування торгівлі рабами, що мало важливе значення в економіці Мадагаскару. Натомість острів отримав британську військову та фінансову допомогу. Британський вплив залишався сильним протягом декількох десятиліть, протягом яких суд Мерини був перетворений на пресвітеріанство, конгрегаціоналізм та англіканство.

Британці прийняли запровадження французького протекторату над Мадагаскаром в 1885 році в обмін на можливий контроль над Занзібаром (нині частина Танзанії) і як частину загального визначення сфер впливу в цьому районі. Абсолютний французький контроль над Мадагаскаром був встановлений воєнною силою в 1895-96 рр., А монархія Меріни була скасована.

Мадагаскарські війська воювали у Франції, Марокко та Сирії під час Другої світової війни. Після того, як Франція потрапила під німців, уряд Віші керував Мадагаскаром. Британські війська окупували стратегічний острів у 1942 році, щоб не допустити захоплення його японцями. Вільні французи отримали острів від Сполученого Королівства в 1943 році.

У 1947 р., Маючи престиж у Франції на низьких відстанях, націоналістичне повстання було придушене після кількох місяців жорстоких боїв. Згодом французи створили реформовані установи згідно із законом про закордонні реформи (Loi Cadre), і Мадагаскар мирно рухався до незалежності. Малагасійська республіка була проголошена 14 жовтня 1958 р. Автономною державою у складі французького співтовариства. Період тимчасового уряду закінчився прийняттям конституції в 1959 р. Та повною незалежністю 26 червня 1960 р.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.