Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку: Лівія

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

63

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Лівія

В елика Соціалістична Народна Лівійська Арабська Джамахірія або Лівія (араб. ليبيا, транслітерована Lībiyyā) - країна в Північній Африці, яка межує з Середземним морем, розташована між Єгиптом на сході, Суданом на південному сході, Чадом та Нігером на півдні та Алжиром та Туніс на захід. Його столиця - Тріполі. Трьома традиційними частинами країни є Триполітанія, Фецан і Кіренаїка.

 

Назва "Лівія" походить від давньоєгипетського терміна "Лебу", що відноситься до берберських народів, що проживають на схід від Нілу, і прийнято по-грецьки як "Лівія". У Стародавній Греції цей термін мав більш широке значення, охоплюючи всю Північну Африку на захід від Єгипту, а іноді посилаючись на весь Африканський континент.

Тріполі та Кіренайка були римськими колоніями; і були завойовані арабськими мусульманами в 7 столітті. До 19 століття це була дедалі незалежніша османська провінція; і потрапив під контроль Італії в 1912 році.

Після Другої світової війни Лівії було надано незалежність, як умова мирного договору союзників з Італією. З 1969 р. Лівією правив полковник Моаммар аль-Каддафі, який прийшов до влади в результаті державного перевороту і скинув лівійську монархію короля Ідріса. Каддафі відкинув і радянський комунізм, і західний капіталізм, і стверджував, що він визначає самостійний курс, зображаючи себе чемпіоном "пригноблених народів" і країн третього світу, які прагнуть утвердити свою незалежність на міжнародній арені.


Американсько-лівійські відносини погіршилися, коли 2 грудня 1979 року лівійські натовпи звільнили посольство США в Тріполі. Каддафі назвав цей інцидент "спонтанною демонстрацією" і заперечив будь-яку участь. Підозрюється, що він наказав нападу проявити симпатію до аятолли Хомейні та нового уряду Ірану. У травні 1980 року США відкликали всіх американських дипломатів, але не розірвали дипломатичних зв'язків з Лівією. У 1980 році уряд Лівії заплатив брату Джиммі Картера, Біллі Картеру, 220 000 доларів, щоб переконати в покращенні дипломатичних відносин між двома країнами.

6 травня 1981 року, через чотири з половиною місяці після того, як Рональд Рейган став президентом США, уряд США звинуватив уряд Лівії у спонсорстві міжнародного тероризму. Усі лівійські дипломати були вислані із США, і США офіційно розірвали дипломатичні відносини між двома країнами. Також було закрито посольство Лівії.

Адміністрація Рейгана розглядала Лівію як неприйнятного гравця на міжнародній арені завдяки підтримці палестинських збройних формувань, підтримці революційного Ірану у війні 1980–1988 років проти Іраку Саддама Хусейна (див. Ірано-іракська війна) та допомозі партизанам. рухи в різних частинах світу, багато з яких проводились сепаратистськими угрупованнями, такими як: Тимчасова Ірландська республіканська армія (ІРА), Еускаді Та Аскатасуна (ЕТА) та Організація визволення Палестини (ООП). У березні 1982 р. США оголосили про заборону на ввезення лівійської нафти та експорт до Лівії американських виробів промислової технології, більшість з яких використовувались для нафти; Європа не наслідувала їх приклад. Відносини між Великобританією та Лівією загострилися після облоги посольства Лівії в 1984 році.

США атакували лівійські патрульні катери з січня по березень 1986 року під час сутичок щодо доступу до затоки Сідра, яка, як заявляла Лівія, є територіальною водою, але не була визнана на міжнародному рівні. Каддафі давно називав це "лінією смерті". Пізніше, 14 квітня 1986 р., Рейган наказав провести великі бомбардування на так званих "терористичних об'єктах" Тріполі та Бенгазі, в яких загинуло близько 60 людей після звинувачень США у причетності Лівії до вибуху бомби в німецькому нічному клубі "La Belle", в якому американські військові відвідували 5 квітня, в результаті якого загинуло 3. Серед жертв теракту 14 квітня була усиновлена ​​дочка Каддафі.

Організація Об'єднаних Націй запровадила санкції проти Лівії в 1992 році після катастрофи на рейсі Пан-ам-103 "Локербі". Санкції були зняті 12 вересня 2003 р. Після того, як Лівія погодилася прийняти відповідальність та здійснити виплату 2,7 млрд. Доларів США сім'ям загиблих під час вибуху. У тому ж ключі 26 лютого 2004 р. США скасували 23-річну заборону на виїзд до Лівії, а 21 вересня 2004 р. Ліквідували економічні санкції проти колишньої парії, скасувавши заборони, передбачені Положеннями про санкції Лівії 31. CFR, частина 550, та розблокування майна та майнових інтересів, раніше заблокованих відповідно до цих правил.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.